• şöyle ki, vladimir putin'in soyadi olmakla birlikte, fransiz argosunda orospu anlamina gelen kelime -putain- ile ayni okunusa sahiptir... ha bu bir diplomatik sorun yaratiyor mu, orasini bilemem... ya da fransiz diplomatlar "mösyö püten" derken gülmekten kirilmazlar mi? yani, şöyle bir hitap düşünün:"sayin orospu size katilmiyorum..." bence yaniliyorsunuz orospu bey" gibi..
  • judo da karakuşak, mig-31 pilotu,kgb de yöneticilik yapmış ve albay rütbesiyle ayrılmış, rus devlet başkanı tam bir makine ve haddinden fazla karizmatik bir siyasi liderin soyadı.
  • 2000'li yıllardan itibaren kaşılıklı hakkaniyet çerçevesinde türk-rus yakınlaşmasını savunan biri olarak şunu söyleyeyim: tarihi zirveye taşıdığı türk-rus ilişkilerini bir sebepten çöpe atan liderdir.

bugün geldiğimiz noktada kimse "en çok kim kazanır" diye düşünmüyor. artık hesaplar "kim en az kaybeder" üzerine.

putin, türkleri çok az bir bedele sattın. önümüzdeki süreçte bunu hep hatırla.
  • kanada'nin montreal'ine ozgu,patates kizartmasinin uzerine eriyen peynir ve sicak bir sos(genelde kiymali ya da et sosu) konup hazirlanan alakasiz bir yemek.cok guzel sismanlatir.
  • (bkz: poutin)
  • bu sabah gördüğüm rüya:

putin ve bir sürü kişi karşıda sandalyelerde oturuyor. putin gelip samimiyetle benim elimi sıkıyor ve kafalarımızı da tokuşturuyoruz.

sonra bir bilgisayar başında oyun oynuyor, ben de seyrediyorum. yürüttüğü bir karakter, etrafı kırmızı çizgilerle işaretlenmiş bölgeden değerli şeyleri toplamak zorunda. karakter o bölgeye girince birden bir şey saldırıyor ve putin'in karakterini kapıp götürüyor ve game over oluyor. putin bana bakıp hafif utanarak gülümsüyor.

elinde dvd'ler var ve bu oyunu yüklemek için bayağı uğraştığını söylüyor. gitmeden önce tekrar hararetle elimi sıkıyor ve yine kafalarımızı tokuşturuyoruz.

yorum: türkiye ile rusya'nın arası düzeliyor/düzelecek; ama büyük oyunu rusya kaybedecek. bu sebeple çok da yanaşmamak lazım rusya'ya. anlaşılacağı üzere oyunun galibi yine batı. batıyla zoraki de olsa aşk yaşamaya devam etmemiz gerekiyor. batı'dan uzaklaşmak bizim için felaket olacaktır.
  • polonyalı yönetmen patryk vega'nın deepfake teknolojisiyle çektiği bir film. fragmanı yayınlanmış. fragmanda putin bebek beziyle görünüyor. önümüzdeki eylül ayında 35 ülkede gösterime girecekmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=k2qgyk1crkq
  • enteresan bir karizması var adamın. en az o kadar da donanımlı oluşu insanı kendisine hayran bıraktırıyor. adam resmen idol ya. ha bir de kgb ajanlarına has olduğunu düşündüğüm o yürüyüşü de karizmasına karizma katmaktadır.
  • rus devlet başkanı.
    bir daha devlet başkanı seçilmesini -2036’ya kadar- sağlayan tasarıyı referandumda geçirmek için dün sandıklar kuruldu. 7 gün boyunca oy kullanılabilecek.
    2 dönemdir üst üste seçilen 3. defa seçilmesi yasak olmasına rağmen yasa değişikliği ile bir kez daha seçime girebilecektir.
    bunlar tanıdık geldi. bir kedi gördüm sanki.
hesabın var mı? giriş yap