• yıldız teknik üniversitesi aras otomasyon sistemine kayıtlı öğrencilerin okul bitirme şartları (toplam 8 kredilik ingilizce ders vermiş olmak) nedeniyle vazgeçilmezleri arasında bulunan ders. 2005-2006 güz yarıyılında yeşim maraşlı ve beyza cece tarafından verilmiş olup; daha önce de belirtildiği üzere, tüm okul dönemi boyunca alınabilecek en yararlı sosyal derslerden biridir.
  • davutpasa kampusu'nde acilan gruplardan alindigi takdirde yarardan cok zarara yol acagi kesin olan ders.
  • sunum adı altında kağıttan ingilizce metni okuma dersi haline dönüşebilen derstir.vize yerine geçen bu sunumu az biraz hazırladığınız kağıda kilitlenmeden, dinleyicilerle etkileşerek kapabildiğinizde tam notu rahatlıkla alırsınız.sınıfın tamamına yakını sadece okuma yaptığı için siz az bir eforla öne çıkarsınız ve üç kredilik derslerden aldığınız en kolay a olur.
  • yıldız teknik üniversitesi programında alınabilecek en kebap sosyal seçimlik derslerden bir tanesidir.
    hem kolaydır ve yüksek notla geçip ortalamaya katkı sağlar, hem de 8 kredi ingilizce zorunluluğuna sahip öğrencileri mesleki seçimlik ingilizce dersi alıp kalmaktan kurtarır. risksizdir.
  • ted ankara kolejinde lise 2 de seçilebilecek bir ders.
  • (bkz: halka sesleniş)` :e yuh be`
  • boğaziçi üniversitesi çeviribilim bölümünde de bulunan bir derstir.
  • yaklaşık bir kaç aydır gittiğim etkinlik. asıl amacım bana düzenli gitmek isteyeceğim bir aktivite olması yönünde idi. ama bunun çok ötesine gitti.

şanslıydım ki, birbirimizi iyileştirmek zor sorular soran ve sonrasında birbirine destek olan arkadaşlara sahiptim/sahibim. son zamanlarda, uzak bir şehirde yaşamamdan ve bana bu soruları soracak arkadaşlara sahip değilim. geçtiğimiz süreç içerisinde bilinçli bir izolasyon da seçmiş olabilirim.

aniden gelen sorular ve hayatından verdiğin örneklerle güzelleşen konuşmalarda daha iyi olma istediği beni bu etkinliğin bağımlısı yapmış olabilir.

daha önce anlattığım bir hikayeden yola çıkarak ailemin bana kattığı hangi özellikten dolayı bu kadar güleç olduğum soruldu. o kadar ironik ki...

halen ailemle ilgili konuşurken heyecanlanıp titriyorum. galiba anlatırken neyi nereye sıkıştıracağım, nasıl sunacağım ve duygularıma sahip çıkmak beni zorluyor.

o yüzden kişisel hikayeler değil de beğeniler anlatma konusunda becerikliyim.

savunmasız olmak ve görünmekte sorun yok. uzun zamandır kırılgan olduğumun farkındayım bunu kabul ediyorum. ama zarar verenlere sınır çekmekte yanlışlık da görmüyorum. şimdiye kadar bir şekilde sadece tüm halimle savunmasız olabileceğim çok az yer vardı. daha da az kaldılar. artık niyetim tüm varlığımla her yerde savunmasız olmak.

bir şekilde içten içe deneyimlerimi yazabileceğim bir yer olmasını istiyordum. hatta burası kendimi bir şekilde saklayabilirim bir yerdi. artık saklanmadan var olmak istiyorum.
  • şu anda abd'de açık bir pozisyon için yıllık 400 bin dolar teklif edilen iş.
    linkedin bana uygun işler arasında listelemiş.
    berbat ingilizcem ve daha berbat diksiyonum hiç bu kadar keder vermemişti!
hesabın var mı? giriş yap