• paintshop pro..
  • yataktaki arkadaşım yoldaki arkadaşım okuldaki arkadaşım. ama ps vitanın gelmesiyle birlikte elimde biraz eski duran alet. onu alınca seni unutacağım. n'apalım teknolojinin gözü kör olsun.
  • atari'yi saymazsak benim ilk konsolum psp'ydi.
    2010 senesinde üniversitedeyken almıştım ve asıl alma nedenim god of war chains of olympus oynamaktı aldığım sene de ghost of sparta da çıkmıştı onu da bitirmiştim.müzik,resim,internet vs derken en büyük eksiği internette video izletmiyordu bu konudaki homebrow yazılımlar da kaliteli değildi.
    oyun kütüphanesi çok geniş özellikle sevdiğim birkaç oyun ise

pursuit force
    burada commander isimli bir polisi oynuyorduk arabalara atlamalı,silahla saldırmalı güzel bir kovalamaca oyunuydu.

pursuti force extreme justice
    üstteki oyunun devamı ve bazı yenilikler getirilmiş versiyonuydu bu oyun daha güzeldi.

modified air combat heroes
    sene 2049 insanlar artık arabalarla değil jetlerle yarışıyor.arcade modu kısa yarışlar,uzun yarışlar ve dogfight dediği jetlerin birbirlerine saldırdığı bölümden oluşuyordu.jetinizi modifiye edebiliyordunuz.lükse bak be.üstelik bayrakları da asabiliyorsunuz:)

lord of arcana
    oynadığım en ilginç oyunlardan,monster hunter benzeri bir oyundu bu.çeşitli görevler acayip bosslar bazı bosslar adamı kanser ediyordu 60 küsür saat oynamıştım ve isteğe bağlı 3 boss daha vardı ama zor olduğundan çok kasmamıştım.

x-men origins: wolverine
    wolverine'nin hikayesi psp'de daha ne olsun.

nba live 07
    kobe bryant,lebron james,paul pierce,kevin garnett...

soulcalibur:broken destiny
    kılıçlı elemanları bir araya toplamışlar all star gibi vs atıyorlar:)
    kratos da var arada blade of olympus çıkarıyor

god of war chains of olympus
    kratos'un tanrılara hizmet ettiği dönemlerden birini anlatıyor.pers'ler ile attica'da karşılaşan kratos daha sonra tanrılar uyutan ve helios'u da kaçıran şeyin peşine düşer.güzel oyundur ve oyunun başında bizim düğün müziklerini andıran soundtrackler de vardır.

god of war ghost of sparta
    1. ve 2.oyunun arasındaki bir zamanı anlatıyor ve hikaye açısından çok bağlayıcı bir oyun.grafikler şahane zaten 3.oyunla aynı sene çıktı ve bu oyun daha sonra çıktı:)
    kratos'un ailesine yönelen oyunda marked warrior,gravedigger,kratos's brother gibi değişik şeyleri görüyoruz.

üstüne nes,snes,sega,gameboy advance gibi birçok emülatör sayesinde birçok oyuna erişim harika.zaten şu devirde alınabilecek en mantıklı konsol psp.oyun kütüphanesi seni en az 1 sene rahat götürür.

aklıma gelenler bunlar daha oyunlar aklıma gelirse güncellerim yorumu.
  • 2004 te çıkan ve 2011 e kadar 5 farklı modeli olan sony nin ilk el konsolu. nintendo sırf geri kalmamak için apar topar nintendo ds i piyasa sundu, ve daha fazla satmasına rağmen donanım olarak psp nin yanına bile yaklaşamadı. psp de müzik dinleyebiliyor, video izleyebiliyor ve oyun konsolu kalitesinde oyunları oynayabiliyordunuz. 80 milyon adet satan bu konsol hala herkesin gönlünde bir yer tutuyor. çocukken birtanesine sahip olmak çok özel bir duyguydu. sonrasında çıkan ps vita da çok harika bir el konsolu olmasına rağmen sony nin üvey evlat muamelesi yaptığı için fazla tutmadı. konsolu sattıran iyi donanımdan ziyade iyi oyunlardi, psp her ikisinide iyi yaptığı için bukadar popüler olabildi.
  • abi bu neydi ya...

çağ ötesi, şahane tasarım, geniş oyun yelpazesi, iyi pil ömrü.

bunun beyazları vardı falan.

yazın tatilde, havuz başında falan baya millet oynuyordu.

çok iyi hatırlıyorum, alman turistleri yıllarca otel lobilerinde psp oynarken gördüm. fransız sarı joleli, rayban gözlüklü 13 yaş şımarık bebeleri orospu çocukluğundan yorulup psp oynayarak şarj oluyorlardı.

abi, bu cihaz cd ile çalışıyodu ajahshhs. minik minik cdler. gerçi herkes jailbreak yaptığı, ben ise garanti kapsamı yüzünden yaptıramamıştım.

arkadaşlarla oynadığımız bir oyun vardı, 4 arkadaş, herkesin arabasının üstünde çeşitli silahlar, etrafta bonuslar... inanılmaz bir oyundu.
  • bu zamana kadar gelmiş geçmiş en efsanevi oyun konsolu. dehşet bir şey. sony'yi oldum olası hep sevmişimdir. 13 yıllık son üretilmiş modeline sahibim. bugün yanlışlıkla bir kutunun içinde buldum kendi orijinal ve deri kılıfıyla birlikte. kutusu bile hâlâ yerinde duruyor ulan ya. tabii batarya şişmiş ve en son memory card sıkıştığı için bırakmıştım. ciddi ciddi oynayasım geldi. batarya ve memory kart alıp oynasam mı diye düşünüyorum.

deli gibi oyun skalasına sahip bir cihaz. üstteki bir arkadaş doğru düzgün oyun yok demiş ama kime göre neye göre. hatta benimki bozuk diye gittim emulator indirdim, kolu da bağladım bilgisayara. 3-4 saattir monster hunter oynuyorum. deli gibi nostalji yaptım. birde cd ile oynandığı zaman oyun sırasında sürekli cd okuyucudan ses gelirdi ulan ne güzeldi be. efsane bir şey. şu an ne kadar verirlerse versinler satmam çok ciddiyim. o derece seviyorum. şu an nintendo switch ne ise zamanında ortalığı ondan daha beter yakıp kavuruyordu.

neyse gideyim de biraz da final fantasy oynayayım.
  • çok severdim çok, hala duruyor sorunsuz çalışıyor. sahiden inanılmaz kaliteli cihaz.
    bendeki 2004 ya da 2006 model olmalı. canım sıkılınca hala tekken 5 oynuyorum :)
  • sony'nin taşıabilir oyun makinaları sektöründe nintendo* ile kapışmak için çıkartacağı yeni ürününün kısaltılmış adı.

playstation portable.
hesabın var mı? giriş yap