• detaylandirma ve seri uretim asamasina gecmeden once uretilen ornek urun. on yuz ve genel olarak isleyisin degerlendirilebilmesi acisindan endustriyel anlamda onem tasir. development sektorundeyse en gicik oldugum hadise, o ayri bi konu..
  • rivayet ederler ki bir ödül töreninde yaşar kemal'e ödülü takdim edildiği sırada konuşmacı, yaşar kemal'in romanlarını överken kahramanlarınının da "prototip" oluşuna vurgu yapar. bu kelimeyi duyan yaşar kemal ise şaşırmış bir ifade ve o boğuk ses tonuyla yanındaki fethi naci'ye döner ve:
    - prototip ne yahu !!! , der.
  • kategoriyi ''iyi'' temsil eden örnek.
  • biyolojide bir grup canlı türünün temelini oluşturan tür. ata.

psikolojide ise örnek alınan, rol model olan kişi.

ayrıca (bkz: blueprint)
  • sıklıkla stereotip ile karıştırılan sözcük.aman dikkkat!
  • sözlükteki bu çok özgür ortama daha fazla dayanamamış anlaşılan. keşke entry'leri kalaydı. (nere gittin la?)
  • "kendi kendini uçuran yazar" olmuş, aferin. günün en boktan haberi de bu olsun bakalım.
  • benim tanıdığım en efendi, en sarışın ve en yardımsever (az makale bulmadı bana) anarşist :) tanıma gel..

kafası ne güzel çalışan bir arkadaşımız daha burada ifade özgürlüğünün saçma sapan kısıtlanmasına tepkisini koyup gitmiş.. henüz haberim oldu.. ben onu okumaktan keyif aldığım için tüm entrylerini alıp gittiğini öğrenince daha bir üzüldüm..

ama bloğu var şu adreste:
    http://karagunluk.wordpress.com/
  • konu neydi, nereden geldik hiç hatırlamamakla beraber hakkında myriamonde ile şöyle bir konuşma da geçti:

myria - prototip bıdı bıdı bıdı
    berte - prototip mi? aaa çok efendi çocuk o.
    myria - efendi mi? olm proto anarşist! ahahah
    berte - aferin işte çok efendi.
  • ufalıp cebime giresice, mersinlerde götü pişesice hayvan eti yiyicisi sarışın..
    açıklamakta beis yok: kendisi değil tamam, arkadaşlarımıza çükümüz kalkmıyor ama yaşıtları ve silah arkadaşları gayet de potansiyel sevgili aralığımdadır.. hatta ah sizi yerler yerler*..

abla ne lan! abla ne!!! topu topu 2 yaş var aramızda, ablalar düdüklesin seni, düdük!*
hesabın var mı? giriş yap