• uclu kupajini bir tavsiye uzerine dun aksam tattim ve hayran kaldim. gercekten cok basarili bir sarap uretmisler. tebrikler.
  • 2016 uclu kupaji piyasada iyice nadirlesen ve fiyati ucan, 2017'nin de bitmek uzere oldugu sarap. evde stok azaldigi icin hemen siparis verdim.

ozellikle 2016 muhtesem bir hale geldi 5 seneyi doldurunca. 2017'nin ise biraz daha zamani var.

2018 yilinda ilk aldigimda millet bu sarabin yuzune bakmiyordu. mac izlerken bir sise sarap kaymak gibi gitmisti. simdi bir anda moda oldu gecen senenin chateau kalpak furyasi ustune. bu sarabin hakettigi degeri gormesi guzel tabii ama bulmanin zorlasmasi uzucu.
  • 2014 üçlü kupajını ve rezervelerini elimde fazla olduğu için insanlara seve seve dağıtırken, şu karantina günlerinde keşke bir tane de kendime ayırsaymışım diye kendime çok kızdığım baş ucu şarabım. sevdiğim, sevdirdiğim.
  • türkiye'de üretilen açık ara en iyi şarap.
  • dört kişi teknede, bir tellus içtik yetmedi üzerine üçlü kupaj içtik oda yetmedi üzerine bir tellus daha içtik. o yetti. acaba fabrikalarını bağlarını gezmemize izin verirlermi?!? bu nasıl bir şaraptır kardesim.
  • bdsm cinsel deneyim isteyen ancak submissive olduğu ortaya çıkarsa ilişkisinde sorun yaşayabilecek kişiler için dominasyon hizmetleri veren profesyonellerdir. genellikle dominatrix olurlar.

tabii ki ne kadar profesyonel oldukları çok tartışmalıdır. açıkçası çok büyük çoğunluğu bunu yalnızca internette gördüklerini para karşılığı uygulamanın ötesine geçmez. dolayısıyla yalnızca para karşılığı dominatrix'miş gibi yapabilirler.
  • köpek öldüren derler ya ondan da beter. aman uzak durun!
  • yetkili diye konuşturdukları insanlar son derece bilgisiz. sektörde olması garipgillerden.
  • profesyonel dominasyon, femdom içerisinde dominasyonu para karşılığı yapan kişilere verilmiş bir isimdir.

tokat, ayak yalamak, hakaret, sırtına binmek isterseniz kırbaç ,havlatmak, ayak yıkama ve bakımı ile yalamak en sonunda footjob

extralar her zaman var. erkeğin cinsel organı ile ayaklarınızla oynamak sureti ile boşaltmak..

bunların sınırları yok. efendi ve köle ilişkisi çok geniş bir yelpazeye yayılıyor olmasından dolayı her ilişkiye göre değişebilir.
  • sadece türkiye'de değil birçok ülkede içtiğim şaraplar içerisinde hayatımda içtiğim en iyi şarap. elbette iyi bir şarap takipçisi değilim, yaptığım kıyas fransa, italya, gürcistan, almanya gibi ülkelerdeki ortalama ve bana denk gelen şaraplara göre. ama prodom enfes bu bir gerçek.
hesabın var mı? giriş yap