• powder a yapılan iq testi sonrasında, test sonuçları ile alakalı yapılan görüşmede powder imizin verdiği ayar da takdire şayandır.

--- spoiler ---

okul müdürü olduğunu düşündüğüm adam : "test sonuçları şaşırtıcı. sonuçlar o kadar yüksek ki seni derecelendiremedik. görünüşe göre dünyadaki gelmiş geçmiş en zeki insansın. anladın mı?"

powder : "dünyadaki en zeki insan olduğumu söylüyorsunuz, anlayıp anlamadığımı neden soruyorsunuz?"

--- spoiler ---
  • powder, bi film abisi. psikokinetik yetenekleri olan albino çeşitlisi gençten bir arkadaşımızın başından geçen olayları izlememize imkân veriyor, eğer gönül edersen.

zamanında gösterime girdiğinde izleyememiş, sadece trailer den gördüğüm kadarıyla yetinmiş heyecan içinde kalmıştım. sonra bi ara atv yayınladı, ne de iyi oldu, izledim, beğendim. "iyi ki merak etmişim lan bu filmi hahahey" dedim gizli gizli. sonuçta bağırarak da söylesem farketmezdi; ewde yalnızdım.
  • şu anda bulunduğu yeri - en azından sözlükte - kesinlikle hak etmediğini, çok daha ünlü, çok daha kült olması gerektiğini düşündüğüm, çocukluğumda izleyip hayatımda gerçekten büyük iz bırakan bir film...
  • seyrettiğimiz dönemde yeni ergen abaza grubunda olduğumuzdan mıdır, o dönem çıkma teklifi ( o dönemde adı buydu ) ettiğimiz kızlardan aldığımız naniklerden midir nedir garip hezeyanlara sürüklemiş bir filmdi. eleman garip, böle mahlukat muamelesi gören bir gençti ama ilik gibi hatun buna yazıvermişti. ulan amerikada kızlar direk veriomuş, işte kızlar teklif ediyormuş dedikoduları anlamlı olmuştu benim için. allahın karbonat kılıklı herifi bile hatun yapmıştı resmen.

ehehehehe şaka len şaka. oturduk ağladık bizde. ergende olsak kalbimiz vardı, insandık. duygu seli oldu filmde böle dayanamdık felan. öle hislendiren bir filmdi netice itibariyle.
  • kılları çıkamamasına* rağmen* kirpikliydi.
  • seneler önce cine 5'te izlemiş, istanbul'da yaşayan, her şimşekte bu filmi hatırlayan bi 100 kişi vardır herhalde.
  • türkçeye '' harika çocuk '' diye çevrilen eski , ilginç ve güzel film... bembeyaz teni olan hiç saçı kirpiği olmayan bir çocuk vardı ana kahraman olarak. (bkz: albinizm)
    bu çocuk doğmadan yıldırım çarpıyordu annesini tam doğum sırasında... anne ölüyordu ama çocuk saf enerji fazına yakın bi şekilde doğuyordu.insanların hissettiği duyguları hissedebilyordu..başkalarına yaşattırabiliyordu.
    (bkz: saf enerji fazına yakın bir şekilde doğmak)
    (bkz: oha)
  • filmdeki adı jeremy idi bu çocuğun. kaderi de sonu da eddie vedder'ın yazdığı gibi olmuştu. herkesin onunla dalga geçmesini, tüm olayın film olmasına bağlıyorum zira çok yetenekli ve karizması olan bi çocuktu. buradan da görülebileceği üzere rahatlıkla herhangi bir smashing pumpkins klibinde oynayabilecek tipi vardı.. türkiye'de bile olsa kızlar paralardı o çocuğu.
  • hungur hungur aglatan nadir filmlerden biri. sukela.
  • lakin çocuğun dışlanması, ve ilk başlarda karanlık oda'da çocuğu bulmaları bölümleri güzeldi. çocuğa iş atan kıza da uyuzum; "nerede ulan böyle kız" şiddetinde tavırlıyım. hastalıklı diye arkasından olmadık dedikodular çıkarır, global maymun yaparlar insanı. o yüzden de film hatalarla doludur.
hesabın var mı? giriş yap