• drift yapmaya kalktığınızda bilgisayarı kasan araba.

napalım olm, fakiriz lan.
  • dışarda görünce kendisini izlettiren arabadır. amsterdam'da görmüştüm bir sene önce beyazından. "eey" diye bir ses çıktı arabadan, içinde çocuk el sallıyor bana. mal gibi baktım galiba "gel fotoğraf çektir" diyecek sandım. yaklaştım dört tane türk genci içinde, yaşlar 20 civarı. yol soracakmış, plaka almanya. böyle tarif ediyorum ama bebenin gözlerine bakacağıma iç dizaynı keserek anlatıyorum. zaten hava karanlık, kokpit gibi lambalar her yerde böyle dehşet bişey. anlattım tamam sağol dedi, "araba fenaymış, kiraladınız mı?" diye sordum. "yok bee abi naptın, araba bizim. hadi sağol" deyip bana bakarak önce filmli camı yüzüme kapattı, sonra yol aldı. tamam ilk kez görmüştük arabayı, biraz kestik falan. görgüsüzlük bile yapmış olabiliriz ama senin havan kime ulan it. adam ol önce. bir araba böyle mi hatırlanılır.
  • bu modeli ölümüne eleştirenleri anlamak çok zor. porsche'nin ruhunun bittiğinden falan bahsediyorlar. ilginç.

tıpkı cayanne gibi bu model de porsche'un dar ürün gamı ve spor otomobil segmentindeki rakiplerin (ferrari, lamborghini vs.) ciddi modeller ürettikleri bir ortamda daha fazla rekabet edememesi yüzünden ortaya çıkmıştır. bu sayede porsche daha fazla satar, daha karlı bir marka olup daha uzun süreler 911 üretebilir.

bu model çirkindir 911 güzeldir. git 911 al lan o zaman. "porsche bitti" ne demek. mercedes otobüs yapıyor diye mercedes spor otomobil yapamıyor mu?
  • tıpkı 4 memeli bir kadın gibi... teoride fikir olarak müthiş, ama pratikte yarattığı görüntü iğrenç!
  • benimkini geri çağırana kadar böyle bir model olduğundan haberim bile yoktu. kim koymuşsa garaja amına koyim. ben ford fiestam var sanıyordum bu nerden çıktı lan.

(bkz: porsche bananela)
  • üst entrye ithafen ;

hacım o saydıkların zaten var abilerde, kimse yemeğinden kesip porsche almıyor ki

dedirten arabadır.

ilgili (bkz: hedef kitle)
  • muhteşem bir arabadır ama güzel bir porsche değildir.
  • müthiş bir araçtır.
    bir alman mühendislik harikası!

mesela önde araç varsa sensör otomatik olarak uzaklığı hesaplıyor ve 100 mt'den yakınsa panamera sellektöre başlıyor. eğer 10 mt yakına geldiyse korna çalmaya başlıyor. böyle bir şey olabilir mi ya! inanılmaz.

ha bir de sinyal kolu yok, tabi olmuycak amk hiç dönmüyo ki araç. düz gitmek için tasarlanmış. eğer dönüyorsa veya şerit değiştiriyorsa belli ki yolda bir gariplik var.
  • cayenne ile birlikte porsche'nin en sikko modelidir bence. kirli sakal, yakası açık beyaz gömlek, siyah ceket ve hüseyin kağıt kaseti standart donanım olarak sunulmaktadır.
  • http://karikaturistan.com/…yat-cok-mu-guzel-lan.jpg

ben bu arabaya milyon tl verip dizel modelini alan adamı anlamıyorum. örneğin s ve 4s modelleri muhtemelen 3 litre çift turbo 420 hp güç ile gelecektir. fiyatı da dizel modeline yakın olacaktır.

şimdi bu s modeli ortalamada en fazla 15 litre yakarken dizel modeli 9 litre civarında yakacaktır. yani her 100 km'de yaklaşık olarak 30 tl, 100.000 km'de ise yaklaşık 30.000 tl fazladan yakıt tüketir s modeli.

yahu ulan 1 milyon lira arabaya vermişsin, 100.000 km'de fazladan yakacak olan 30.000 tl'lik yakıt mı gözüne ağır geliyor ki 420 beygirlik benzinli modeli yerine 265 beygirlik dizel modelini alıyorsun? (edit: 2.9 litre 440 beygir ile geldi)

abicim madem ki bu keyif senin için önemli değil, senin amacın spor bir sedan porsche sahibi olmak değil; o halde neden s class, a8 veya 7 serisi almıyorsun.

hayatım boyunca belki bir çok sorunun cevabını bulamayacağım ama bunların içinden benim için en tuhaf olanlarından bir milyona araba alıp yakıtını düşünen müteahhitler olacaktır.

hayat çok mu güzel lan
hesabın var mı? giriş yap