• istiyorum ki yarin bir gün muasir medeniyetler seviyesine ulastigimizda cumalari halisahaya gider gibi pazarlari da üzerimize baklava desenli hirkalarimizi giyelim arkadaslarla polo oynamaya gidelim. boyle elit zevklerimiz olsun arkadas.. o gün belki alisamiyende avrupa kupasina katildigimiz an "can cano" seklinde ibrahim tatlises calmaz etmez..

yani biraz ozveri lazim. biraz "ben de katilimci olayim" demek lazim. bir ataturk yok basimizda ki cikip kastamonuda "efendiler bundan sonra halisahada mac yapmak yerine polo oynayacaksiniz. iş buna at derler. bu da polo sopasidir. ve bununla birlikteee artik günde 1 bucuk paket sigara yerine pipo iceceksiniz!"
    desin.. bizim kendi kendimizi bir sekilde muasir medeniyet seviyesine şey etmemiz gerek..

tonton zamaninda "her mahallede bir milyoner olacak" demek yerine "her mahallede bir asil, bir burjuva olacak" deseymis oyle mutlu olacakmisim ki elitistligim tatminlerden tatmine begenecekmis. ki milyoner cikarmaktaki ayni basariyi asalet konusunda sergilese bugun topumuz asildik, polocu kriketciydik.
  • beldesan' ın kral modeli. pinokyo filan küçük işi, polo ise zengin ve genç çocuk işiydi. ön tekerleği ince arka tekerleği kalın, pek örneğini göremeyeceğiniz türden göbekten vitesli(3 ileri - geri yok), vites kolu bisikletin gidonunda değil de orta demirine monte ve de arabalarda görebileceğiniz ciddiyette vites koluna sahip, hız göstergesi ve kilometre sayacına sahip, 60 km/s olan kadranını kapattığım, sayısız kazalar atlattığım ve yaşadığım, son olarak göbeği yardığım için kullanım dışı kalan, çalınıp bulunan bisikletimdi benim.
  • 1. spor
    2. otomobil
    3. şeker
    4. gömlek
  • seker, araba, bisiklet, giyim
  • dönüşü, 256k kotasız adsl nin 1mbit olması ile birlikte bir ay icinde hayatımda gerçekleşen ikinci ultra güzel hadise olmuştur, allam nazarladan saklasın da bi kaç ay böyle devam etsin inşallah amin.
  • güzel bir bisiklettir. çok kolay kafa kaldırırdı, ama bence daha iyisi tintindi.
  • bir spor dali.
    hint lehcesinde top anlamina gelen 'pulu' kelimesinden gelmistir.

her biri 7/7.5 dakika suren 4, 6 veya 8 devreden olusur.
  • çocukluğumuzun ilk 3 vitesli bisikleti, chopper tarzı, vitesi de sele nin önüde bulunur, eğlenceli bi bisiklet
  • genelde turuncu renklerini görmüştüm bu bisikletlerin.
    ve gerçektende vitesi işe yarıyor muydu? bilemiyorum.
    amma velakin chopper tadında tasarımı vardı.
    ford granada (veya consul) tadında bir aletti zamanında.
    kalantor işiydi evet.
  • sıkıcı asillerin oyunu.
hesabın var mı? giriş yap