• rte beyanı. erzurum mitinginde söylenmiştir. şöyle bir şeydir : "polise talimatı kim verdi diye soruyorlar. polise talimatı ben verdim."

(bkz: allah allah kontesi kim sikti)
  • şimdi oğluna verdiği hırsızlık talimatını, bakanına verdiği taraflı yargı talimatını, sayıştaya verdiği duyarsızlık talimatını meydanlarda yırtına yırtına inkar ederken, insan katline verdiği talimatı ne kadar da kolay itiraf etmiş diye düşündürten cümle.
  • laf değil icraattir.
  • 30 yaşındayım, hayatta olduğum için hiç bugünkü kadar utanmamıştım.

şu cümleyi kuran adam ise 9 ay boyunca hiçbir şey olmamış gibi davrandı.

şimdi sırf bir şeyler söylemek zorunda olduğu için kendisi ve yanındakiler direnişçileri suçlayacak, yardakçı gazetecileri yalandan başsağlığı dileyecek. "kim döktü o çocukları sokağa" diyecekler, sosyal medyadaki gibi. çocuğun ekmek almaya gittiğini bilmeyerek, "sokağa niye çıktınız? çıkmasaydınız; biat etseydiniz, tecavüze uğradığınız için sussaydınız, yolsuzluklara göz yumsaydınız, içki içmeseydiniz, internete girmeseydiniz, kürt-alevi kimliğinde doğmasaydınız, benim istediğim kanalları izleseydiniz, benim istediğim dine inansaydınız" alt mesajlarıyla dolu bir araba cümle kuracaklar.

ne kötü, bir çocuğun ölümü üzerinden kendini aklamaya çalışmak.

artık sadece yaşamaktan değil, bu ülkede yaşamaktan da utanıyorum.
  • bir sabah uyandık apartmanın bahçesindeki demirleri maviye boyamışlar. oysa eski rengi apartmanın kendi rengine uygundu. sonra dedik bundan bizim haberimiz olmadı, kim verdi lan emri? başbakan televizyondan o sırada şöyle bağırıyordu; "bu emri ben verdimmm bennn!!!!" "abi.." dedik, "bi buna karışmamıştın." oysa bu apartmanın bir yöneticisi, sakinleri falan vardı. muhtar gelmiş de bize sormadan apartmanın demirlerini boyatmış gibi oldu şimdi. gerçi bizim muhtar haddini bilir bu işi yapmaya kalkışmazdı. kısmet..
  • ileriki bir zamanda başlayacak yargılamasında savcının iddianame hazırlarken dikkate alması gereken talimattır. rte bu sözü yüzünden cinayetten yargılanacaktır.
  • (bkz: katil akp)

.
  • -polise talimatı ben verdim
    +cenabı allah da senin ve yedi ceddinin belasını verir inşallah..
hesabın var mı? giriş yap