• hayatımın ilk pizzasını ataköy atrium şubesinde yediğim ve hayran kaldığım restoran. küçük bir çocuk ilk pizzasını asla unutmaz.
  • pizzayı bu kadar farklı ve önünde eğilmeye layık yorumlayan başka bir pizzacı görmedim.
    bir pizza sever olarak, değişik stillere açığım. bir markaya, tek tip hamura veya belli malzemelere kilitlenmem.
    ama pizza days, derin tavayla ömrümde bir pizza çığırı açmış pizzacıdır.

milföy hamuru kap formuna sokularak içine malzemeler boca edilmiştir. pizzayı pizza yapan domates sosu da malzemelerin altına konmaz, üzerini örter. bu sos sarımsak oranı ve nerden nasıl olduğunu anlayamadığım ekşiliğiyle benzersizdir.
    içindeki malzeme öyle boldur ki, pizza havuzundan bir dilim kesilip ayrıldığında o malzemeler kaşar seli içinde tabağa akar, pizzanın içindeki derinlik seviyesi azalır.
    taze ve sıcak hali başka, soğumuş hali başka güzeldir.
    bir gün bekleyip ısıtılmış haliyse bambaşka...

ülkemde yaşayan nice pizzaseverin adını dahi bilmiyor oluşuna üzülürken, tek tük birkaç şubesinden birinin evimin dibinde oluşuna minnettarım.
  • pizza'ları fena olmayan ama yiyebildiğin kadar pizza menüsünü seçtiğinde bir garsonun sürekli seni kollayıp bi daha pizza alamayasın diye tabağındaki pizza biter bitmez sana sormadan tabağını almaya çalıştığı garip mekan.henüz bitirmedim demek zorunda kalıyon.garsona kıllık olsun diye kalkıp bi daha alıyon bi kere ısırıp bırakıyon güzel oluyo.
    (bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • pizza sosunun en üstte, malzemelerin altta olduğu bir pizza çeşidi barındırır. süper denemez, ama denenebilir.

atrium içerisinde 20 yıldır, belki daha fazla, tek değişmeyen mekandır herhalde.
  • şundan yiyebileceğiniz pizzacı:

http://1.bp.blogspot.com/…28vjxq/s400/giordanos.jpg
  • muhtemelen istanbul'daki en iyi pizzacidir. aksini iddia eden arkadaslardan yer onerisi bekliyorum.
  • buradan pizza yememiş bir kişi gerçek pizza zevkinden mahrum kalmış demektir. hele bir kere yiyin, bir daha ne domino's ne de pizza hut'tan pizza yersiniz. o kadar lezzetli yapıyorlar pizzayı.

ilk kez sipariş verecek suserlara önerim; 1+1 promosyonundan bir tanesini derin tava, diğerini original hamur isteyin.
  • italyan pizzasini bir kenara birakirsak istanbuldaki en lezzetli pizzalari ureten firma oldugunu dusunuyorum. seri uretim olarak yani. fazla subesi olmadigi icin de seneledir ayni kaliteyi koruyabildiler. malzeme konusunda kucuk hesaplar yapmayan, chicago sosu mukkemmel olan bir zincir, diyesim var zincir de degil.*

sehir merkezine sube acmayin, ben atakoye gelir yerim yeter ki tadi boyle kalsin miki.
  • çocukluğumdan kalan sayılı hatıralardan. chicago tarzı pizza yiyebileceğiniz süper mekan. kuaför ve emlakçıdan geçilmeyen atrium'a gitmek için en iyi sebep.
  • dünyanın en iyi pizzasını yapan pizzacı.
hesabın var mı? giriş yap