• henüz konu netleşmemiş, son sözler söylenmemişken meramımı söyleyeyim de, sonra çıkan sonuca göre konuşuyor demesinler:

eğer önümde "akp hükümeti vs yandaş olmayan firma/şahıs/tüzel kişilik" şeklinde bir karşılaştırma varsa, akp nezdinde gerçekten çok sağlam deliller olmadığı sürece ben diğer tarafa inanırım arkadaş. kimse kusura bakmasın. ben ömrümde iyi olsun kötü olsun, yaptığı her şeyin arkasında bu kadar hesap kitap olan bir hükümet görmedim, göremem de. inanmıyorum abi. sucuğun içinden lades kemiği bile çıksa inanmıyorum. illa ki bir bit yeniği arıyorum. kesin bu işin arkasında çüküne pamuk tıkan badem bıyıklı bir şakirt vardır diyorum. hayatta en nefret ettiğim şey önyargı ve şu anda o kadar önyargılı bir insan haline geldim ki. bunda dirhem suçum varsa en adi şerefsiz de ben olayım. ömrümün sonuna kadar at eti, eşşek eti yiyeyim.

ama yok arkadaş. illa hayatımızın içine sıçılacak. illa dibine kadar müdahale edilecek. illa yediğimiz sucuktan içtiğimiz biraya, seviştiğimiz insandan ettiğimiz ibadete kadar her şeyimize karışılacak. ama şöyle ama böyle.

gg'nin sınırlarında geziyorum. birazdan öyle küfürler edicem ki pensilvanya'da malikaneler inleyecek. o yüzden susuyorum ve diyorum ki: pınar eğer kanatlı eti kullanmışsa ayıp etmiş. bize müstehak olan eşşek eti çünkü! eşşşeeeekkk.
  • böyle bir hükümet başta olunca güvenemiyorsun...

acaba gerçekten %100 dana eti diye sattıkları ürüne tavuk eti mi karıştırıyorlar yoksa hükümete yakın bir üreticinin önünü açmak için operasyon mu yapılıyor... yuh amk demeyin, bu ülkede ilk duyduğuna balıklama atlamayacaksın artık... devir o devir...
  • daha önce ensar vakfı - turkcell boykotuna katılacağını belirtip, salla kazan başlığında kaç dk konuşma kazandığını yazan yazarları tek tek tespit edip ifşa etmiştim.

hazırlıklarımı tamamladım ve boykotun yine denetim ayağında sizlerleyim.

yarın "biberli pınar beyaz çıkmış beyler çok şahane" yazdığınız anda... dı dııınnn!! ensenizdeyim develer!
  • burnuma pis kokular getiren olay. ama pis kokular bakanlıktan geliyor. neden mi?

nedense hep 11 tane falan üreticiyi ifşa ediyorlar? bu kadar az mı kontrol yapıyorlar yoksa ülkemizde hayvancılık bu kadar iyi mi?
    bana kalırsa ikisi de değil. burada bazı markaları karalamaktan başka bir amaç yok bana kalırsa. nedeni malum.

neden kanatlı hayvan oranını açıklamıyorlar?
    pcr metodunu herkes bilmek zorunda değil. fakat testlerini bu metodla yapıyorlarsa neler neler çıkar o deneylerden. çünkü pcr metodu bir dna zinciri olsa bile pozitif sonuç verir/verebilir. nedeni de o tek zinciri exponensiyal çoğaltması. aynı makinadan üretim yapan yerlerde mutlaka kanatlı bir hücre de olsa bulaşır. hatta bunu engellemek pratikte imkansız bile olabilir. 100% dana etinde 1 tane kanatlı hücre çıkmış ya da çıkmamış umrunuzdaysa hayal dünyanızda yaşayın. etin paketini açtığınızda kaç bakteri/mantar havadan ete bulaşıyor bir bilseniz... ya da soluduğunuz havada?

bakanlık oranları neden açıklamıyor?
    madem kanatlı tespit ettin neden oranını da tespit etmiyorsun? bir qpcr yapamıyorsan bunu da açıklayıp insanları yanlış yönlendiremezsin.

ülkede bilimin gelişmesini öğretilmesini bu yüzden istemiyorlar. çünkü bilen insan sorgular. kimler et işine girecek şimdiden tahmin edebiliyorum.
  • konuyla gorece alakasiz ama bir yandan da cok alakali bir nokta atlaniyor:

isterse %100 geyik eti olsun (cok pahalidir herhal), sosis salam gibi urunlerin icinde kim bilir ne kimyasallar, ne adini sanini bilmedigimiz katki maddeleri var.
    yani yuzde bilmemkac tavuk eti karisti diye (ki su hukumetin her bakanliginin verdigi her rapora supheyle bakiyorum artik arkadas!) yememeye karar verenlere diyorum ozellikle; kardes korktugun tavuk eti olsun. etlerin hangi islemlerden gecip o sirin pembe renge burundugunu bir dusunsene. gercek etle ne alakasi var o sirin pembeligin. bildigin fabrika uretimi bir sey yiyorsun, sonra gelmis icine karistirildigi iddia edilen varligi supheli tavugun hesabini soruyorsun.

cok bilinclisin evet.
  • referandum, darbeciler yargılanacak şeklinde lanse edildi; kenan evren dışarda, genel kurmay başkanı içerde.
    referandumda toplu sözleşme hakkı dendi, hakem kurulu tüm memurlara kazığı daha ilk görüşmede soktu.
    demokrasi dendi; ülkede tek adam yönetimi var (ki buna dikta denir.)
    intihalle suçlanan biri milli eğitim'in başına getirildi.
    zahid akman kurtarıldı.
    mit'ten birileri, savcılıktan kurtarıldı.
    daha en başta cem uzan'ın ayağı kaydırıldı.
    aydın doğan vergi cezasıyla gözü korkutularak sindirildi.
    cumhuriyet mitinglerini düzenleyenler içerde.
    gülen'e laf söyleyen cübbeli ahmet hoca içerde.
    düne kadar kardeş olunan beşar esad bugün düşmanımız.
    başbakan'ın bilmemnesi mücevher işine girdi diye pırlantada vergiler düşürüldü.
    kemal unakıtan'ın bilmemnesi yumurta işinde diye yumurtada vergi indirimine gidildi.
    bu ülkede enflasyon düşük çıksın diye tenis topu hesaplanan kalemler arasında gösterildi.

pınar'la ne alakası var? alakası şu, bu hükümet her an her şeyi yapacak potansiyele sahip zaten... güven vermiyor, söylediğiyle yaptığı birbirini tutmuyor...

pırlantada vergi indirimine gidip sağını solunu zengin ettiklerinden şüphelenilen birileri, eğer sektörde yandaşları varsa pınar'ı batırmaya çalışırlar mı çalışmazlar mı? yumurtalar, pırlantalar, gemicikler gözümüzün önünde iken sucuğa da temkinli yaklaşırım ben arkadaş...
  • stad önünden köfte ekmek yiyebilen bir herif olarak dana etine kanatlı eti karışması (çekirge falan değilse) umrumda olmayan firmadır.
  • büyük bir suçlamayla karşı karşıya kalan şirket.

aynı partiden iki rapor var ve bakanlığınki nasıl olduysa kanatlı eti içeriyor. birde olayın komik tarafı üretilen partinin nisan sonu itibariyle son kullanma tarihinin bitmesi.
    dolayısı ile ya 1 aydır bekleyen bir rapor var yada bozulduktan sonra test yapıldı ki ikisi de bakanlığa neden güvenmemek gerektiğini açıklar nitelikte.

not: zamanında özal döneminde yaşar holding bitirilmeye çalışılmış sayılı zenginler arasındayken bir anda tepetaklak inişe geçmiştir. şu an iktidarla arasında bir problem gözükmemekle birlikte tekrar aynı şey yapılmaya çalışılıyor hissi vermedi değil.
  • basi burma burma olan yar ismi. ayrica cayirda bulunur ve asla ellere verilmez.
  • kanatlı etini, eşek etini bilmem ama sürekli yalakalığını yaptığınız, biat ettiğiniz hükümetin bakanlığı tarafından verilmiş eşşşşşşek gibi temiz raporunu ortaya koyan firmadır.

yalan, kul hakkı yeme, iftira, ucuz hesaplar insanın midesini domuz etinden, kanatlı etinden daha fazla bulandırıyor olsa gerek. tabii önce insanın bir midesinin olması lazım.
hesabın var mı? giriş yap