• ürettiği tomografi cihazı için televizyona reklam veren firma... televizyonda gördükten sonra çok beğenerek, eve bir tane almamızı bekliyorlar sanırım.

- hanım kabız oldum, sıçamıyorum...
    - gel de bi tomografini çekelim bey...
  • bugün beni çok güldürmüş olan şirket. kız arkadaşımın hediyesi, bir tane traş makinem var. 1 buçuk senedir bir sıkıntı vermeden çalıştı. şimdi şimdi sanki eskisi gibi kesmiyor, gittim teknosaya, dediler bıçağı bizde olmaz, yetkili serviste olur. yetkili servis ankara kızılayda volkan elektronik diye bir yer, kalktım oraya da gittim, makinenin modelini söyleyip yeni bir bıçak istedim. süper bilgili yetkili, aradı taradı, “böyle bir modelimiz yok” dedi. geçtim yanına teknosa internet sitesinden gösterdim modeli. “yeni bir model herhalde, bir daha bakayım” dedi. bu arada teknosa ekranı açık, modelin yanında kocaman yazıyor “traş makinesi 69 tl” diye. adam sonunda buldu bıçağın modelini. “yedek bıçak 71 tl” dedi. beni bir gülmedir aldı. yetkili önce istifini bozmadan açıklamalar yapmaya çalıştı, “fabrika fiyatımız” filan diye, sonra o da güldü. ben de hala aklıma geldikçe gülüyorum.
  • az evvel 444 8 445 no'lu philips müşteri destek hattı'nın televizyon bölümüne bağlandığımda yaptığım görüşme sonucunda söyleyebilirim ki; konuşma üslubundan bi'haber, beyni durmuş müşteri temsilcilerini dahi işe alabilen bir firma.

televizyonumun altyazılardaki türkçe karakter sorununu aktardığım bu süper zeki arkadaş utanmasa "bizle alakası yok, adamlar böyle üretmiş" diyecekti. "e ben bununla ilgili nereye yazı yazayım, isteğimizi belirtmiş olalım" dediğimde de "biz burda bunları da iletmek için varız" gibi, süper gerizekalı bir cümle kurdu arkadaş.

edit: günün ilerleyen saatlerinde site üzerinden iletişim formu ile iletişim kurdum. dedim "böyle böyle, yazılım merkezine siz de baskı yapın, bu sorun giderilsin". gelen cevabı aynen aşağı yapıştırıyorum. şunu söyleyebilirim; benle böyle taşak geçmemişti hiçbir firma..

"öncelikle alt yazınızın bulunduğu text dosyasını açarak dosya içerisinde iken ctrl + h tuşuna basın. karşınıza replace yazan bir pencere açılmış olacaktır. altta bulunan " match case" kutucuğunu işaretleyin. "find what" kutucuğuna düzenlemek istediğiniz harfi (örneğin; ö,ü,i,ş,ç,ğ, ö,ü,i,ş,ç,ğ) yazdıktan sonra "replace with" kutucuğuna harfi çevirmeniz gereken karakteri yazın. (örneğin; o,u,i,s,c,g,o,u,i,s,c,g). "replace" tuşuna basarak harfin değişmesini sağlayabilirsiniz. son olarak dosyayı bu şekilde kaydederek çıkış yapabilirsiniz. her seferinde tek harf olarak değiştirme yapmanız gerekmektedir. işlemi tamamladıktan sonra text dosyası içerisindeki türkçe karakterli harfler değişecek ve alt yazı dosyasını türkçe karakter sorunu olmadan görüntüleyebileceksiniz."
  • muhteşem tv ler, yeni blackline serisi ile güneşi de yansıtmıyo artık. karılar gibiii..

---------------------------------------------
    philips'in bir zamanlar bir blackline serisi varmış, güneşi yansıtmayan, o zaman ben de çocuklar gibi şenmişim. bakınız philips bugün hala dimdik ayakta, demek ki hakikaten de karılar gibiiii.
  • anneanne tabiriyle bir,
    (bkz: filipis)
  • %100 güvendiğim tek marka. 2 liralık pilleri ve 10 liralık kulaklıkları bile sapasağlam. pahalı ürünleri için bir yorum yapamayacağım çünkü fakirim.
    yıllar sonra gelen edit: tabh305 adlı bir bluetooth kulaklık aldım. üç yüz lira gibi bir ücreti var. sorunsuz... kalite. philips bir harika.
  • hollanda'nın eindhoven kentinde kurulmuş, sonradan dünya çapında firma olmuş elektronik ürünler üreten kuruluş..
    aynı zamanda psv eindhoven klubünün sahibidir
  • 1891 de kurulmuş olan hollandalı dev. bizim ülkemizde tvleri ile meşhur olmuştur. sonra bu alanda uzadoğulularla baş edememiş ve sonunda marka adıyla tv bölümünü satmıştır. tüm ürünleri kalitelidir demek yürekli bir cümle olur ama fakat genel anlamda uzman olduğu alanlarda oldukça iyidir. tvlerde hep dediğim gibi lg ile arasında gidip gelinir. ancak duvara asılacaksa muazzam ambilight teknolojisi sayesinde tercih edilmelidir.
  • telefonumun markası. o kadar kötü ki bazen bana mahçup olduğunu hissediyorum.
  • başıma bir iş gelmeyecekse mp3 çalarından da kulaklıklarından da gayet memnun olduğum marka.
    (bkz: philips go gear)
hesabın var mı? giriş yap