• mükemmel bir takım ya. yine klasik bir 76ers sezonu izlettiler.
    sezon ortası flaş takaslar, yıl boyunca yaşanan dramalar, konferans yarı finalinden elenme ve sonrasında kimsenin sorumluluk kabul etmeyip birbirlerini kamyonun altına ittirmesi.

maç sonu basın açıklamaları şöyle:
    doc rivers: işimi kaybetmekten korkmuyorum çünkü işimi mükemmel yaptım.
    joel embiid (butler için): niye gönderdiler hala anlamıyorum. keşke aynı takımda oynasaydık.*
    joel embiid (harden için): houston'daki gibi sayı makinesi olmasını bekledik ama çamaşır makinesi çıktı. artık playmaker oynuyor tamam ama yine de daha agresif olmamız lazımdı. *
    james harden: ben napayım amk bana topu vermediler.

edit: pardon fanları atlamışım. simmons, drummond, curry ve iki ilk tur draft hakkı karşılığında harden ve millsap’i alınca nets’i soyduklarını zannediyorlardı azdsdfgsf gelgelelim sadece seth curry’yi bile eşşşek gibi aradılar gönderdiklerinden beri.
  • şut atabilen uzunlardan ve şut atamayan kısalardan kurulu absürt takım.
  • yakaladığı 1 maçlık galibiyet serisiyle rakiplerine korku salan nba takımı.
  • unutulmaz bir kadro kurmanın illa ki muhteşem bir organizasyon, yıldızlarla dolu bir kadro, dünya kadar para ya da inanılmaz bir takım oyunu oynamaktan geçmediğini göstermeye çalışıyorlar.
  • böyle giderse dünya üzerindeki potansiyelli bütün pivotları toplayıp pivot kaçakcılığına başlayacaklarını düşünüyorum. bir gm neden bütün draft haklarında 5 numara seçer cidden anlayamıyorum.
  • maalesef brett brown'ı geçmesi mümkün olmayan takım. geçen sene celtics serisinde brad stevens'ın orospusu olmasından sonra yolların ayrılması gerekiyordu. neyse takım genç, tecrübesiz dedik. bu sezon yıl içerisinde öyle büyük coaching hataları yaptı ki neredeyse hiçbir maç sonu oyunu çizemedi. yine de oyuncu kalitesi takımı taşıyabilir dedik. ama bugün belli oldu ki bu çapsız herifle hiç şansımız yok.

ya dayıcım bir takımın 2 yıldır handoff dışında hiçbir hücum planı nasıl olmaz amına koyduğumun yarı saha hücumunda? ne bir eşleşme avantajı kullanılıyor, ne bir pick n roll izliyoruz. elinde embiid ve butler var hocam senin. ruh hastası mısın amk? disiplinli bir şekilde geri koşan her takım kilitliyor seni.

peki savunmaya ne demeli? en gereksiz yerde bile switch yapıyor takım. haliyle redick ile başbaşa kalana kadar perde getirip duruyorlar. karşısında redick'i gören de başlıyor sikini sıvazlamaya. 6 hücum üst üste redick üzerinde turnike attılar ve bizimle beraber izledi. inanılmaz bir akıl tutulması. bütün sezon rakip takımların bu zaafları kullanışını izledik ve belli ki izlemeye devam edeceğiz.
  • başarısızlığı ödüllendiren draft sistemine başkaldırışın sembolü. sistemi yok etmek için dibe vurulması gerektiğini bilen bilgeler topluluğu. şerefli sonunculukların takımı. ne güzel takımsın sen philadelphia 76ers!
  • şu şiirimi kendilerine armağan ettiğim takımdır. yarın da posta gazetesine yolluyorum inşallah yayınlanır^^

adin yetmis alti ama mazin var yetmis sekiz sene
    bu sanli tarih nasip olmaz ne miami'ye ne brooklyn'e

dogu bati hic farketmez hangi konferans
    atlantik'in gururu kimseye gostermez tolerans

viz gelir kobe, jordan, lebron'lar, shaq'lar
    filadelfiyam cikinca sahaya buzusur tasaklar

doctor j., sir barkley, iverson ve daha nice koc yigitler
    kutsal formayi giyip emekli ettiler

bu forma nasip olmaz herkese
    haydi filadelfiyam basla koymaya pasifik'ten merkeze

yetmis milyon yurek bir oldu minesota'da
    bozacak seriyi, kiracak seytanin bacagini da

inaniyoruz sana sanli filadelfiyam
    sampiyonluk icin vur filadelfiyam
  • wnba'de oynasa playoff'a giremez amk şu kadroya bakele.
  • kadroyu korur ve gelişimlerini sürdürülerse 3-4 yıl içinde final ve şampiyonluk potansiyeli yüksek bir takım.

sakatlık ve başka bir sorun yaşamazlarsa seneye olmasa bile 2 sene sonra kadrolarında ligin en iyi pivotu ve oyun kurucusu olacak.

fultz ise bonus, olursa büyük katkı olmazsa da sorun çıkmaz. bu lig en son süper yıldız oyun kurucu ve süper yıldız pivot kombosunu seksenlerde gördü. 5 şampiyonluk çıktı o kombodan.
hesabın var mı? giriş yap