• ya arkadaş beğenirsiniz beğenmezsiniz o ayrı konu da, selektör yapayım derken nasıl vites küçültürsünüz ben anlayamıyorum. selektör y düzleminde aşağı yukarı doğru hareket ederken f1 vites z düzleminde ileri geri hareket ediyor. istesen de karıştıramazsın. böyle araç mı eleştirilir?

bir de direksiyon nasıl "aşırı" sertleşiyor? çevirdin de dönmedi mi? tövbe yarabbim. bir başkası da "hızlandıkça yumuşuyor" yazmış daha önce haha. hanginize inanacak okuyan şimdi? ayrıca hangi motor seçeneğiyle kullandın? gti ise farklı 1.2 motor ise farklı yorumlanır. ucu açık konular... ya insan yazmadan önce düşünür.

en çok da "gitmiyor" diyenlere bayılıyorum. mesela koydun yakıtı, çevirdin kontağı, araba çalıştı bi' güzel, vitese attın, el frenini indirdin, ve gaza bastın. bir de ne göresin? araç gitmiyor. nasıl gitmez ulan? e ben yapınca gidiyor? 300 km/h mı yapsın yani peugeot 208'den bahsediyoruz. hangi arabadan ne bekliyorsunuz müdür? lütfen ya, yakıt pahalı olabilir ama beyin bedava. eleştirdiğiniz arabayı neyle tartıp neyle ölçüyorsunuz. internet derya deniz ama bir şey araştırırken böylesi tipler nedeniyle yılıyorsun.

aracın ederi belli. beğenirsin beğenmezsin, tane tane açıklarsın ama apık sapık yorum yaparsan tüm eleştiri çöp olur. ya kaldı ki peugeot'un da muazzam bir araç iddiası olduğunu sanmıyorum. e o zaman?

neyse ben de satıp aveo alıyorum. aeo.
  • bu aracın sarı rengini almayın, lansman rengi falan kanmayın, ben yaptım siz yapmayın. sık sık ticari muamelesi görüyorum gün içinde. bugün biri el uzattı, almayıp devam edince küfür etti :)
  • duvarında ferrari posteri, önünde play station, ehliyet alma yaşını bekleyen çocukları boşverin.

çok güzel otomobil, çok başarılı otomobil.

gidin bir içine oturun, bir test sürüşüne çıkın, eksilerini artılarını kendiniz görün, bunları fiyatıyla oranlayın, alınır mı alınmaz mı kendi görüşünüze sahip olun.

burada, yaşını, konumunu, hiçbir şeyini bilmediğiniz üç beş dingilin lafıyla araç satın almayacağınız muhakkak. ama yanlış bir fikir de kalmasın aklınızda. ne 208, ne polo, ne x araç için.

burası bilgi kaynağı olmaktan çıkalı sekiz on sene oluyor.
  • 2 sene ve 35000 km'nin sonunda izlenimlerim; (araç 2012 model 1.4 dizel otomatik)

eksileri
    trim sesi. düşük segment olduğunu ve alman disipliniyle üretilmediğini hissediyorsunuz. ufak veya büyük her kasiste illa bir aksamı gıcırdıyor. ne yapalım fakirlik deyip katlanıyoruz.

iç mekandaki gürültü. yani lastiği michelinin en gürültüsüz lastiği de yapsan içeride uğultu var. 100 km/h hızdan sonra uzun yolda cidden yoruyor. buna da ne kadar ekmek o kadar köfte diyerek susuyoruz.

yarı otomatik vites kutusu. bunu sanırım 2016 modelden sonra tam otomatik yaparak aştılar. tam emin değilim ama bu vites kutusu bir gün beni yarı yolda bırakacak gibi hissediyorum. geçişleri çok hissettiriyor ve yakıtı az yakacağım diye aracı çok boğuyor. 45 kmh hızda 4. vitese atılır mı? sürücü müdahale etmezse kağnı gibi gidiyor. f1 ile bir şekilde bunu da aşıyoruz.

turbo aksam motor ikaz ışığını tamamen rastgele yakabiliyor. internette araştırdığıma göre arada problem çıkarıyor. bende de arada yakıyor ışığı, sonra kendi kendine geçiyor. çok dert etmesem de düzgün yapsalardı da endişe duymasaydık? belki de sensör hatalıdır? emin olamamamın sebebi 3 farklı yetkili servisin de sorunu tespit edemeyip bişey yok diyerek beni yollamasıydı. bişey yoksa arada bir niye yanıyo bu amkmun motor ışığı? neyse gidişine falan etki etmediği için bunu da idare ediyoruz.

artıları
    yani utanmasam apartmanın içine sokup eve bunla çıkacağım, yakıt tüketimi çok düşük. bunun için tasarlandığını hissediyorsunuz.

iç mekan dizaynı, meşhur rakibi buzdolabına bin basar. çok hoşuma gidiyor.

bluetooth başarılı. rakipleri boşline ile takılırken hoş bir ayrıntı.

yokuş kalkış desteği aracı kaçırmıyor.

direksiyonu resmen alışkanlık yapıyor. bundan sonra büyük direksiyonlu bir araba nasıl kullanacağım merak ediyorum. ayrıca bence yağ gibi direksiyon, tam bir kolaylık.

iç mekanı ve diz mesafesi rakiplerinden büyük. binenlerin yalancısıyım. gerçi ben de poloya binince bi darlanıyorum. hissettirdiği bu.

ıvır zıvır masrafı düşük. yani cebi hasar anında da, bakım maliyetinde de yakmıyor. devlet baba mtvyi köklemezse daha rahat edeceğiz ama yapacak bir şey yok. aracı bir yere sürtsen canın yanmaz demeye getiriyorum. komple motoru eline alsan kaç yazar?

özetle yakıt tasarrufu ve şehir içi kullanımda kolaylık arayanlar ile birşey olursa canım yanmasın diyenler almalı. ama konfor ve uzun yol rahatlığı için uygun değil. konforsuz yani. bu kısmı da eleştirmek için söylemiyorum, ne kadar ekmek o kadar köfte mantığının bilincinde bir kullanıcıyım. overall memnunum ama insan biraz daha konforlu olabilirdi demeden edemiyor.
  • gelişmiş ülkelerde kimsenin yüzüne bakmayacağı ama yine gelişmiş ülkelerin yılın otomobili seçtiği araç.

segmentine göre çok üst seviyede olan, aşırı güzel bir tasarıma sahip ve nispeten diğer rakiplerine göre uygun fiyatı olan araç.
  • gt line paketin fiyatı 308 bin olarak güncellenmiş. evet b segmenti avrupa'da milletin liseyi bitiren çocuğuna 20 bin euroya hediye olarak aldığı araba 308 bin tl. geçen ay arabayı 230 bine toplayan şerefsiz galericiler bayram yapıyordur şuan. bu galerici çeteler ile distribütörler ortak olmuş vatandaşı soymaya ant içmişler. vatandaş sorunca araba yok ama galericiler için arabalar hazır.

bir genç olarak araba hayallerimi siktiğiniz için teşekkür ederim. biz kimiz ki sıfır araba alalım, 20 yaşındaki şahinler yakışır bize.
  • oğlum bu araba geçen ay 230 bin liraydı. şimdi baktım 306 bin diyor şaka mı lan? seneye bu zamanlar 1 milyon lira olur demek ki. noldu amk 1 euro 25 lira mı oldu o.çocukları?
    ulan amk ülkesinde dünyanın en "ortalama" arabasını almak için bile zengin olmak lazım artık inanılmaz ya. hayallerim yine yıkıldı. çoluğunuz çocuğunuz ölür inşallah ya.
    içi de dışı da çok güzel olan nadide arabalardandın 208. seni hiç unutmayacağım. hayalin bile çok güzeldi be...
  • kimin ne şartta kullandığı belli olmayan 2. el bir 208'i bi kaç dk sürerek aracı boklayanları görmemize sebep olan güzel şehir içi aracı.

beğenip beğenmemek kişisel bir mevzu elbette. lakin ben "benzinli otomatik" arabamı kullanmaktan zevk aldığımı söylerken, dalga geçtiğini sanan sivri zekalı bi kaç dakika sürdüğü "dizel manuelden" edindiği fikirle paylaştığım görüşü tiye alıyor aklınca.

bi de kullanmamış olsam diye bıdı bıdı yapmış haspam.

siz boşverin ben de dahil burdaki çok bilenleri. almayı düşünüyorsanız gidin içine oturun, test sürüşünüzü yapın kararınızı verin.

bu arada her yerde test aracı var. ilk gittiğim gün kendim, bir kaç gün sonra da eşim test sürüşü yaptı ve öyle almaya karar verdik.
  • bir tam gün geçirdim ve inanılmaz beğendim. neredeyse premium hissettiren bir araç.

eksileri:

- yok. küçük araba sınıfında hiçbir eksisini görmedim.

artıları:

- iyi kaçıyor. sportif karakterli.
    - frenleri harika.
    - konforu güzel.
    - yol tutuşu güzel.
    - iç mekan ucuz hissettirmiyor. gayet olumlu. tabii öyle çılgın deri kaplamalar falan yok ama dan dun plastik de değil.
    - iç mekan geniş. bagaj da geniş.
    - çok az yakıyor.
    - çarpışma testleri bir peugeot klasiği olarak başarılı.

bu sınıfta benim hatunun opel corsa'sı ile karşılaştırınca en ufak bir konuda geri kaldığını görmedim. gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir araba.
  • 2022 yılında yakıt tüketimini kuruş hesabı ile ölçen kişilerin bindiği araç.
hesabın var mı? giriş yap