• peri saniyor sozlerini "penis ariyor" anlayarak nooluyoz lan dememe vesile olmuş şarkıdır.
  • erkek versiyonu aşağıdaki gibi olması gereken şarkıdır. kızları prenses, peri sanma faslını çoktan geçtik; ama onlar da bizi süper kahraman sanmasın artık.

o beni süperkahraman falan sanıyooo
    bütün sorunları çözer sanıyooo
    hollywood'dan biri sanıyooo
    bendeki sabrı bitmez sanıyooo
  • beyaz bir kedi vardı bahçede, adı peri. evden atılmış. hamile kaldı ama yavrularına bakamadı, o kadar uzaktı sokaklardan. yavrular da o da perişan oldu. kısırlaştırdım sonra onu, tekrar yaşamasın aynı acıları diye. paçalarıma sürünürdü, sevgi isterdi hep, çok ama çok ürkekti. o sürününce paçalarım bembeyaz olurdu. o yüzden attılar herhalde, çok tüy döküyor diye. yemek verdiğim zaman bir kenarda dururdu,diğer kedilerden korkardı. zayıfladı zayıfladı peri, eridi bitti. hasta oldu. tedavi ettirdim. tekrar hasta oldu. tekrar ettirdim. tekrar hasta oldu. eve almak istedim, ailem kabul etmedi, çok kedim vardı, yeni doğmuş bebeğim vardı, alamadım onu. ilanlar açtım, pasaklıydı, zayıftı, onlara göre çirkindi, kimse istemedi. öldü gitti peri. peri gibi güzel peri. perişan peri. ruhunuz yokmuş diyorlar, inşallah yalandır peri. sevmeyi bilen herkesin ruhu vardır bence. sen çok sevdin insanlarını, onlar seni sevmedi. yaradanına döndün, o sever hepimizi. inşallah mutlusundur şimdi. kalbimde açtığın beyaz kedi şeklindeki yara hiç kapanmıyor. her beyaz kedi gördüğümde ağlıyorum.
  • /...
    kimim ben - bilmiyorum. görüntümle varım sadece.
    sadece bana söyleyebilirsin. beni seviyorsan,
    içimde sakladığım zümrüdü bulmak için, derin kuyuya düş.
    beni seviyorsan, kaybedeceksin beni.
    benim kabahatim değil, benim yerimde olsan aynısını yapardın.
    benden daha derine gittin. çıkmakta geciktin.
    istediğimi arıyorum. gittim.
    .../

böyle alengirli, böyle işveli, böyle derinlerine derinlerine bıçak savuran bir parçadır bu. maria farantouri'nin sesinden, fuat saka'nın sazından, hımm'layışından, makis ablianitis'in gitarından, vasilis pouseos'un davulundan, ve nihayet adı mosaic olan tupturuncu albümden...

(bkz: fairy)
  • dağlarda, kırlarda, ormanlarda, çeşmelerin kaynakların başında, nehirlerde yaşadıkları sanılan peri kızları.

bi taneside daphnedir...defne ağacına çevrilmiştir..mitolojide nympheler diye geçer..güzel olup olmadıkları görecelidir o ayrı konu..
  • periler dünyadaki bütün bebeklerin gülerken yaydıkları ses dalgalarının (hoş sedaların!) birleşmesiyle oluşur. (en azından peter pan'da böyle anlatılıyordu.*)
  • boyle abiye kiyafet giyilen davetlerde uzaktan gorulen, bir ihtimal sadece tani$ilan, acik renk kiyafeti, boyle tullu, gelinlik gibi elbisesi, acik tonda makyaji ile adamin aklini alan, elini ayagini dola$tiran, butun hafta etkisinden cikamadiginiz kizlardan bahsetme $ekli.
    du$unup du$unup offff cekilir.
  • 28 yaşında evli bir erkeğim, ama gündüz vakti durduk yerde aklıma bu şarkı takılıyor. o satır sonlarındaki kafiyelerin, rediflerin altını çize çize söylüyorum. ben de mi bir anormallik var acaba?(bkz: mitolojiden biri)
  • nil 'in doğru şarkısı,vardır böyle kör eden aşıklar milletin haytını mahveden mehvedmeye endeksli kişiler..
    seveni sikerler sikeni severler felsefesiyle yazılmıs şarkılardan.
  • etrafında, yakınında, çevreleyen anlamına gelen latince ön ek*.
hesabın var mı? giriş yap