• bu grup adını stephen king'in "o" romanındaki palyaçodan almı$tır..
  • ben henüz ilkokula giden bir adet veletken , bir şekilde bizim evimizde izlenen ve benim de, bana konulan "izleme, korkarsın" yasağına rağmen, tırsa tırsa izlediğim bir filmin kötü adamıdır pennywise..

üzerinden geçen on küsur seneye rağmen ben hala o günkü kadar korkuyorsam palyaçolardan, bunun yegane sebebidir ayrıca kendisi.
    nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama bir araştırmanın sonucuydu haber: benim gibi anormal pek çok insan varmış; palyaçolardan korkan kalabalık bir güruhmuşuz.
    ben şiddetle inanıyorum ki, bir araştırma daha yapılsa, görülecektir ki bu güruhun sayısı bu filmden* sonra çoğalmıştır..
  • -abi bak bu pennywise hasta olacan
    -sokayim boole stand by me olurmu len
    -asil ben sana sokayim bekle ibo coverlasin ondan dinne yawsak
  • pennywise 1988 yilinda guney los angeles yakinlarindaki hermosa beach'te tipki tum punk gruplari gibi garajlarda kuruldu. black flag, circle jerks ve descendents gibi guney california hardcore gruplari arasinda yerini aldi. 1989 yilinda theologian records'dan wildcard/word from the wise adindaki ilk albunu cikardi. daha sonra self-titled albumuyle beraber epitaph records'a gecti.

zamanla degisen muzigiyle beraber pw skate ve surf yapan punk'larin hizla ilgisini cekti ve bir skatepunk grubu kimligine kavusmasini sagladi. pop karsiti muzik kisa zamanda bu kesimin tepkisini cekti ancak fan'larin gruba inanilmaz bagimliligi bu gibi aptalca muzik yapan isanlari got etmeye yetti. haziran '96 ya kadar her sey yolunda gidiyordu fakat pw basisti jason mathew thrisk'un long beach yakinlarindaki intihari sonucu grup bayagi buyuk bir yara aldi. sonucta pw'in en karanlik ve kisisel albumu olan full-circle ortaya cikti. pw fanlari bu albumun grup tarihindeki en iyi albumu oldugunu savundular ve de istatistikler bunu dogruladi cunku full-circle pw'in en cok satan albumu oldu.

full-circle'dan bir yil sonra pw yeni basisti randy ile 6. album olan straight-ahead'i cikarmak icin tekrar studyoya girdi. bugune kadar sarkilarinda genelde tasak konulari isleyen pw ilk kez bu kadar ciddi sekilde siyasi konulari isledi. basta my own country, still can be great, might be a dream, victim of reality, can't believe it sarkilari kokusan devlet yapisini bir punk gozuyle elestirerek yazildi.

pennywise 2000 yilinin sonlarina dogru eski sarkilardan olusan live @ the key club albumunu cikardi. subat ayinda tekrar studyoya giren pennywise'in yeni albumu land of free 19 haziran 2001'de cikti.

bu albumde politik konulari islemeye devam eden pennywise wto sarkisinda dunya ticaret orgutunun somurgeci tutumlarini, fuck authority "police brutality" diye tabir edilen gereksiz otorite siddetini, the world, enemy, who's on your side sarkilari irkciligi, my god ve divine intervention ise tanrinin varligindan ya da yoklugundan maddi cikar saglamaya calisanlari elestiren sarkilar oldular.
  • stephan king'in yarattığı, derry kasabası halkının içindeki kötülükten beslenen korkunçlu yaratık.

bu korkunç palyaço kasabadaki ırkçı, homofobik, cinsiyetçi, akran zorbası, kötü ebeveyn, tacizci vs. her türlü kötücül durumun doğaüstü alemde vücut bulmuş haliyle, kasabadaki en savunmasız ve masum karakterler olan çocukları, onların korkularına bürünerek avlıyor.

pennywise karakteri bu haliyle "derin amerika" olarak tabir edilebilecek abd'nin redneck çomar ruhunun yansıması. o derin abd kendine bir karakter edinseydi tam da pennywise gibi bi şey olurdu.
  • yeni çıkacak olan stüdyo albümlerinden 2. singlelarını da gün itibariyle çıkarmış bulunmaktalar. bu 2 parçadan anladığım kadarıyla buram buram 90 lar punkı kokan çok güzel bir albüm bizleri bekliyor.

http://kroq.radio.com/…ngle-let-us-hear-your-voice/
  • yavşak bir stephen king karakteridir. gecenin üçünde rüyaya girer. adamı uykudan eder.
  • the dancing clown olanı makbuldür.
  • im home! yuru be kocum. kendi basina filmleri ciksa, ana krakter olsa, bayilarak izlesek. palyacolarin kralidir.
hesabın var mı? giriş yap