• ola ki sipariş verdiğiniz dügün pastası yerine daha ucuz ve alakasız bir pasta gönderdiklerinde internette bir yerde şikayet etmeye kalkarsanız, organize bir şekilde firmayı karalama faaliyetinde bulunduğunuz iddiasıyla kendinizi emniyette ifade vermeye çağırılmış olarak bulabileceğiniz firma.
  • ofisimin hemen altında olmasına rağmen toplasan iki kere poğaça almak için uğradığım pastane. içeri girdiğimde en az üç kişinin hoşgeldiniz demesi ve benim sadece 1 peynirli poğaça alacak olmam zaman zaman acaip geriyor beni arkadaş. zira o karşılamaya sekiz kilo baklava almak istiyorum, o derece.
  • bim'de satılan ma sante tiramisu'nun üretici firması (olduğu yazıyor kutunun üzerinde). kim derdi ki 21. yüzyılda pelit'ten 8 liraya 8 dilim tiramisu yiyebileceğimiz günler olacak... teşekkürler bim... teşekkürler pelit... işte küresel güç türkiye...
  • meşe ağacının dallarında pelit meyvesi büyür... pelit hırsızlamak için ne cenderelerden geçmişimdir zamanında... pelit; kestane gibidir, çiğ ya da kawurma olarak yenilebilir. pişmiş pelitin tadı çok güzeldir, ince bi acılığı wardır, çok özledim, hiç yok ortalıkta, pelit ağaçlarını da, devirdiler, kalmadı hiç ortalıkta abi.
  • mese agacinin meyvesi.
  • kendileri tarafından gönderilen cevap metni aşağıdaki gibidir:

“pelit ailesi olarak belirtmek isteriz ki işbu platformda aky77 adlı kullanıcı tarafından paylaşılan, ürüne ilişkin suçlamalar gerçekle bağdaşmamaktadır. pasta fabrikada üretilmiş, aynı gün şubeye sevk edilip gün içinde aky77 adlı kullanıcıya ulaştırılmıştır. yani pasta üretildiği gün tüketicisine teslim edilmiştir. bu husus belgelerle de sabittir. ayrıca bahsi geçen “çilekli ekpa” isimli pastanın özelliği gereği üst yüzeyi sert ve kıtır yapıdadır.

birçok dergi ve sitede yazılar yazdığını, 100.000 takipçisi olduğunu ve eğer ücretsiz olarak hediye pasta teslim edilmezse bu işi tüm bu mecralara taşıyacağını söyleyerek tehdit eden kişi yazıyı yazan aky77’dir. bu tavır aky77’nin haksız menfaat sağlamak amacıyla hareket ettiğinin ve samimiyetsizliğinin bir diğer ispatı niteliğindedir. müşteri temsilcimizin pastayı aldırıp inceleme isteklerini de pasta yenilip tüketildiği gerekçesiyle geri çevirmişlerdir.

1957 yılından beri kalitemizden ve müşteri memnuniyeti ilkemizden ödün vermeden çalışmakta olan bir firma olarak her türlü şikayetin bünyemiz içerisinde değerlendirildiğini ve ivedi olarak olaylara müdahale edildiğini belirtmek isteriz. fakat böylesi kötü niyetli, kasıtlı olarak zarar verme amaçlı ve haksız çıkar sağlamaya yönelik eylemlerin cevapsız bırakılmayacağını ve yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı da saygılarımızla bildiririz.''
  • belçika'da dünyanın en iyi çikolatarlını yapan butik dükkanlardan daha pahalıya seri üretim çikolata satan firma.
    para tatlı ama yavaş gelin birader.

dikkat ettiyseniz, 300g lokuma 38 tl istediğinizden beri size karşı bir şarzzzlanma oldu bende.
  • maslak şubesinin, verilen siparişi, yaklaşık 1,5 km. öteye, 1 saat 45 dakikada getiremediği pastane. bu süre zarfında 3 kere arayıp her defasında da, "yola çıktı, geliyordur." cevabını vermeleri de garip. sipariş iptali için arandığında da, "heeee tamam o zaman" deyip çatdadanak telefon kapatmaları da süper. hata bende tabi la, git alsana. adamların keyfini ne bozuyorsun.
  • adana pozantı civarında bulunan bir dinlenme tesisinin adı
  • artık insanları iyice enayi yerine koyan firmadır.
    temizliğine ve kalitesine sözüm yok ! ama bu zaten standart olarak olması gereken. devlet birimleri kontrolleri eksik yaptıkları için bütün pastane ve gıda üreticileri kötü şartlarda üretim yapıyor.
    pelit gibi firmalar bu açığı iyi kullanıyor, son derece kaliteli ve lezzetli ürünler ile hijyeni birleştiriyor. tebrik ediyorum.

ama 300 g lokum 38 lira olur mu be kardesim. ayıptır artık bu kadarı da.
    bir ufacık pastaya 60 tl istemeye insan yeminle utanır. ama maalesef şartlar insanları itiyor buralara, fakat sağlam bir tepki ile boylarının ölçüsünü alırlar. kim bilir.
hesabın var mı? giriş yap