• gerçek hayatta tam bir omurgasız olmasına rağmen (herif çin'de film çekiyor şu an) john cena'nın tek başına sırtladığı dizi. dave bautista'dan iyi, dwayne johnson'dan çok çok çok daha iyi bir oyuncu olmuş herif. diziye dair çok da yazılacak bir şey yok, james gunn'ın zincirsiz mizahını ve şarkı tercihlerini seviyorsanız, harika bir dizi; sevmiyorsanız, hiç bulaşmayın bile; bu dizi absürt intro'suna kadar tamamiyle bir james gunn dizisi. yani james gunn diziyi bırakıyorum dese, hbo max diziyi devam ettirecek senarist falan bulamaz, öyle bir dizi.

edit: bölümlerin sonunda yer alan ek sahneler de tamamen improvizasyonmuş; yani 5. bölümde cena'nın tonla isim saydığı sahne baştan aşağı improv.
  • yine sjw diye ağlayanlar doluşmuş. gayet troll eğlenceli bir dizi olmuş. james gunn'ın mizahını seviyorsanız izleyin geçin. bu arada uyaralım dizi baya +18 çıplaklık ve şiddet gösteriliyor açık açık.
  • çoğu insan john cena' nın aktörlük yapamayacağını düşünüyordu. kendisi bu diziyle güzel bir cevap vermiş oldu. hatta diğer güreşçilikten aktörlüğe geçen batista ve the rock' dan bile iyi iş çıkarmış diyebiliriz.
  • çoğu komedi dizisinden daha komik olan dizi. başlaması ile bitmesi bir oluyor. çok eğlenceli.
  • jenerik müziği baş tacım olmuştur. (bkz: do ya wanna taste it)
  • türkiye'de bu kadar underrated kalması şaşırtıcı olan dizi. benim de imdb'de puanlama yaparken haberim oldu varlığından hemen başladım. aksiyonu ve eğlencesi muazzam. ilk 4 bölüm itibariyle hawkeye'dan vs. daha iyi gittiğini düşünüyorum.
  • 4. bölüm ile arşa ulaşmış dizidir. vigilante'ye spin-off istiyoruz.

--- 1x4 spoiler ---

which one of you dumb, sister-fucking, tiki torch-carrying sloths-from-the-goonies-lookin’ pieces of shit wants to go next?
    --- 1x4 spoiler ---
  • on numara dizi, sanırım the boys'tan beri izlediğim en iyi süper kahraman işi. bir de invincible var gerçi ama animasyon olduğu için tam birebir aynı kategori değil.

john cena gerçekten taş gibi oyuncu olmuş, karakteri de inanılmaz taşıyor yani ben gerçekten bu kadarını beklemiyordum. the suicide squad'da da gayet iyiydi ama çok başka bir seviyeye çıkmış. diğer karakterler uçup kaçmıyor ama hiçbiri de asla sırıtmıyor. senaryo öyle inanılmaz falan olmasa da çok iyi çekildiği için gayet yeterli, müzikler harika, mizahı benim diye komedi dizisine taş çıkarır. lan dizinin introsu bile bi ayrı güzel yani nasıl öveceğimi şaşırdım artık. sidekick olarak cgi kartal var o bile güzel.

vigilante için ayrı bir paragraf açmamak ayıp olacak. kesinlikle bir dizide gördüğüm en iyi yan karakterlerden biri, hem harika yazılmış hem de mükemmel oynanmış. içinde olduğu ve en azından sırıtmadığım sahne yok gibi neredeyse. bu kadar uç noktada bir karakteri bok etmek çok kolay aslında, çok hızlıca aşırı antipatik olabilir ama vigilante o kadar iyi ki hep daha çok görünsün istedim. aslında ayrıca dizisi yapılsın isterdim, ama vigilante bu dizinin dinamiği içinde bu kadar iyi olabildi diye düşünüyorum. tek başına o kadar çalışmayabilir. ama bu dizide galiba peacemaker'dan bile daha çok sevdim bu karakteri, kusursuz.

gelelim james gunn'a. hocam sen ne yaptın ya böyle? önce suicide squad gibi ilki çöpün çöpü olan bir işi aldın o bok çukurundan çıkardın, harbiden izlenebilir keyifli bir film çektin. sonra da tutup oradan peacemaker'ı alıp bu şahane diziyi yaptın. yani bir adam düşünün ki marvel'ın sevilen yönetmenlerinden biriyken aynı zamanda da dc'nin kurtarıcısı falan oluyor. seni cancellamaya çalışanlar utansın, yalvarırım bırakma bu işleri.

diziye puanım 8/10. mainstream süper kahramanlardan çok böyle underrated ya da minor karakterlerin(titans da güzeldi mesela), ya da dc/marvel dışındaki çizgi romanların (the boys, invincible gibi) uyarlamalarını daha çok görürüz umarım. özellikle de bunlar gibi yetişkin içerikli olanları.

edit: eagly için önce gerçek bi kartal castlemişler, bakmışlar olmuyor cgi yapmışlar. yani bunu denemiş olmaları bile inanılmaz gerçekten. james gunn sen gerçek bir delisin.
  • 5. bölüm itibariyle artık diziye şahane olmuş diyebilirim.
  • nextflix turkiye'de yayinlanmis olsaydi, burada 6969 adet entari olurdu, ,ancak hbo dizisi oldugundan turkiye'de izleyen sayisi cok degil normal olarak. imdb'deki 8.5/10 puanin hakkini veriyor ilk sezonu itibariyla.
hesabın var mı? giriş yap