• turizm jargonunda kişi sayısı anlamına gelir
  • turizm ve havayolu terminolojisinde yolcular anlamına gelir.

ama gidip minibüs şoförüne "şurdan 7 pax + 2 inf alır mısın?" demek olmuyor elbette. aman diyeyim.
  • latince'de barış anlamına gelen fakat bir milletin latince adıyla beraber kullanıldığında o milletin süper güç olduğu zamanı kastedebilen kelime.
  • latince barış veya bazen uyum anlamına gelen pax, 3. isim çekimi grubuna girer (pax, pacis, f) ve dişildir. tam çekimini verirsek (tekil - çoğul):
    nominativ: pax - paces
    genitiv: pacis - pacum
    accusativ: pacem - paces
    dativ: paci - pacibus
    ablativ: pace - pacibus
    vocativ: pax - paces
  • latince baris anlamina gelen bir kelimedir efendim bu . hatta dragonlance okuyanlarin da dikkatini cekecektir zira o unlu kapi$malarin oldugu, nice sava$ gormu$, ancak cucelerle elfler arasindaki bari$i belirtmek icin yapilmi$ $ehrin adi da "pax tharkas" idir .
  • sayesinde sigarayi biraktigim mucize vaporizer. tutunu yakmiyor ve sadece kurutarak icindeki maddeleri buhar haline getiriyor. tutunu ictiginizde, kule donusme soz konusu degil yani. (no combustion.)

les gibi kokmak yok, agizda surekli var olan bir kotu tat yok, goz alti morlugu yok, surekli soyle "aahhaeem" yapip dolu girtlagi temizlemek yok, iste calisirken zirt pirt ara vermek zorunda kalmak yok. cogu kisiyi tekrar sigaraya baslatan kriz anlarinda 2 firt alip kendinize gelebiliyorsunuz. temizlemesi cok kolay.

davidoff marka vanilyali pipo tutunu ile kullaniyorum. 2 ay hic sigara icmedikten sonra bir aksam 1 tane normal yanan sigara iceyin dedim tadi cok kotu geldi, attim. icemedim resmen. belki sigaranin yerine baska bir bagimlilik koydum evet ama %95 oraninda daha saglikli oldugu kesin. dislerim bile kendine geldi. 15 yasindan beri gunde 1 paket kirmizi marlboro icen adamim ben. isin komik tarafi evde 1 karton sigara var. sigarayi birakmaya karar verdigimde zaten vardi. onlari cope bile atmadim. hic bir irade enerjisi harcamadan cat diye sigara biraktirdi. alet biraz pahali los angeles'ta ciddi indirimde olan bir yerden $270'e aldim. ama hakkediyor. vaporizer dunyasinin apple'i diyen arkadas cok iyi tarif etmis. tutun disinda baska bitkileri de icebiliyorsunuz. yesil cay icen var bununla.
  • h2000in organizasyonunu yapmış şirket.
  • ks. passenger
  • tütün içmenin apple'ı denebilir. tütünü yakmak yerine ısıtıp, oluşan buhar çekiliyor. bu konuda bir bilgi yok ama yakınca oluşan kimyasallar çekilmiyor diye tahmin ediyorum.
    türkiye'de yok ama yurtdışında popüler.

sadece tütün değil, değişik çayları karışıtırıp buharını çekenler de var.

https://www.paxvapor.com/
hesabın var mı? giriş yap