• sonne'nin klip çekim aşamasında; "when the band learned that someone's ass would have to be spanked, everyone unanimously and oddly decided that it should be mine. i also can't explain why this is the case" diyerek yaran bi insan. yine aynı çekimde sergilediği eğlenceli hareketlerden de aşırı derecede sevimli bişey olduğu anlaşılıyor. ayrıca saçlarının dolgunluğunu guitar rig 3 kullanmasına borçluymuş. *
  • boşandığı karısının soyadını kullandığı ve bunun üzerine bir de küçük boyutlu olduğunu duyunca kendisinin kılıbık bir insan olduğu ihtimali üzerinde durmaya başladım. kılıbık bir insan nasıl o tarz müzik yapar sorusunu henüz cevaplandırabilmiş değilim.

tırt bir entry olmasın bari hazır başlamışken kendisi hakkında biraz daha bilgi verelim; küçükken şişman ve güçlü bir çocukmuş, 13 yaşına kadar jimnastik yapmış, daha önce feeling b ve die firma isimli gruplarda çalmış.
  • rammstein in ritim gitaristidir. çok sevimli biridir. asıl doğum yeri rusyadır ancak alman vatandaşı olmuştur.
  • rammstein grubunun en küçük boyutlardaki üyesidir kendileri.. ayrıca gerçek ismi heiko hiersche dir. paul çok sevdiği babasının ismi, landers de boşandığı karısının soyadıdır.
  • rammsteinın richard kruspe ile birlikte calan ikinci gitaristi olan sahis.
  • engl amfi kullanmaktadır.
  • yedi aylıkken yerinde duramayıp doğmuştur.
  • rammstein'ın en "teorik" üyesidir. röportajlarda çok cana yakın ve tutkulu açıklamalar yapar. ona göre grubun bir "doktrin"i bulunur; elbette didaktik değil estetik niteliktedir bu doktrin. rammstein'a "anlam" katması dolayısıyla kendime en yakın gördüğüm üyedir.
  • zamanında gruba yönelik olarak yöneltilen nazi misiniz eleştirilerine; ben sosyal demokratım cevabını veren rammstein gitaristi.
  • adam iyi ritimcidir, sempatiktir, candır.
hesabın var mı? giriş yap