• abdullah avcı'nın 10 senede alamadığı avrupa puanını 1 senede alacak gibi duruyor.
  • deco, giuly ve eto'o ile hiçbir zaman aynı takımda oynamamıştır.

edit: bir önceki entry sahibi tarafından silinince, durduk yere böyle bir şey yazmış gibi oldum. fakat o entry'de yukarıda saydığım 3 futbolcuyla iyi işler yaptığı yazıyordu.
  • euro 2000'de 6 golle gol kralı olduğunda, "yugoslavya maçında bana yazılan golde topa temasım olmadı" açıklamasını yapmış ve gol sayısının 5'e düşmesine sebep olmuştu.

gol sayısı 5'e düşünce ne mi oldu?

turnuvayı 5 golle kapatan savo miloseviç kariyerine "euro 2000 gol krallığı" ünvanını ekledi.

öyle de bir adamdı, kluivert.
  • küçükken kahramanım olan, dünyanın en yakışıklı lanet olası pislik zencisi.
    o koşarken zincir kolyesi lap lap sallanır karizmasını daha bir göklere taşırdı.
  • beşiktaş'ın her sene en az bir kere transfer ettiği futbolcu.
  • van gaal'ın van persie'yi çıkarıp huntelaar'ı oyuna aldığı bir maçta yedek kulübesinde oturan adam. olacak iş mi arkadaş! gole ihtiyacın var ve sen bu adamı görmüyorsun. yemişim kravatını, yardımcılığını. giydir formayı oynasın. aslanlar gibi. hey gidi hey...
  • fifa 99 da no 9 dan sonraki en iyi forvet idi.
  • ismail er'in inanılmaz kaleminden 30 nisan 2003'de kendisiyle yapıldıgı iddia edilen bir roportaj yayınlandı.. vurucu ve insana uzaya be$ikta$ bayragi dikme istegi veren roportajdan bazi önemli kısımlar $öyleydi...

**
    katalan takımının teknik patronu antiç karşılaşma sonrası bir geleneği yıktı ve takımının kampına bir gazeteciyi aldı. ancak yugoslav çalıştırıcı, türk olduğumuz için bu jesti yaptığını açıkladı. bayram tutumlu ile birlikte kampa girdik.

barcelonalı futbolcular, istanbul'dan geldiğimizi öğrenince inanılmaz bir şekilde olumlu tepkiler gösterdi. kampın neşe kaynağı hollandalı yıldız patrick kluivert oturduğu yerden fırladı ve yüksek sesle tempo tutarak, ‘‘beşiktaş sen bizim herşeyimizsin, ''yer siyah gök beyaz en büyük beşiktaş'' diye bağırmaya başladı.

**

-futbol yaşamında aklında kalan kulüp ve taraftar hangisi?

kendimi beşiktaşlı hissediyorum. bu nedenle onların taraftarlarını ve sloganlarını öğrendikçe, beşiktaş felsefesi yaşam biçimim oldu.

**

-türkiye'ye gelip transfer olmak ister misin?

ben profesyonel futbolcuyum ama benim parayla pulla işim olmaz. beşiktaş'a gelmek ve beşiktaş'ta beni almak istiyorsa, menajerim bayram tutumlu tam yetkilidir. anlaşsınlar, konuşsunlar ertesi gün istanbul'dayım. 'beşiktaş sen bizim herşeyimizsin' marşı hala kulaklarımda yankılanıyor, tüylerim diken diken oluyor. böyle bir futbol aşkıyla yanan taraftar topluluğu önünde oynamak dehşet verici bir olaydır.

**
    türkiye futbol cenneti

bu sezon ispanya'da umduğunu bulamayan barcelona'nın bir başka yıldızı saviola,‘‘brezilya'dan sonra dünyada futbolla yatıp kalkan bir başka ülke de türkiye. bu konuda inanılmaz bir sevgi çemberi olduğunu görüyoruz. bunu istanbul'daki beşiktaş ve g.saray ile yaptığımız maçlarda gördük’’ dedi.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…aspx?viewid=261533
  • abdullah avcının 10 senede toplayamadığı ülke puanını 2 haftada toplamış hollandalı teknik direktör.
  • fifa 99 oynarken her takıma aldığım topcuydu. ip gibi köşeye giden kafalar vururdu.
hesabın var mı? giriş yap