• her yıl sadece sadece rengi degisecekse neden para alıyolar diye sorardım ama bu yıl arkasındaki sloganı da değistirip " biz insan taşıyoruz " demişler.şükürler olsun iett sonunda tavuk taşımadığını farketti!!
  • 2008 yılı için öğrencilere uygun bulunanı şu ana kadarki en kötü tasarıma sahip indirimli seyahat kartı. üstelik arkadaki yazı da değişmiş. "1871'den bu yana biz "insan" taşıyoruz..." "konforlu, güvenli, hızlı ulaşım"a dönüşmüş. şimdi soruyorum kendilerine, günün yoğun saatlerinde yolcuların balık istifi gibi dizildiği, her an kaza yapmaya müsait sinirli şoför amcaların bulunduğu ve kuyruklarında insanların işe okula yetişme telaşı yaşadığı otobüsler mi konforlu, güvenli ve hızlı? (bkz: 559c)
    dertli bir öğrencinin sessiz yakarışlarını okudunuz sevgili sözlükçüler.. yeni pasolarınızla mutlu, huzurlu seyahatler..
  • istanbul'da artık otomatiğe bağlanıp kontör yüklenmesi sırasında sene uzatıldığı ve bandrol falan gerekmediği için okul bitse bile kart değişmeyeceği için sinema vs. mekânlarda indirim için kullanilmaya devam edilebilir. öğrencilik hakkımız o. çocukları!
  • kaybettiğim için yas tuttuğum. okul bitti ama vizeyi uzattım diye sevinirken kaybetmemle hevesim kursağımda kaldı. şimdi yenisini çıkarmanın da imkanı yok. halbuki ne güzel bu sene sonuna kadar kullanacaktım. tam ücreti zoruma gidiyor be sözlük öğrencilik bir yaşam tarzı olmuştu.
  • öğrenci kimliği dururken zorla satılan kart. yahu ben öğrenciyim işte diyosun -yok diyo paso olcak. arkadasım bak istanbul kart var hadi o manyetik bişey metro, otobus vs. herseyde kullanıyorum o yuzden zorla aldık. yok diyo olmaz o, mersin için olan pasodan alacaksın. ee ben istanbulda öğrenciyim burda değil miyim. bu sefer gelen cevap tam facia "ee sen carrefour kartını baska magazada kullanabiliyor musun?" ulan bu nasıl bir zihniyet yaa, yani diyeceğim o ki indirim filan hikaye, cağnım ülkemin bircok sisteminde olduğu gibi bu paso olayı da bir haraç alma şekli olup başka bir fonksiyonu yoktur. eğer gerçekten amaç öğrenciye güçlük çıkartmamak, indirim yapmak olsaydı öğrenci kimliğini gösterir geçerdik. (düşüncelerim mersin gibi başı-sonu yarım saat uzaklıkta, bir tane üniversitesi olan, üniformalı üniformasız öğrenci sayısı yaklaşık olarak belli ve otobüs güzergahlarına göre binen insanların az çok öğrenci mi değil mi tahmin edilebileceği bir yerleşim yeri için geçerlidir. istanbul, izmir gibi büyük kentlerin şartlarına bağlı olarak paso gerekli birşey olabilir, orasını bilmem)
  • indirimi parayla satan zihniyetin uydurmuş olduğu zırvalık.
  • bugün itibariyle edindiğim sarı kağıt.
    i. melih gökçek tarafından kirletilmiş hissediyorum.
  • geçen hafta, umut oran tarafından şehir için toplu ulaşım hizmetlerinden öğrencilerin pasoya gerek kalmaksızın öğrenci kimliklerini göstererek yüzde 50 indirimli, 60 yaş ve üzeri yurttaşların ise ücretsiz olarak bu hizmetten yararlanması için yasa teklifi verilmiş.
  • bir kimsenin, herhangi bir ücretin bütününden veya bir bölümünden muaf tutulduğunu gösteren belge;
    mec. artık bir şey yapılamayacağını bildiren söz*..
  • paso öğrencilerin öğrenciliğini tekrar ispatlamasını gerektiren bir belgedir. madem öğrenciyim ve belli bir miktar harç yatırıp okuluma öğrenci kartımı alıyorum, niye tekrar ve ayrıca bir işleme ihtiyaç var paso için. öğrenci olduğum için pasoya hakkım var ise neden benden bunun için ayrıca para istiyor bazen ayrı kart, bazen bandrol yapıştırma işlerine giriyorlar?

hele bursa da bir bukart uygulaması vardı ki evlere şenlik, istanbul da öğrenci biletinin kalkması kadar komik! bukartın varsa öğrenci muamelesi görebiliyorsun yoksa elindeki resmi, devlet üniversitesi öğrenci kartı bi halt ispatlamıyor. cüzdanına süs için, sınavda göstermek için vermişler, olmadı film festivalinde falan işine yarıyor.

(bkz: yetkililere sesleniyorum)
hesabın var mı? giriş yap