• türkiye'de devrim olursa işte bu adamlarla olur.

john lennon'dan alıntı:

"olay şiddet kullanımına dönüşmeye başladığı zaman, sistemin oyununa geliyorsunuz demektir. yerleşik düzen sizi kavgaya sokmak için kızdırmaya çalışacak, sakalınızı çekecek, yüzünüze fiske atacaktır. çünkü, siz bir kere şiddete başvurduktan sonra sizle nasıl baş edeceklerini bilirler. nasıl baş edeceklerini bilmedikleri tek şey, şiddet dışı eylemler ve mizahtır."
  • pasifistler "bana dokunmayan yilan bin ya$asincilar" akimini benimsemezler. en az aktivistler kadar faaldirler. tarihte en meşhur örneklerini gandhi ve rosa parks ile gösteren bu akımın bireyleri sıklıkla "birader hem kıçını koltuktan kaldırmıyorsun, hem de yapılanlara itiraz ediyorsun. ortada bir yangın var. varsa bir çözüm önerin, buyur!" ifadeleriyle köşeye sıkıştırılmaya çalışılır. hayır, pasifistlerin çözüm önerme gibi bir zorunlulukları yoktur. onlar en azından, nefrete nefretle karşılık vermenin bir çözüm yolu olamayacağını, lider sultasının iki dudağının arasından çıkan kararların, işleri daha da içinden çıkılmaz hale getireceklerini, gri ceketlilere arada bir hatırlatırlar.
  • (bkz: big lebowski)
  • barışcı, barış yanlısı demektir.
  • kudret kurtcebenin sizofren albumunde yer alan 4.şarkısı.

ben pasifist
    dünya çocugu
    ayakta durmaya çalışan
    sınırsız silahsiz
    tek başına
    silahsız
    umarsız

kendi kendinle
    barışık
    umarsız

yaşamak için
    yaşamak
    tüketmek tüketilmek
    sebepsiz sonuçlar.
  • (bkz: pacifism)
  • burda.
    dinleyin de huzura erin.
  • dünyaya gelmek benim seçimim olmadığı için, artık kendimi bu sınıfa dahil ediyorum.
  • grammatik olarak kişilerden çok olayları vurgulayan duruş, pasifistin kendisinden çok eylemleri anılır. politikada star ya da lider sistemine karşıdır. politikacı sırıtması olmadan da dünya değişebilir inancına sahiptir.
hesabın var mı? giriş yap