• böyle soğuk soğuk, sessiz sessiz, hıçkırıksız ağlayan adama hiç konuşmadan kahve ve selpak getiren muavinlere sahip firma.

varsın televizyonları çalışmasın bazen.

edit: ağlayan ben olsam anlatır mıyım oolm.
  • bir izmir- kemer yolculuğu esnasında saat 03.00 sularında kaptan'ın rotayı değiştirerek otobüsü köyüne yönlendirmesi , köyde 10 dk kadar durması , muavinin bir bohça inciri sırtlanarak otobüse geri dönmesi ve yolcuları tek tek uyandırarak zorla incir vermesi gibi ütopik bir olayı yaşamamı sağlamış firmadır.
    dönüş yolculuğunda ise o ana kadar üç kez mola vermiş olmasına rağmen izmir'e 30 km uzaklıkta bulunan bir noktada yolculara oylama yaptırarak sigara molası verme kararı çıkartmış ve nasıl bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu tüm cümle aleme göstermiştir bu pamukkale.
  • her türlü bilet iptal, iade, değişiklik vb işlemleri zerre sorgulamadan tık diye halleden, başka firmalar gibi paranın üstüne yatmaya çalışmayan güzide firma.

koltuk arkası ekranlarında pink floyd, new order, jefferson airplane, steve albini ne bileyim oldukça geniş müzik arşivi var.

buz gibi dondurma ikram ediyorlar lan ötesi ne.

ayrıca istanbul hareme gidiyorlar ne güzel.

ankara -istanbul arası mekik dokuduğum şu zamanlarda tek favorim. 10/10 gg wp.
  • bir denizli-istanbul yolculuğu sırasında görevli olan muavinin tavırları, davranışları çok hoşuma gitmişti. adam maaş aldığı için yapmacık haraketlerle yardımcı olan muavinler gibi değil, acayip içten bir şekilde yardımcı oluyordu. yolculuk sonu direkt pamukkale turizm'in internet sitesine girip böyle kişilerle çalıştıkları için teşekkür içerikli bir mail attım. ertesi gün bana teşekkürlerini bildiren ve o muavine bir maaş ikramiye verdiklerine dair bir mail aldım. valla çok sevindim lan. e sonra biz abartmış oluyoruz. dokunulmazlarımız oluyor. doğruya doğru, yaşanmış bir olaydır.
  • işini iyi yaptığı için iflas etmiştir. metro mesela kesinlikle iflas etmez.

ülkenin özeti gibi şu durum...
  • mola yerinden ayrilirken, tesisten cikmak uzereyken yerinde olmayan yolcuyu farkeden muavin otobusu durdurdu sonra merkezi arayip adamin rezervasyon yaptirdigi cep telefonundan adami aramalarini istedi. daha once yasadigim ulusoy faciasindan sonra bu anlayis farkindan dolayi takdir ettim.

(bkz: ulusoy/#26254779)
  • başka bir otobüs firması için yazılsaydı yukardakiler bende reklam olduğunu düşünürdüm fakat, gerçekten türkiye'deki tercih edilebilecek tek otobüs firması bu şirkettir, yazılanları da sonuna kadar hak ediyor.

en azından can güvenliğiniz oluyor.*
  • koca 57 yıl. sen darbeler gör, cuntaları atlat, nice ekonomik krizlerden çıkmayı başar ama ekonomimizin şahlandığı! bir zamanda iflas et. kimin zamanında gerçekleştiğini söylememe gerek yok sanırım.
  • 5 saat süren istanbul ankara seferinde 2 kez ikram, 2 kez içecek servisi yapıp, üstüne 1 tur da her yolcuya "bir arzunuz var mı?" diye sorarak dolaşan, uyuyanların kafasının altına yastık sıkıştırmaya çalışan ve ankara'ya varışta otobüsten inerken hala gülümsemeyi başaran bir muavine sahiptir bu firma.

kendisinden öğreneceğim çok şey var, tebrik ve takdir ediyorum.
  • kendileriyle hiç seyahat etmiş olmasam da sevdiğim saydığım firmadır. geçtiğimiz haftalarda istanbul-kocaeli arasında otobanda, tır devrildiği için mahsur kalmıştık. hemen arkamızda da istanbul antalya seferini yapan bir otobüs vardı. hava soğuk, yiyecek/içecek hiçbir şeyimiz yok, telefonlarımızın şarjları bitmiş öyle mal gibi bekliyoruz. arada arabadan dışarı çıkıp dolaşıyoruz falan, saçma sapan bir hal.
    baktım olacak gibi değil, otobüse yaklaşıp araç şarj aleti olup olmadığını sordum, yoktu. n'apalım artık deyip arabaya döndüm. daha iki dakika dolmadı ki biri camı tıklattı. açtım. arkadaki otobüsün muavini elinde iki bardak çay, iki tane kekle bekliyor. o soğukta nasıl iyi geldi anlatamam o çaylar.
    hiç alakamız yokken böyle bir güzellik yapan firmanın müşterilerine nasıl hizmet ettiğini düşünmeden edemiyor haliyle insan.
hesabın var mı? giriş yap