• hotd 1. sezonun 8. bölümündeki performansı ile emmy ödülünü almazsa başka da kimseye vermeyin.
  • house of the dragon 1. sezon 8. bölümdeki performansıyla bir komedi dizisinde en iyi yardımcı kadın oyuncu ve en iyi varyete şovu dahil bütün emmy'leri, hatta en iyi kısa animasyon filmi ve en iyi orijinal film müziği dahil bütün oscar'ları, orada da durmadan köşedeki mcdonald's'da ayın elemanı dahil dünyadaki bütün ödülleri alması gereken oyuncu.

bu arada bu abimiz peaky blinders'da da döktürmüştü; kimsenin o performans için iki kelimecik yazmamasına fookin' üzüldüm.
  • house of the dragon dizisindeki kral viserys targaryen rolüyle döktüren ingiliz aktör. kral rolünü oynayacak bir duruşu olmadığını düşünen bir çok insanı yanıltmıştır. george r. r. martin kendisinin performansını "trajik bir heybet"* olarak tanımlamıştır ki daha iyi ifade edilemezdi.
  • house of the dragon dizisinde oyunculuk anlamında çok başarılı performans sergileyen aktördür.

1. sezon 8. bölümde gösterdiği performans uzun süredir görmediğim mükemmellikteydi. oynamamış yaşamış derler ya aynen öyle performans göstermiş. şov yapmış, 86 maradona gibi oynamış. helal olsun.
  • house of the dragon dizisinde şaha kalkmıştır, çok başarılı bir performanstı.
  • the bourne ultimatum'da jason bourne'la ilgili araştırma yapıp makale yazan gazeteciyi oynamıştır. ve evet şaşırtıcı şekilde nejat işler'e benzer yüzü.
  • herkes 8. bölümdeki oyuncuğunu övse de ben 1. bölümün son sahnesinde rhaenrya'ya "songs of ice and fire" rüyasını aktardığı andaki oyunculuğunu çok farklı buluyorum.

vaat edilen prensin gerçekten çok farklı güçle yani soğukla mücadele edeceğini yüzyıllar öncesinden öngörülme halini çok iyi aktarıyor. tabi o anda king viserys bundan bir haber olduğu için biraz da bilinmezlik katılması gerekiyordu oyunculuğa o da yapılmış. soğuğun karşısında bir targaryenin olması gerektiğini söylediği anda nightking'in ölümüne sebebiyeti veren hançeri tutması güzel bir ayrıntı. bu sahnenin diğer önemi ise, dizide o ana kadar rhaenyra babasının erkek çocuk istemesini kendine güvenmiyor diye algıladığı için babasına karşı tripli duruyor. king viserys yaptığı o konuşmayla bir babanın kızına ne kadar çok güvendiğini de çok iyi tasvirliyor. zaten o anda rhaenyra'nın pişmanlığını görebiliyoruz.
  • bu adam emmy almazsa sokayım öyle ödüllere.

son yıllarda izlediğim ve benimsediğim en iyi karakteri canlandırmış oyuncudur kendisi.

(bkz: viserys ı targaryen)
  • hod'un 1x8'inci bölümünde inanılmaz oynamış adam..
  • süper kalite bri'ish bir aktör abimizdir. kendisi ile shaene meadows'un dead man's shoes filmi sayesinde müşerref oldum. meraklısı buyursun:

dead man's shoes
hesabın var mı? giriş yap