• çok derinlikli olmayan belgesel ya da metinlerde fazla teknolojik bulunan zartları nitelemek amaçlı kullanılan ve "şimdi bunun detayını anlatsak da sizin kafanız almaz", ya da "tam olarak biz de bilmiyos nası çalıştıını." şeklinde okunması gereken sıfat.

cümle içinde örnek :

"...sıcaklık farkları özel termal kameralarla tespit edildikten sonra..."
    "...bir takım özel işlemlerle elde edilen kimyevi sıvı..."
  • -hem bir tımarhanede yaşadığını söylüyorsun, hem de yazmayı sürdürüyorsun. tımarhanede yazılmayacağını bilmiyor musun?
    orda olsa olsa inildenir. ya da haykırılır.
    -ben de inim inim inildiyorum yazdıklarımda.
    -hayır, sen sadece yazarken inildiyorsun. yazdıkların değil inildeyen. biraz da bağırmayı, haykırmayı dene.
    ya da susmayı öğren.
    -ama tımarhanede insanın kendi köşesi yoktur.
    -öyleyse uyum sağla.
    -nasıl? tüm bu delilerle mi?
    -evet. ya da sen de onlar gibi çıldır.
    -haklısın. sanırım tek çıkar yol bu.

ferit edgü / binbir hece
  • kalabalık bir yerde, oturuyorsundur arkadaşlarınla. sohbet tatlıdır, herkes dosttur, çevrende bir tane yabancı, bir tane düşman yüz yoktur. neşeli gülüşler, kocaman açılmış gözlerle doludur kanvas. sonra tüm bu kalabalığın arasından biri girer. göz göze gelirsiniz. yüzlerinizde bir gülümseme açar çiçek gibi. başka herkes bir anlığına yok olur, sesler kesilir. yalnızca ikinizin bildiği o küçücük sır, o dopdolu sır, o pasparlak sır, ışıldar, bakışlarınızı bağlar. dünya aydınlanır, ayın rengi pespembe kızarır. herkesi çok seversin ama o özeldir. yalnızca ona öyle bakarsın. sen özelsindir, yalnızca sana gülümser öyle. bunu söylemenize gerek bile yoktur. aranızda duran bir sürü insan, sana selam verir, ona selam verir, hepsi geçer gider, gözler hep birbirine geri döner. adım adım yaklaşırsınız, bazen de yaklaşmazsınız. bilmek iyi hissettirir: “aklındayım, aklımdasın.”
  • yeni favori sözcüklerimden biri. zihinsel engelli gibi davranışlar gösteren tanıdıklarıma "napıyosun amk özel misin nesin" diyorum. çoğu kişi başta garipsiyor ama zamanla oturacak diye düşünüyorum.
  • (bkz: keyifli)
  • (bkz: munhasır)
    (bkz: unique)
  • sınıfta kalan *, sırtta taşınan *.
    (bkz: ben)
  • bi de ircde "(bkz: ozelime gel)" derler..
    a/s/l den sonra turlerimi urperten sey..
hesabın var mı? giriş yap