• yıllardır türkçe rap yapan, öğretildiği gibi değil doğru bildiği yoldan giden iyi yürekli, doğru ve dürüst bir delikanlı.

gezi direnişi ve sonrası için, sokağa inen insanlar için, abdullah cömert, ethem sarısülük, mehmet ayvalıtaş ve daha niceleri için yapılmış en iyi eserlerden birine imza atmıştır. yapmış olduğu bu parça hayatında rap dinlememiş birçok insan tarafından da benimsenip beğeni ile dinlenmiştir ki buna da birebir şahidim.

şiddetle tavsiye ederim.
    http://www.youtube.com/watch?v=dkxjg0aokx0
  • beklenen kesimden beklenen tepkiyi aldığına göre doğruyu söyleyip doğru yerden vuran adam.

he canım he islamofobik he. dini suistimal edenlere yaptığı göndermeyi samimi, inanan hiç kimse üzerine alınmazken; ancak böyle islam'ı politika malzemesi haline getiren tipler yaftalamak amaçlı yalandan tepki gösterir, tribüne oynar falan.
  • susamam'da söylediği bölüm,

https://youtu.be/l5k3ixinr7a?t=402

neden bu gök, bu yıldızlar, bu galaksiler, gezegenler
    neden, neyden bu evren?
    neyden bu dünya?
    neden ben, neden sen, neden biz?
    sorgula, hele bi' sor lan bi' "neden ben varım?
    nereden geldim ve neden bi' insanım?
    nasıl oldum? nasıl olduk? nası' oluyo'?
    nası' anlam kattık? nası' doluyo' bu kafa?
    neye tapınıyo' hayat kimi kayırıyo'?"
    hasat ne doyuruyo' hesap
    anlasak, anlatıp her şeyi kavrasak da len
    anlamak mı yasak olabilir
    ama sadece bi' yanıtı yok bi' sürü cevap var koş git yanıt ara
    peşine düş mutlaka kanıt ara
    ruhunu demle hep yakıt ara lan
    kalbini tut ve de buna tanık ara
    hadi nefesini gör ve git sanat ara
    sorgula sorgula atomları
    ışık hızını düşün ve de git kanat ara sonra
    uç uçabildiğin kadar
    uçabildiğin kadar
    uçabildiğin kadar uç
    uçabildiğin kadar uç
    bırak kendini
  • susamam adlı parçadakı söylediği kısım mest etti beni. bir iyi sanatçı keşf ettik böylelikle. sesi çok güzelmiş
  • rep sevmeyene sevdirir, fan yapar, performansında grupisi olur yaşıma bakmadan en önde zıplatır...
  • böyle rap'e can kurban dedirtir. klip de bayağı etkileyici olmuş. tebrik ediyorum kendisini buradan.
  • new age peygambere inanan, üzerindeki piramitle dolara tapan sözde müslüman şaklabanları kaşımış, güzel adam.
  • ozbi-asi şarkısının sözleri, müziği ve klibi 31 mayıs'tan itibaren anlatılmak istenenleri, yaşananları çok iyi özetlemiştir. iyi olan tüm müzikler gibi tarihe tanık olarak kalacaktır.
  • arkadaş senin sesin ne kadar güzelmiş ? bu susamam şarkısı olmasa nerden bilecektik biz bunları ? çok mu yaşlandık yoksa çok mu yorulduk ?
  • şanışer sayesinde keşfettiğim ender yetenek. açtım youtube sayfasını teker teker dinliyorum. özellikle gülce duruyla birlikte “olmazlara yandım” şarkısı tek kelimeyle mükemmel.
hesabın var mı? giriş yap