• sadece 6 ayda 0 dan 12 milyon euro'ya parlatıp satan gs yönetimini ve fatih hocayı tebrik ederim
  • 20 yaşındaki genç bir oyuncunun başarısızlığından mutlu olacak kadar ne yaşadınız lan? iğrenç vasıfsızlar.
  • yıllarca çağlar ile çalışmış biri olarak burada yazılanları normal karşılıyorum. altınordu'da çıkış yapmaya başladığında herkes iyi ama ptt topçusu derdi, sonrasında avrupaya transfer oldu, ne zaman kart görse, penaltı yaptırsa başlığı şenlenirdi. milli takım'da oynamaya başladığı süreçte “balon”, “anadolu'da her takımda var” gibi benzetmeler yapıldı. sonra ingiltere macerasını başladı, “o kim ingiltere'de oynayacak.” dediler, hoca dile ve ülkeye alışması için rezerve takıma gönderdi eleştirilerin sonu gelmedi. en son barcelona takip ediyor denilince millet bi rahatladı, şimdi herkese göre dünyanın en iyisi, zaten herkes amatör kümeden beri dünyanın en iyisi olacağını biliyordu falan...

şimdi ozan kabak'a gelince ingiltere liginde transfer çok zorlu bir süreç, oynadığı tüm hocalara kadar sormuşlardır. emin olmadıkları bir oyuncuyu monte etmez, alt yapıdan bir oyuncu koyup geçerlerdi. çocuk stoper olmak için doğmuş, kendi yaş grubunda harikalar yaratan bir oyuncu. bu bahsettiğiniz kulüpler ozan'ı 2015 yılından beri takip ediyorlar, doğal bir pozisyon bilgisi var. anatomik olarak çağlar ve merih gibi çok güçlü, yalnız unutmayın bu oyuncuların üçü de hala doğal yetenekleri ile oynuyor. biraz teknik ve taktiksel gelişimle dünyada en iyi olmaya en yakın üç isim.
  • kendisi gitti ise, defansta fatih terim, orta sahada davala, kanatta hasan şaş oynayacak demektir. santrfor olarak da muğdat çelik.
  • ben bu çocuğun yaşındayken hayal kuruyordum. kurduğum hayallerde suikastçı vb. oluyordum. abi bu çocuk ingiltere liginde, şampiyonlar liginde oynuyor. fen lisesi mezunu, en az orta seviye iki yabancı (alm., ing) dil biliyor. lise terk bazı dalyaraklar da bu çocuğu beğenmiyor. gece gece sövdürmeyin kendinize.
  • 17 yaşında galatasaray ile şampiyonlar ligi,
    18 yaşında stutgart ile bundesliga,
    19 yaşında schalke ile bundesliga,
    20 yaşında liverpool ile hem premier lig hem de şampiyonlar ligi tecrübesi kazanmış, şimdi de milli forma ile hollanda karşısında taş gibi oynuyor.

bizim ekşicilerin öve öve bitiremediği de ligt denilen adam da aval aval bizimkilere bakıyor. sırf galatasaraylı diye hata yapmasını dört gözle bekliyorsunuz ya yazıklar olsun sizin gibilere. beş para etmez tipin önde gidenisiniz.

edit: ayriyeten bugün doğum günüymüş aslan parçamızın. üstüne fen lisesi mezunu. bunu da geçtim adam klopp'un takımında şu an. ahshshshsh kıskanın kıskanın. helal olsun sana ozan.
  • öncelikle belirteyim daha önceki entrylerimden de anlaşılacağı üzere koyu fenebahçeliyim.gencecik pırıl pırıl çocuk liverpool gibi efsane bir kulübün en önemli bölgesinde ilk 11 oynuyor.biz bu güzellik karşısında gururlanacağımıza fenerbahçe galatasaray kavgası yapmayı becerebiliyoruz. size bir şey diyeyim;bu kafayla türk futbolundan bir sik olmaz.ligimizin şampiyonu bile şampiyonlar ligine gidemeyecek bu kafayla devam edersek.
  • bakın arkadaşlar ben gs taraftarıyım. bu çocuk lpool'a gittiğinden beridir tüm maçlarını izledim. istisnasız her maçta ve maç sonunda, bu çocuğun oynadığı futbolla ilgisi olmayan, açıkça kötü niyetli mesajları okumaya dayanamadığımdan, bu başlığa ikinci entry'mi giriyorum. bağlayayım; bir gs'li olarak haliyle çocuğum da benim sevdiğim takımı sevsin istiyorum. her baba-ana, büyük gibi. buraya kadar her şey normal değil mi? bugün 6 yaşındaki çocuğumu anaokulundan aldım. başka takım tutan arkadaşı demiş ki bizimkine; gs hakeme para veriyor. 6 yaşında çocuk diyorum bak. böyle zehirli bir iklimi çocuklara da aktaran manyaklar var. çocuğa sporu, sportmenliği, rekabeti sevdireceğine, rakip takım nefreti aşılıyor. bu çocuğun başlığına yazanlar da bu iklimin bir parçası. bütün sinirlerimi aldım. fanatik olmayan her takım taraftarına da bunu öneririm. bu manyaklara cevap yetiştirmeyeceğiz, onları yok sayıp yadsıyacağız. umarım bu çocukta bunu başarıp mutlu ve başarılı olur.
  • merih ve çağlar'la birlikte transfermarkt değerleri toplamı 102 milyon euro olan oyuncu.

şaka gibi...

eskiden top class oyuncularımız yok derdik, şimdi ümit milli yaşında 3 stoperimiz 100 milyon euro.

şenol bey orda mısınız? gelsin mi yabancı sınırı yine? 100 milyonluk bu çocuklar ptt 1.lige kiralansın mı yine? hıı?

edit: yabancı sınırını kaldıran fatih terim, çok büyük adamsın çok...
  • liverpool'daki ilk rooortaji sonrasi turklerin yorumu: ingilizcesini gelistirmezse sikinti yasar.

ingilizlerin yorumu: adam ingiltere'ye geldigi ilk gun henderson'dan iyi ingilizce konusuyor.

ek: allisson senin ben agzina sicayim
hesabın var mı? giriş yap