• şebnem ferah'ın en güzel şarkılarından birisi.
    sözleri, müziği, düzenlemesi, synthesizer solosu, her şeyiyle en sevdiğim şebo şarkılarından...
  • başlık boyunca 2 defa yazılmış olan "dikensiz kül olmaktansa kardelen olurum" cümlesindeki dikensiz külün artık yavaş yavaş güle dönüştürülmesini dilediğim şebnem ferah şarkısı. işte o zaman parçanın aslı karşımıza çıkar ve der ki:

"dikensiz gül olmaktansa kardelen olurum"

en sevdiğim ve içselleştirdiğim 2 şebnem ferah albümünden birinde yer aldığı için doğrusunu ekleyeyim dedim. hatta bu da kapağından, şarkının geçtiği bir bölüm:
    artık kısa cümleler kuruyorum
  • -mahmut abi, dikensiz gül olmaktansa kardelen olurum.
    +sen bambaşka bir adam oldun osman...
  • introsuna, akustik gitarlarına, yaylılarına bayıldığım ve şebnem ferah'ın muhteşem sesiyle süslenmiş şaheser. muhteşem de bir klavye solosu vardır. bence en güzel şebnem ferah şarkılarının başında gelir.
  • nakaratının altına döşenmiş gitar riffi can alan,kusursuz şebnem ferah şarkısı.
  • murat yılmazyıldırım'ın son çıkan albümü olan düş öncesi'nden bir eser.
    aynı zamanda sanatçının bestelediği ilk sözlü şarkısıdır.
    oyunlar

sözleri ise şöyle :
    oyunlar aldık krallardan; şekerli, çikolatalı oyunlardan. oyunlara daldık krallarla; helvalı, dondurmalı oyunlara. tanklara, bombalara şekerler, çikolatalar yedirdik; jelatinli kâğıtlardan. gemilere, uçaklara helvalar, dondurmalar yedirdik; tahta tabaklardan. tatlı konuşmayı öğrettik onlara; çocuk oyunlarıyla…
    oyunlar aldık tanrılardan; bozalı, limonatalı oyunlardan. oyunlara daldık tanrılarla; meyveli, şerbetli oyunlarai kurşunlara, atomlara bozalar limonatalar içirdik; tok avuçlardan. tabanca ve tüfeklere meyveli şerbetler içirdik; yeşil mataralardan. tatlı barışmayı öğrettik onlara; sevgi hamurlarıyla…
    oyunlar aldık çocuklardan; pinokyolu, saklanbaçlı oyunlardan. oyunlara daldık çocuklarla; analı, babalı oyunlara. ölümlere, gecelere balonlar, bilyeler getirdik; açık mezarlardan. doğumlara, topraklara ninnileri barışlar getirdik ölü uykulardan. uyumayı ve uyanmayı öğrettik onlara; ebedi mutluluklarla…
  • şebnem ferah sanırım görkemli, bangır bangır albüm açılışlarını seviyor ve sanırım bu o açılışlardan en sevdiğim.
  • çok güzel şebnem ferah şarkısıdır. bir tür itiraf niteliğindedir benim üzerimdeki etkisi:"bütün oyunlarda herkes kadar benim de payım var"*
  • sanırım sözlerinde kendimi bulduğum için en sevdiğim 3 şebnem ferah şarkısından biri. ** az biliniyor olması iyi, ergenler bir yerlerde duyarlarsa sil baştan gibi bokunu çıkaracaklar.
hesabın var mı? giriş yap