• en iyi yunan ouzo markalrından biri. diğer ozuo'lara göre daha tatlıdır. 1800'lerden gelen kaloniayannis ouzo geleneğinin devamı olarak atina da üretilir.
    yunanistan 'a gidip de süslü püslü ouzo şişelerine kanıp ouzo 12 almayanlar daha sonra pişman olmuşlardır.
  • ouzo 12 klasik neyse de gold'u hic bizim damak tadimiza uygun değil. bayağı bi tatli, degisiklik olsun deyip de öyle mezeyle yemekle birlikte içilecek gibi değil. şekerli resmen
  • bunun gold (anis liqiur) olanı var %35 yada 38 alkollü onu sakın almayın. tatlı, şekerli. bildiğiniz likör. %40 olanı bildiğimiz rakı gibi uzo. o güzel.
  • biraz tatlica, icimi rahat bir uzo markasi. yeni rakidan ziyade tekirdag'a yakin buldugumu belirtmeliyim. grek kardesler yapmis. ıciniz, icittiriniz efenim.
  • bayram tatilinde deniz kenarında 2 kişi bir 70 liğini gömdüğümüz arkadaştır. sabah kalktık sıfır baş ağrısı. uzo 7' ye oldukça benzettim tadını bu biraz daha yumuşak olabilir.
  • sodayla içilmiyor. keyif vermiyor. türk rakısını sodayla içenlere özenip deneyeyim dedim, sonuç hüsran. suyla içiniz. hatta sek içiniz.
  • rakı değil ab-ı hayattır sek içilir keyif yapılır gezegendeki en iyi rakıdır...

ouzo 12
  • şahsi olarak en sevdiğim seridir. yunanın yeni rakısı gibi birşey, ama tat olarak alakası yok. içimi rahat, ama aroması eksik değil.

yunanda yaygınken neden bilmiyorum ama istanbullu rumlar genelde barbayanni içiyor.
  • ne yeni rakı ne de tekirdağ trakya serisi ile karşılaştırılmaması gereken uzo'dur.

keza kendisi rakı değil uzo'dur ve içimi de gayet hoştur.
  • bir tekirdağ değil elbette.

yine de mini'den iyi.
hesabın var mı? giriş yap