• bu oyun çıkmasının üzerinden 12 sene geçmiş olmasına rağmen replikleri hatırlanıyorsa, müzikleri dinleniyorsa ve tekrar tekrar oynanabiliyorsa, buna rağmen bilen adam sayısı çok fazla değilse, insanı üzebilen bir oyundur.
  • where are you marshall??
    dont be a fool marshall
    laflarının beyninize kazınmasını sağlayan demolarını çok sewdiğim oyun...
  • marshall adinda, ailesi haydulat vs'ler tarafindan kacirilmi$ ya da katledilmi$, clint eastwood $eklinde bir efendiyi yonettigimiz, lucas arts tarafindan yapilmi$ cok ho$, 2cd'lik oyundu . adeta bir western klasigiydi . ozellikle 2. cd'nin track 7'si ender guzellikte bir oyun muzigidir . olay ennio morricone'dir .

"where are you marshall ?"

edit: morricone'dir demisim zamaninda da, kafam kadar gulsah sagolsun, muzikler clint bajakian'a aitmis.
  • hikaye bakimindan marshall, max payne in 150 yil onceki yansimasidir.
  • ölümsüzlük şifrsini yazdıktan sonra etrafıma döşediğim dinamitleri ateş etmek suretiyle patlatarak havaya uçtuğum, fakat ölümsüzlük sayesinde huzurlu bir şekilde sürdürdüğüm uçuş keyfi sırasında kovboy kasabasını tepeden seyreylediğim ve ardından yere rahat bir iniş yaptığım oyun. uçarken yerde beni arayan kovboyları vurmuşluğum bile vardır. sanırım ikincisi yapılıyormuş, sabırsızlıkla bekleyen insan sayısı azınsanmayacak kadar çok olacak.
  • "don't be a fool marshall" dan sonra en akılda kalan haydut repliklerinden 1i de "you're outnumbered!"dı...
  • sözlükte bu kadar arayanı olduğunu görünce dikkatimi çeken oyundur. hayırsever görünümlü bir insan olarak şöyle bir hareket yapayım dedim. yalnız sanırım x32 olduğundan test edemedim, umarım vukuatsız oynarsınız.
  • "kikikiki kukukuu hahaha" şeklinde bir ses efekti de vardır ki, hepsinden ötedir.
    http://www.youtube.com/watch?v=gsv7ur4g_s0&t=1m01s
  • mukemmel bir lucas arts klasigi.adamimiz ata biner,bir suru kanun kacagini oldururdu,masaallah tumu kanun kacagi dolu sehirlerde ve trenlerde gezerdi.where are you marshall lafinin aradan 6 yil kadar gecse de aklimdan cikmamasini saglayan,demodaki kasabanin bile ayrintilarini hatirladigim super oyun.
  • 2014'de windows 8 işletim sistemli bir bilgisayarda tekrardan oynamak istediğim yegane bilgisayar oyunu. çocukluğumu hatırladım ciddi ciddi. evet, çocukluğumu bir bilgisayar oyunu ile hatırladım.

edit: bu entryden sonra küçük çaplı bir araştırma yaptım ve bu yegane bilgisayar hedesini windows 7 x64 işletim sistemli bir bilgisayarda oynamayı başardım. yani kısacası yeni nesil işletim sistemleri için uygun sürümü var oyunun.

(bkz: where are you marshall?)
hesabın var mı? giriş yap