• fazlası saçmalattırabiliyor:
    ortaköy geceyarısı: aslında çok içmedin kendindesin araba orda, aç bin, evet koltuk ayarlı ve rahat. otokontrolü elden bırakmamalıyım, kafamda biraz güzel, gece gece başıma iş almayayım. arabayı çalıştır, hımm gayet iyi, kalkış ,yola süzülüş, evet çok iyiyim, dikkatli olmaya devam, trentemöller çalıyor, müzikle hızlanıyorum, heman kapa, sessizlik iyi geldi, kafamda müzik devam ediyor, hassiktir müzik gittikce daha da güzelleşiyor, gaza gelme, evet tekrar cd yi çal, hah daha iyi oldu, yol sakin dikkatini ver çok iyi, çırağan'dan devam, hafta içi çevirme olmaz, zaten olsa da çıkmaz (hade lenn), çıkmaz lan çıkmaz, devir arttı, vitesi değiştir, yok gazdan ayağını çek, evet daha iyi oldu, beşitaş'a yaklaşıyorsun ışıklar var dikkat et, trafik daha yoğun solda kal barbaros'a dönenlere mani olma, hassiktir polis, sakin ol falson yok, iyisin çaktırma, bi şey diyo dur demiyo, durma, camı aç sürmeye devam

polis: farları yak lan farlarııııı

uuuu sikiim otokontrolümü..
  • bireyin kendi benliğine söz geçirebilmesidir.
  • “dün sabaha karşı kendimle konuştum.
    ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
    yokuşun başında bir düşman vardı.
    onu vurmaya gittim, kendimle vuruştum.”

(bkz: özdemir asaf)
  • çocukluktan aklımda şöyle kalmış:
    - çişin var mı?
    - yok.
    - çişin var mı?
    - yok.
    - çişin var mı?
    - yok. senin çişin mi geldi anne?
  • ogretmen kesiminin pek bi sevdigi ,olur olmaz kullandıgı laf

-kızıııım dön önüne !
    -hocam silgimi alıy...
    -otokontrolunuz gelismedi mi hala sizi koca esekler

-kızıııım yeter be ! sabahtan beri konusuyosun !
    -hocam arkadasıma soruyu anl...
    -otokontrolsüzsünüz hepiniz ! kazık kadar olmuşlar...

(bkz: kimse beni dinlemiyor)
  • bebeklikte çiş ve kaka tutmayla kurularak, büyüme sırasında yapılan zorunlu güncellemelerle intihara kadar sürükleyebilen insan beyni antivirüs yazılımıdır. özellikle freud işletim sistemlilerde beyni oldukça meşgul etmektedir. vurgulanması gereken insana özgü olduğudur. yani hayvan beyninde pavlov işletim sistemi koştuğundan ahlak, toplum, ayıp vs gibi portlar yoktur, dolayısıyla virüs kapma riski ve antivirüs kullanmaya gerek de yoktur. (yuh be ne yazdım)
  • kendine dönük bireysel faşizm. başında "oto" olması baskının kendine yönelik olmasından kaynaklanır. oysa davranışın kaynağı toplumun (veya çoğunluğun) dayattığı değerlerdir. bilinçli olarak toplum değeri demiyorum, başkalarını yererken kullanılıyor olması bunların içselleştirilmiş etik değerler olduğu anlamına gelmiyor çünkü. neyse, insanın sadece kabul görmek, ayıplanmamak için kendini disipline etmesi düpedüz kendine ihanettir. aptalsındır veya korkaksındır. uslu çocuk olmaktan başka şansın yok sanırsın. bu durumda otokontrol güvenli alanını korumak için kullandığın faydalı bir araç haline gelir. sorgulamadan veya sorgulasan da yıkmaya cesaret edemeden boyun eğdiğin sisteme kendini uydurmak için sergilediğin davranışlar bütünü otokontrol. intihar bi nevi. ömür boyu sürdürülebileceğini sanmıyorum. duygularını, içgüdülerini törpüleyen, seni sakat bırakan bişey bu. ömrümün ilk yarısını kurban etmiş bulundum kendisine. umarım alışkanlıklarımı değiştirmeyi başarıp daha özgür yaşayabilirim bundan sonra.
  • kendine , hareketlerine hakim olmak. diyet yapan herkeste fazlaca olması gereken sey. aksi takdirde gordugunuz herseyi canınız ister ve yersiniz.
  • salak ve luzumsuz bir entry girip ulan ne bok yedim ki simdi ben deyip silmektir.
hesabın var mı? giriş yap