• türkiye'nin kronik sıkıntısı burda da mevcut; bilgili insanların yetkisi yok, yetkili insanların bilgisi yok.
  • aracımdan (ford focus) geri geri park ederken tam frene bastığım anda bir ses geliyordu. uzunca bir süre geldikten sonra bu servise gideyim dedim. farklı tarihlerde 2 kere gittim ve ikisinde de sorunu bulamadılar, çözüm getiremediler. ses hala geliyordu. en son dur lan benim bir usta var ona götüreyim dedim. adamla araca bindik geri vitese taktı ses geldi yine. dedi ki balatadan geliyor ses. gittim orjinal fren balatasını aldım taktı. ses mes kalmadı.

demem o ki koca koç grubunun otokoç servisi. sanayideki bir ustadan öğreneceğin çok şey var. daha kendi aracınızda mekaniği bile çözememişsiniz.

bir de işin komik tarafı otokoç olayından sonra bunlar beni aradı. işte servis nasıldı, memnun kaldınız mı? karşı taraf bekliyor ki işte çok memnunum falan. yok dedim hiç de memnun olmadım, kadın afalladı kem küm etti. peki dedi başka birisine servisimizi önerir misiniz? yok önermem. 2 kere gittim geldim bir sorunu çözemediniz bir de önereceğim adama rezil olamam dedim.
  • üç kuruş maaşa modern kölelik nizamında çalıştırdığı yetmiyormuş gibi bir de tamim adı altında kanunsuz dayanaklarıyla tazminatsız işten çıkarttığı çalışanlarının açtığı davaları teker teker kaybeden şirkettir.
  • geçenlerde ankara ford servisine 10.000 bakımı için 480 tl ödediğim firma.
    araç lastik basınç uyarısı veriyordu, bunu da aracı servise teslim etmeden önce söyledim, ilgileneceklerini söylediler.
    aracı aldığımda araç 2-3 gün uyarı vermedi. sonrasında yeniden lastik basınç uyarısı...
    aracı oto yıkamacıya götürdüğümde kontrol ettiler ve afedersiniz dana gibi bir çivi buldular lastiğin orta yerinde.

ford otokoç servisi lastikteki çiviyi bile fark edemiyorsa ne işe yarar? servisin hırsızlık olduğu gerçeğiyle bir kez daha yüzlştim.
    480 tl karşılığı iç dış yıkama yapıp teslim ediyorlar.
  • "otokoç otomotiv'de, kadınların iş yaşamına katılımını güçlendirmek amacıyla, tüm işe alım değerlendirmeleri sonrası eşit özelliklere sahip iki aday olması durumunda, kadın aday tercih edilmektedir."

daha başvuru yapmadan antipatimi kazanan firma. pozitif ayrımcılık böyle bir şey işte .
  • tüm türkiye ' deki koç grubuna ait değişik isimli ford bayilerinin tek bir isim altında toplanmasıyla oluşturulmuş, ford araçların satış ve servisini yapan koç holding kuruluşu...

(bkz: birmot)
  • kalder tarafindan duzenlenen ulusal kalite odulleri organizasyonunda, 25 kasim 2004 tarihinde "buyuk olcekli isletmeler" kategorisinde ulusal kalite basari odulu'nu almaya hak kazanmistir. turkiye'de otomotiv sektorunde bu odulu almis ilk ve tek sirkettir.

ankara, adana, tarsus, antalya, alanya, eskisehir, kutahya, konya, samsun ve istanbul'da satis, servis ve yedek parca hizmeti vermektedir.

1928 yilinda vehbi koc tarafindan ankara'da kurulmus koklu bir sirkettir. ayni zamanda rahmi koc'un da is hayatina atildigi sirkettir.
  • çalışanlarında bıraktığı en temel etki otokoç'un götekaçmasıdır. maaş+koç mantığı ile çalışırlar. müşteri yada çalışan olarak ne sorsanız size teminat olarak "burası koç" denmektedir. bir nevi kamu' nun özel şirket versiyonu gibidir. koç holding'in üvey evladı olmasından şüphelenilse de henüz kesin bir sonuca ulaşılamamıştır.
  • sağlam arabayı bozan,
    bozduğu arabayı tamir edemeyen,
    tamir edemediği arabayı hiçbir şey yaşanmamış gibi teslim etmeye çalışan,
    teslim ederken bir araba parası fatura çıkaran,
    o faturayı verirken de arabayı boklamaya devam eden yetkili servis.
hesabın var mı? giriş yap