• aşkın olayım şarkısının sahibi olan adam. simge sadece seslendirmesini yapmış, hatta başta şarkıya ön yargılı yaklaştığını ancak onur'un onu ikna ettiğini de söylemiştir.

bugün onur sosyal medya hesabından, şarkıyı reklam amaçlı kullanan galatasaray'ı eleştirmiş. buna karşı çıkacak arkadaşlar olacaktır lakin kendisi %100 haklıdır. kurumsal bir yer tarafından reklam amaçlı parçanın çalınıp kullanılması telif kapsamına girer. cover ile maddi amaç güdülen iş arasındaki farkı anlatmaya sanırsam gerek yok.

özetle olaya “abi ama adamın şarkısını tanıtıyorlar” açısından bakılması yanlış. ha bunu böyle görse ve kabul etse eyvallah ama adam “keşke izin alsaydınız” isyanını ederse de oldukça haklı. en azından haber vermeleri gerekiyor böyle bir durumda.

sevdiğim sanatçı.
  • 'onur' ismi dolu olduğu için kendisine 'onurr' ismini seçmiş popçu (bkz: söyleyenin yalancısıyım)
    ismi 'onur93' de olabilirdi aslında veya 'onur-bjk'
  • sakin'in onur özdemir'inin yeni hali.

şimdilik diyeceklerim bu kadar. çünkü götüme girsin istemiyorum?
    ben bu adamla günlerce walter benjamin'in pasajlar'ı üzerine konuştum mail üzerinden lan, yağmur güncesi'nden yola çıkarak hem de. o onur'du işte. şimdi onurr olan "hayvankanımıdaemdinvampir" falan diyor. ne diyeyim. götüme girdi. evet.
  • gerçek onur özdemir, sakin grubunun prestij sahibi solistidir ve bir konser çıkışında fanları tarafından ezilerek öldürülmüştür. onurr takma adlı israil ajanı yossi kohen ise, 2015 yılında türk pop müziğini karıştırmak ve antalya'da rusları etkilemek için yapılan dansların şarkı kliplerinde de olabileceğini göstermek için ortaya çıkarılmıştır. prototip oluşturulurken türkiye'nin ünlü isimlerinden cem yılmaz, ibrahim tatlıses ve yavuz bingöl'den esinlenilmiştir. oyuna gelmeyin!
  • içime dert oldu yazmam lazım.

nerden başlıyım...

olm onur, sen bizim jenerasyonun adamısın, buralara bakıyosun biliyorum. senin bi ara bize bişeyler söylemen lazım. o sikik twitter hesabından değil ama. girdim baktım bol hashtagli 16 yaşında zamane ergenleri gibi yazıyosun, ben takip edemem orayı. başka bi yerden bi şeyler söylemen lazım.

bu sabah duydum güm güm'ü. yemin ediyorum inanamadığımdan mı, yıllar sonra sesini yeni bi şarkıda duyduğumdan mı 15-20 defa dinledim senin söylediğin kısmı. geri kalanına sen var mısın diye baktım, yoksun. dinlemedim geri kalanını. ayşe hatun'a lafım yok. alıcısı vardır, beğeneni vardır, ben değilim.

bak onur gece 4'te yazıyorum bunları deli sikmiş gibi. eğer olay bir abuzer kadayıf vakasıysa, hakikaten kralını yapmışsın tebrik ederim. yok piyasa bunu götürüyomuş, böyle daha kolay para kazanırmışsın filan hiç o kısımlarına girmiyorum. hani şarkıda 'inan hayallere, bir tek onlar kalır ellerinde'yi çift sesle söylediğin kısım var ya, işte bu şarkının alıcıları ondan bi sikim anlamaz olm. duymuycaklar bile sesini, senin sesin olduğunu bilmeyecekler bile.

içimde şu an bunun proje olma ihtimalini aklıma getiren tek şey, sahne personanı onurr ile isimlendirmiş olman. sanki dandik bi siteye üye olmaya çalışmış da geç kalmış, çift r yapmış gibi.

kızmadım. aksine sesin hala güzel. tipini çizmişler yalnız, kuaförüne ve stilistine saygılarımı iletirim. bu kadar abartı olmasına gerek var mıydı? şayet bi proje ise var. kimsenin haberi yoksa bile, sadece sen biliyorsan bile, artık iki kişiyiz, ben başka türlüsünü düşünmek istemiyorum.

yağmur güncesiyle, günlerce fakültesinin son dersini çalışan, sabah altıda fırından yeni çıkmış açmasını alıp çay içip uyuyan, sentetik sezar ne üzerine yazılmış acaba diye aklına geldikçe düşünen, ikarus başarsayı uzun süre ikarus basarsa sanan bi arkadaşın yazıyor bu cümleleri. bu arada bi ara o şarkıdaki anlaşılmayan latincedir diye tahmin ettiğim kısmın da ne anlama geldiğini söyle, yeter bu kadar gizem.

dediğim gibi. kızmadım. aslında hepimiz sevdik bu şarkıyı biliyo musun biraz biraz. ama bişeyler söylemen lazım bize. bunu unutma.
  • hamur işlerini söyleyen adamla, bu adam aynı kişi! allahım aklımı çıldırıcam birazdan.
  • "sen o güzelim sesinle sen üç milyar yediyüzelli milyon sen milyor sen o tipine ne yaptın sen burda hayranlar aç sen şarkı yapmıyorsun kendine gel diyorum sen bana ne diyorsun biliyorsun?*" --melek subaşı
  • artist diye bir şarkı yapmış bir de üstüne klip çekmiş. yemin ederim başkası adına utanmanın zirvelerine ulaştım.

o bıyığa sahip bir adama o aeropastale montu, maymunlu tişörtü giydiren, boynuna zinciri taktıran ve oy anam oy boy verem anam boy diye saçma sözlerde adama denize dalma hareketi yaptıran klip yönetmeninin de allah belasını versin.
  • (bkz: şu an ağlıyorum ve entry giriyorum biliyor musun)

şu iki r'li onur bey'in bildiğimiz onur özdemir olduğunu oğrendiğim anda yaşadığım şokla yarışabilecek tek bir an var, o da; ece ayhan'ın erkek olduğunu öğrendiğim an. sakin ol ve sakin'e geri dön onur. bu yaptığına edepsiz komedya denir.
  • onur ozdemir'in bir sarkisinda 'tekil hayatlar da bir gun devrim yapar ya' diye bahsettigi sahis.
hesabın var mı? giriş yap