• https://images.app.goo.gl/fj2dxzezihxctyyb7

edit: link kurbağa olmuş, düzeltildi.
  • kendisinden yeni haberim oldu. kim bu diye, yazdıklarınızı okudum.

ben sadece valilik onaylı bir hesap numarası ile bağış isteyen, bebekleri, annesi, kardeşi vs... amansız hastalıklarla mücadele edenlere para yolluyorum.

siz bu insana gerçekten para mı yolladınız ?

'' terör örgütü hesabınızı ele geçirmiş, paranızı çekin bana verin '' diyenlere para veren insanlardan daha salaksınız.

tebrikler.
  • bi dakika ya, şimdi bir şey daha söyleyeceğim de; yine linç gelecek:

daha bu sabaha kadar bu arkadaşı deli gibi savunan elemanlar, şimdi neden "suç duyurusunda bulunulsun bikbikbik"e bağladılar? adamın amacı ta en baştan beri evini yenilemekti, markasına kadar ihtiyaç listesi çıkardı, siz de karşı koyanları vicdansız pislikler olmakla suçlayarak bu ihtiyaç listesini bir şekilde tamamladınız. o saatten bu yana değişen bir şey yok; adamın amacı değişmemiş, listesi değişmemiş, ihtiyacı değişmemiş; o hala annesi için evi yenilediği iddiasında. ne değişti de şimdi "hırsız, arsız" demeye başladınız? dün inandığınız şeye neden bugün inanmıyorsunuz? peki "şimdi düştü jetonum" diyecekseniz, neden dün bize söylemedik laf bırakmadınız?

ben söyleyeyim ne olduğunu: eleştiren insan sayısı artınca, kendi haklılık iddianızdan vazgeçmek zorunda kaldınız; hepsi bu. yalnız ve haklı olmak çok önemli değil yani; insanları yönlendirebilmek için çoğunlukta olmak lazım; haklı olmanızın bir önemi yok.

yani neymiş? haklı olanlar azınlıkta ise, haksız çoğunluk tarafından susturulurlarmış; başımıza gelen şey tam olarak da bu.
    dinlemez, anlamaz, düşünmez insanlarız kısacası.
  • bu arkadaşın ne mal olduğunu anlayan insanlar "yapmayın kanmayın" derken ağzından tükürükler saça saça duyar kasan bir tayfa vardı. hatta dolandırıcılık mevzusu ortaya çıktığında dahi enayi hissetmemek için savunmaya devam ettiler.

bu arkadaşın üçkağıtçı bir kurnaz olduğu başından beri belliydi. yazık bunca ihtiyaç sahibi varken buna yedirdiğiniz paralara.

insanlar senin için o yatağı aldıysa ihtiyacın kalmadığına göre ihtiyacı olana ücretsiz vermelisin. o yatağın anlamı da doğru olan da bu. daha sonra ücretsiz şekilde ihtiyaç sahibine ulaştırdığını buradan paylaşmalısın ki yardımda bulunan insanların yüzünde bir tebessüm belirsin. ama yüzsüz herif her türlü satış inisiyatifi bende diyor okurken elim ayağım titredi.

bir tanıdığımızın kızı hikayesi falan da yalan tabi ki. yağlı bir müşteri bulmuş ki az kullanılmış diyerek en aşağı 2500 küsürden okutacak.

iyi insan olmakla aptallık arasında fark var. ve bu dolandırıcı olduğu her türlü aşikar olan çakala para yediren sevgili suser'lar hepiniz aptalsınız. bu mecrada gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanların şüpheci ortamdan ötürü ihtiyaçlarına cevap alamayacak olmasının sebebi sizin aptallığınız. kaç tane ihtiyaç sahibinin töhmet altında kalacak olması sizin aptallığınız. güzel rol kesip sonradan yakalansa eyvallah ama ilk o malum entry'i yazdığında da bas bas bağırıyordu soygunculuğu anası ölecekken artema batarya peşinde koşmasından.

edit: tiksindim ya resmen. uzun zamandır bir insan böylesine midemi bulandırmamıştı. satış inisiyatifi diyor ya iğrençsin ulan.
  • annesine hediye edilen yatağı ölümünden iki hafta sonra satmaya çalışan dolandırıcı. insiyatif ondaymış. 96 yaşında izmir'den bir kadının ihtiyacı olmuş. 750 liraya nakliye firmasının evinden gelip almasını kabul etmemiş. 1000 liraya ben evinize kendim getirir bırakırım ama parayı önceden vereceksiniz demiş. şimdi de ihtiyaç sahibi aileye "siktir git , her şey istediğin gibi olamaz." diyor.
  • adam dolandirici falan degil. niyeti dolandiricilik olsa evimi doseyecegim diyip para toplamaz, bu kadar bariz sacmalikla calisan dolandirici olmaz.

adam hayalini yazmis oteki basliga. bu hayali cok romantik bulan sevgi kelebeklerinin hatasi bunu gundeme tasimak. cocuk da bakti para geliyor, iyi valla dedi sanirim. tabi yuzsuzce para dilenmesi baska konu. saflik, ama dolandiricilik degil bana gore.

edit. adam sizden annemin ilaclari diye para almadi. evimi doseyecegim, ihtiyac listem bu dedi. o ihtiyac listesi icin para gonderdiniz. ne dolandiriciligi? adam size bogaz koprusunu satsa, eyvallah dolandiricilik olur. olur, cunku alirsiniz bu kafayla.
  • "bir de daha 2 hafta önce kaybettiğim, henüz acısını yaşadığım anneme küfreden haysiyetsiz, insan olmaktan çok uzak yaratıklar var." diye iddia eden eleman.

mesela bu küfürlerin bir ekran görüntüsünü koyabilir mi ben de bunu merak ediyorum. zira böyle bir şey olduğuna inanmıyor ve bu arkadaşın bunu tamamen bir yerlerinden uydurduğunu düşünüyorum.
  • ayda 8.000 tl gelir(?), kadıköy'de bir ev, yazlık ve iki adet araba...

kendisine birkaç sorum var;
    • öncelikle validenize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum fakat neden ilk iş olarak iki arabanızdan birisini satmadınız?
    • yardım kampanyası açarken neden yukarıdaki entry'lerde sözü geçen maddi gelir ve mal varlıklarından bahsetmediniz?
    • lükslerinizden ödün vermek yerine neden üç kuruşla geçinen insanların cebindeki üç kuruşa göz diktiniz?
    • daha önce de söylenmiş, maddi yardım kampanyası için gerekli yerlerden izin alındı mı?

umarım geçen iki sene içerisinde maddi bir çöküş yaşamışsınızdır da ondan bu kampanyaya ihtiyaç duymuşsunuzdur aksi takdirde yaptığınız şeyi tanımlamak mümkün değil. (umarım kelimesi bir temenni olarak kullanılmamıştır.)
    şu yaptığınız yüzünden gerçekten ihtiyacı olan insanlara uzanacak olan ellere vurabileceğiniz ketin farkında mısınız?

aşağılarda yukarılarda dolandırıcı lafı almış başını gidiyor ama ortada bir dolandırıcılık yok gibi görünüyor. ben bu yardım isteğinin bu maddi şartlar altında yapılmasını doğru bulmadım.

birkaç ay sonra gelen edit: huylu huyundan vazgeçmiyormuş...
  • utanmadan hala yalan söyleyen yazar.

bir yazar parasını istemiş, özelden gerizekalı diye hakaret etmiş şimdi de yalandan dekont paylaşmış.

tabi arkadaş bir tek kendisini çakal sanıyor galiba. eft başarısız dahi olsa internet bankacılığı bunu dekontlaştırır. ayrıca eft yaparken karşı tarafın adını soyadını yazmanız mecburidir yazmazsanız işlem başarısız olur.

yani bu çakal eft’yi gitmeyeceğini bile bile yapıyor, sonra para hesaba geri dönüyor, şimdi de başarısız işlemin o gün internet bankacılığı tarafından oluşturulan dekontunu koyuyor.

dürüst adamsan hesabından 100 tl düştüğünü gösteren hesap hareketlerini de koysana?

adamın bugüne kadar işlediği suçlar,
    1- izinsiz para toplama
    2- güveni kötüye kullanma
    3- özel mesaj ifşa ederek özel hayatın gizliliğini ihlal(boşa entry de drive de silme caps alındı)
    4- hakaret ve iftira

bu sözlük furkan’a yaptığı gibi senin de peşine düşerse 3-5 sene ceza alman işten bile değil. hala zıplayıp durma insanları salak yerine koymaktan artık vazgeç.
  • bir önceki entrysinde “bana yazan yazar çok beyefendi bir insan” dediği kişiye daha sonra “ama bana güveneceksin. güvenmiyor musun? o zaman siktir olup kendi yolunu kendin çizersin arkadaşım” diyebilen bir insan. gerçekten ilginç bir vaka. bir çeşit kişilik bozukluğu ama artık ne olduğuna uzmanlar karar verir.
hesabın var mı? giriş yap