• "asıl bunun için boz diyorum sana bunun için. ölüyorum anlasana. gözlerimin önünde birbirlerini seviyorlar. ben işkenceler içinde kıvranırken onların mutluluğundan ölüyorum"

bihter ziyagil...
  • (bkz: aşk-ı memnu)
    (bkz: bihter)
  • nazan oncel sarkisi. 1996 sokak kizi albumunden.

degisen birsey olmadi oooh
    kalbim hizla carpiyor oooh
    gel gör anlatamam sana oooh
    hatirasi dün gibi oooh
    simdi gitmeli ama ölmeli
    anliyor musun ikimizden biri
    simdi gitmeli ama ölmeli
    bu sehirden hemen simdi gitmeli
    ölüyorum anlasana
    bir daha yoluna cikmam oooh
    söz veriyorum sana oooh
    semtine bile ugramam oooh
    seni birakiyorum sana
  • bir "x'i harcayacaklar matmazel" popülerliğine ulaşmasa da, ki çok şükür ulaşmadı, aşk-ı memnu'nun en dokunaklı sözlerindendi.
    birileri, bir yerlerde, bize rağmen mutlu olduklarında, içten içe yanıp kendimizi tüketirken itiraf edemediğimizi bihter ziyagil'le haykıran, nice acı tebessümlerin sebebi...
  • nazan oncel'in belki de en guzel sarkisi.. evet, saliniverdiriyor sizi, saga sola. sarhos ediyor ritmiyle, melodisiyle; ic cekmelerinize engel olamadan. yavasca havalandiriyor; ama bir anda seni yere birakiyor iste..
  • zamanında aşk-ı memnu da kadın (bkz: beren saat) çok güzel oynamıştı ama ben dalga geçmiştim. neler çektiğini şimdi anlıyorum. zaten ne zaman dalga geçip kınasam başıma gelir. ölüyorum ama anlayan yok annem. istediğim herşeye sahipken bu hale neden geldim, nasıl geldim bilmiyorum ama kendimden utanıyorum ve hatta tiksiniyorum.
  • "zaten anlasaydı, ölmene gerek kalmazdı" denilir bu şarkının bitiminde.
  • her kuyruk acımda koştuğum kadına bu gece yine sığınmamı sağlayan şarkı. yatsam kucağına ağlasam içimde ne varsa döksem ortaya, o sabırla dinlese yargılamadan. hak vermesin, haklı olmadığımın farkındayım ama bu değersizlik hissi öldürüyor, yoruyor.
  • benim en güzel şarkım. ileride yazdığımda, nazan'dan sadece esintiler yapıp çalıntı olmadığını kanıtlamaya çalışır dururum artık.

http://www.youtube.com/watch?v=gwk-qymeweo
  • nazan öncel güzelliği. soylendigi vakit illa ki bir ileri bir geri gidilen sarkılar vardır ya, sallanmadan duramazsınız, ah edersiniz. nazan öncel, ic yanması "oooho"'ları ile bunu amaclamış, her kim dinliyorsa içinden ah etsin, yansın, bitsin, kül olsun demiş.
    askından ölen gururlu kadın

"semtine bile ugramam oooh
    seni birakiyorum sana"

dedikce, kocum benim diyesim geliyor nedense.
hesabın var mı? giriş yap