• bir otorite'nin sacma ve mantiksiz buldugu $ey hakkindaki fikrini kendisinden hiyerar$ik olarak daha alt duzeyde olanlara soyleme $ekli.. en basiti baba ve ogul arasinda gecenidir:

- baba ben evleniyorum
    - olmaz oyle $ey!!
  • olabildiğine inandığım şeylerdir artık;
    mesela iphone yere düşebilir, düşerken dilini portekizce'ye çevirebilir**,

uzanarak telefona bakarken, telefon elinizden kayarak, çenenize çarpabilir ve bu düzenli olarak olabilir*,

ya da sabaha karşı uyandığınızda saat kaç ki diye telefona elinizi attığınızda, telefonun zemine çat diye düşmesi, bu sefer kesin çatladı ekranı derken, düşerken koca rehberde o sırada, o saatte en olmayacak kişiyi wassap'tan araması ve öylece kitlenmesi bakakalmak*. hayal gücü genişse bu kişi mümkün değil anlatamazsınız da üstelik*
  • inanilmayan ya da dogada gerceklesemeyecek olaylari belirtmek amacli bir obek,
    - hayat bayram olsa?
    - olmaz oyle sey, sarkilarla kafayi yiyosun sen.
  • (bkz: yeni türk lirası)
    (bkz: ytl)

(bkz: yeni kuruş)
    (bkz: ykr)
  • (bkz: forward edersen kuresel isinma son bulacak) ` : cin fikirli entry`
  • peki, kuşkucu ilkel haksız mı? kişi ve kurum büyücüler (hackerlar, devletler, mark zuckerberg'in feysi, vs.) şimdi imgelerimizi, yazılarımızı, konuşmalarımızı, hatta niyetlerimizi ele geçirip bizi öldürmekten beter etmiyor, gütmüyor mu? istese bu büyücülerin bizi öldürmeyeceği ne malum? canlı olarak işlerine daha çok yarıyoruz, ayrıca öldürülen canımız değil, tam da ruhumuz olabilir. yazışmalarının ekran görüntüsü alınır ve rezil edilmek istenebilir diye bir tanıdığım watsap gruplarında put gibi duruyor, baykuş gibi izliyor, ben de olmaz öyle şey diye söylenip duruyordum, bir daha bakmalıyım. (bkz: ilkel/@ibisile)
  • flu tv’nin serisi.
  • dediğin her sey olur
  • olmaz öyle şey
    tutunduğun birkaç benzer his, benimsediğin birkaç benzer hayal ve sürekli gömdüğün birkaç benzer korku ile, öfke ile, azim ile vardığın birkaç benzer evde, yuvada, mezarda, ölmeyi umuyorsun. şimdi hep birlikte, biz de senin gibi, senin yanında kucaklıyoruz bu zevki ve sefaleti; ne kadar güzel öldüğümüzün kaydı tutulsun istiyoruz. herkesin cevabı; "normal bir hayat" fakat, yaşıyor olmak bu kadar normalken, ölüyor olmak niye garip?
    (bkz: feyyaz yiğit)
hesabın var mı? giriş yap