• zamanla unutulan kalp ağrısı değildir,sadece ağrıyan kalple yaşamaya alışılır.
  • gidilen her yerin, atılan her adımın, anlamsız her gülüşün, unutulmuş her dokunuşun açıklama kılavuzu olan şarkıdır. hatra gelen her şeyi, hata mesajı gibi tekrarlatır, beyni kapatmanıza izin vermez, içten içe yer bitirir.

hak edilmemiş ayrılıkları anlatır.
  • sanma unutulur kalp agrısı zamanla
    her şeyi unutarak yaşanır sanma
  • yarım kalmış sevdaların en güzel anlatım şeklidir... sözleriyle vuruken müziği ile içinize işler. en derinlerinize. aynı anda hem sele döndürür gözyaşlarınızı hem de kırgın düşmüş yüreğinizi ateşe atar... hele yalnızsanız evde, elinizde de bir kadeh absolut varsa... mum ışığına bakarsınız sarhoşluğunuzdan arta kalan gözlerinizle... o küçücük ateşe ıslak yanklarınızdaki sızılı tebessümle küçük bir şerefe yaparsınız...

sonrasında mırıldanırsınız sesiniz yettiğince...
    "sanma unutulur kalp ağrısı zamanla
    herşeyi unuturak yaşanır sanma"
  • http://www.youtube.com/watch?v=rtfjngxzibw

öncelikle hepimizi derin anılara sevkeden bu şarkı yunan şarkısıymış. bu gerçeği kabul ettikten sonra devam edelim. az önce keşfettiğim paschalis terzis şarkılarında gezerken bu şarkının yorumuna ulaştım. biz yıllarca aldatılmışız diyorum başka bir şey demiyorum.

not: bu arada videoda hem çok yakışıklı hem de duygusal, taş ötesi bir adam var. adam ağladı yahu şarkıyı dinlerken. gözlerinden akan yaşları sildi eliyle. oyy kıyamam...
  • "her şeyi unutarak yaşanır sanma." dizesi kadar nazik bir ayar cümlesi daha duymadığımdır. bakın sayfa sayfa sitem çıkar bu cümleden, bir deşecek olsanız kalp kırıklığının altında kalırsınız. ama işte özetle "herkesin her şeyi unutulabileceğine inanmak senin hoyratça davranmana sebep oluyor" diyor. kalemine sağlık murathan mungan.

sonuçta herkes kalbi kırılınca "sen kötü ve umursamaz birisin, cehennemin dibine git" tarzı şeyler söyleyebilecek yapıda değil.
  • bestecisi manos loizos'tur ve orijinal parça olan "ola se thimizoun" adının fonetik olarak kulağa daha uygun gelmesi için "olmasa mektubun" yapılmıştır. dolayısı bu durum, bu şarkı ile ilgili ortaya atılan çeşitli şehir efsanelerin hepsini de geçersiz kılıyor.
  • telli turna (özde adi telli telli'dir gerçi) ve çok sevdigim maskeli balo gibi bir haris alexiou sarkisidir.
  • sözleri tam olarak şu şekilde olan yeni türkü parçası:

olmasa mektubun yazdıkların olmasa
    kim inanır senle ayrıldığımıza
    sanma unutulur kalp ağrısı zamanla
    herşeyi unuturak yaşanır sanma

neydi bir arada tutan şey ikimizi
    birleştiren neydi ellerimizi
    bırak bana anlatma imkansız sevgimizi
    sevmek birçok şeyi göze almaktır
    kim inanır senden ayrıldığımıza

baksana geçmişe ne çok anıyla yüklü
    nerde o taverna nerde sinema
    harcanmış zamanlar yeniden yaşanmaz ki
    geç kaldıkta sonra arama boşa

neydi bir arada tutan şey ikimizi
    birleştiren neydi ellerimizi
    bırak bana anlatma imkansız sevgimizi
    sevmek birçok şeyi göze almaktır
    kim inanır senle ayrıldığımıza
  • bir murathan mungan güftesi olup yeni türkü ce çok güzel seslendirilmiş zaman zaman efkar basıp sigara-alkol ikilisinin içilmesine sebep olması sebebiyle tarafımca sağlığa ve de ruh sağlığına zararlı ilan edilmiş gozyasi sarkisi
hesabın var mı? giriş yap