• leyla ile mecnun'un bu akşam yayınlanan bölümünde erdal bakkal'ın seslendirdiği eser...
  • piyanist şantörden istediğinizde artık çalamadıkları şarkı. allahtan bilen biri çıktı da durumu kurtardı. çok mu yaşlandım nedir?
  • ümit abinin kızı sonradan başkasıyla da görmesi sonucu "mutluluklar benden sana başkasının olsan da" diyerek her zaman olduğu gibi yine sağduyuluğunu koruduğu, ağzına içki sokmamış bir adamı bile alkol komasına sokma potansiyeli olan ve bunu yaparken gram acımayacak olan en güzel ümit besen şarkısıdır. girişindeki piyano sesinin bir kaç saniye duyulması bile moda girmek için yeterlidir.
  • "sık sık okula gittiğimiz için ne kadar şanslı olduğumuzu unutuyoruz. dünyanın bazı yerlerinde okula yapılan yolculuk engelli parkurdur ve bilgi fetihtir. her sabah bazan da hayatlarını tehlikeye atarak kahraman çocuklar bilgiye doğru yapacakları yolculuğa koyulurlar. bu öğrenciler kendi gerçek hikayelerinin kahramanlarıdır". cümlesi ile başlayan geçtiğimiz günlerde trt belgeselde izleme fırsatı bulduğum ve şimdiye kadar izlediğim en anlamlı ve en güzel belgesellerden biri oldu bu belgesel.
    kenya'dan jackson, arjantin'den carlito, fas'tan sahura, hindistan'dan samuel gibi dünyanın değişik bölgelerinde yasayan ve evlerinden çok uzakta bulunan okullarına her sabah ulaşmak için uzun ve meşakkatli bir yolculuk yapmak zorunda kalan çocukların bu yolculuklarını bizim de görmemizi sağlamış olan anlamlı bir yapım.
  • takdir ettiğim trt yapımı. ebeveynlerin çocuklarını yanına alarak izlemesi gereken bir belgesel.

bizler o kadar kolay ve rahat yaşadık ki mücadele etmenin anlamını, tecrübesini küçük yaşlarda deneyimleyemedik.
    belki bazı sorunlarımızın temelinde, mücadeleyi tecrübe etmediğimiz için olduğunu düşünüyorum.

başarının anahtarını küçük yaşlarda edinebilen tüm çocukları sevgiyle anıyorum ve bu dünya'da eğitim, öğretim, bilgi için gidilen her yolun kadim olduğuna inanıyorum.

elbet eğitim ve öğretim mücadelenizin meyvelerini toplayacaksınız, yolunuz her daim açık olsun.

“çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” mustafa kemal atatürk
  • gece gece uzaklara götüren, lise günlerini, lise aşklarını, saflığı hatırlatandır.
  • seksenler dizisi birinci bölümünde de jenerikte karşımıza çıkmış olan ümit besen şarkısı.
  • öyle güzel bir şarkıdır, insana o anları yaşatır sanki. herkes sallanarak yürümüştür hayatının bir döneminde. umit besen'in kariyerindeki en önemli, en güzel şarkılarından biridir. 1983 dostlar sağolsun albümünde yer alır. plağın b bölümünün ilk şarkısıdır ve mükemmel söyler.
hesabın var mı? giriş yap