• birileri de çıkıp demiyor ki, bu adam burada olmamış, göğe koyalım.
  • bi video kaydı vardı, arkadaşının evinde türkü okurken, "ses yukarı gitmiyordur di mi " diye soruyordu utanarak. böyle naif insanları bırakıp yavuzlari dinleyin siz.

ayrıca (bkz: musa eroğlu zirvesi) nden sonra musa dedeyle bizi evinde ağırlamisligi vardır.
  • grup çığ ile tanıdığımız, mustafa özarslanın popüleritesi sebebiyle daha az tanınan, üstün yetenekli usta yorumcu. erzincan, tercanlıdır. teknik anlamda çok iyi bir sese sahiptir. tınısı da çok iyi olan sesini çok da iyi kullanır. bütün üstün özelliklerine rağmen tarzından dolayı beğenilmediğine de rastlamışımdır. anlam verememişimdir. çünkü bu sanatçı, kubat, hüseyin turan ve ibrahim tatlısesgibi duyguyu iletme konusunda en iyi sanatçılardandır ve müzikte en önemli öğelerden biri duygudur, hissetme ve hissettirmedir. türkünün sadeliğini bozduğu gerekçesiyle beğenilmediği olsa da arada yaptığı rock, jazz, blues vb. nağmeler kıymeti bilinesi ve dinlenesi bir sanatçı olduğunun ispatıdır bence. özetle dönemin en iyi sesine ve yorumuna sahip sanatçılarındandır. yaptığı işi yapması için yaratılmıştır kanımca.
  • "bir ölüm ölen için bir şey değildir, kalanın emek verdiği şeylerin yok olması kavramı üzerinden tarif edilen bencil bir şeydir aslında.."
  • her ne kadar tarzı sayesinde seveni olduğu kadar sevmeyeni* olsa da ülkenin gelmiş geçmiş en iyi erkek ses sanatçısıdır diyebilirim kendisi için. en azından ben öyle görüyorum.

olağanüstü bir sese sahip. sesinin tınısı ve kullanma kabiliyeti ile insanı dinlerken mest eder. en güzel rakılar onunla içilir.

sesi ve sesini kullanması hakkında bir video

harika bir konser performansı tık

bu türküyü ondan daha iyi söyleyen yok tık

dinlerken dinleniyorsunuz tık

dinlerken içesi geliyor insanın tık
  • grup çığ'i kurucularindandir. bir roportajindan kisa yasam oykusu:

"1974'te erzincan tercan'da dogdum. sonra ankara'ya tasindik. varoslarda buyudum. varoslarda buyuyen bir cocuk ne yapar? once boya sandigi alir, sonra simit tezgahi, dukkan-mukkan isleri derken mobilyacilik dahil bircok is yaptim. sonra bir ara danscilik ve halkevlerinde baglama ogretmenligi yaptim. lise mezunuyum. danscilik yaptigim donemde enstrumanlarla ugrasmaya basladim. once baglama sonra gitar, dilsiz kaval, klarnet, batari falan derken enstrumanlarla hasir-nesir olmaya basladim."
    (bkz: mustafa özarslan)
  • burası adıyaman türküsünü* bir gün seveceğim aklıma gelmezdi, ama bu adam bana bu türküyü sevdiren kişi olmuştur.kendisinin yanık sesi parçaya cuk oturmuş hüzün doruğa ulaşmıştır.dinlenmelidir.
  • grup çığın kanımca en iyi solisti.mustafa özarslanın yanık gırtlağının biraz gölgesinde kalmıştır.çığ türküleri kasetlerinin konuk şarkısında ki performansı dinlemeye değerdir.en pes seslerden en tiz seslere kadar hepsinin kitabını yazmıştır.
  • https://twitter.com/…esi/status/1041274161346367490

şu tweet beni aldı götürdü bugün. o nasıl muhteşem bir sesmiş.

en son antalya tarafından bahsetti, ben biraz daha genişleteyim yörüklerin keçi çobanları bazen keçilere bağırır, çağırır. o sesleri yöreden olan insanlar bile kolay kolay çıkaramaz. bu adam şiveyi kapmış, üstüne çok zor olan o sesleri anımsatıyor. müthiş bir yetenek. muhtemelen erzurumlu ve elazığlı arkadaşlar da şaşıracaktır. çünkü şive kapmak zordur bir de üstüne gırtlaktan ses çıkarmak daha zordur. helal olsun.
  • seslendirdiği kirpiğin kaşına değdiği zaman türküsü ile beni benden almış şey hmm sanatçı evet.. yok böyle bir ses.. ayrıca video'da görüldüğü üzere, ortamda olduğu halde düşünceli olduğunu belli etmiştir.. bence deneyin, pişman olmayacaksınız..

http://www.youtube.com/watch?v=ymln8uuw1q4
hesabın var mı? giriş yap