• mevcut office 365 bireysel planı dahilinde sadece 1 pc/ mac, 1 telefon ve tablet üzerinden kullanılabiliniyor. 2 ekim 2018 tarihinden itibaren office 365 bireysel kullanıcıları, 5 pc/mac, 5 tablet ve 5 telefona kadar kullanım sağlayacaktır.

böylelikle office 365 ev ile bireysel arasında hiç bir fark kalmamıştır.

bireysel kullanıcı fiyatı: 249,99 tl/ yıl
    ev kullanıcısı fiyatı: 329,99 tl / yıl

fakat bu işlemi cep telefonundan yapmaya kalkarsanız, yani app store üzerinden gerçekleştirmek isterseniz senelik 159.99/yıl olarak ücretlendilirsiniz. sanırım app store üzerindeki fiyatlarını güncellemediler.

örnek

edit: evet, apple store üzerinden bireysel office 365 paketini bugün (28.09.2018) senelik olarak yeniledim. verdiğim ücret 159,99tl.
    web sitesi ile mobil arasında neden bu kadar çok fiyat farkı var anlamış değilim.

eğer alacaksanız mobil üzerinden almanızı tavsiye ederim 200tl cebinize kalır.

edit2: güncel fiyatları;

bireysel kullanıcı fiyatı: 359,99 tl/ yıl
    ev kullanıcısı fiyatı: 479,99 tl / yıl

2 ekim 2018 sonrası kullanım haklarında değişiklik yapacaklarına dair mail almıştım, fakat mailde belirtilen bireysel kullanıcı için kullanım haklarının arttırılması maddesi sanırım kaldırıldı. hala tek kişi için hizmet vermekte.

edit3: bunun office 2010-2012-2019 vs den farkı ne diyenler için;
    bu bir cloud hizmetidir. bu hizmetin yanında, en güncel office versiyonlarını pc, mac, telefon, tabletine indirme imkanı, aralarında senkron yapma imkanı ve versiyon yükseltme imkanı sağlıyor. örneğin evinde çalıştığın bir word dosyasını kaydettiğin zaman, işe gittiğinde telefonundan düzenleyip pdf olarak gönderebilirsin. aynı zamanda 1tb kişisel alan veriyor, (bkz: one drive) . istediğin gibi doldur.

sen vatan'a gidip "bana office 2019 ver" dediğin zaman, adam sana kutulu ürün verir veya online satın alırsan key verir, microsoft üzerinden office 2019 indirir keyi girersin. aldığın plana göre 1 adet makinada geçerli olacak şekilde yükleme yapabilirsin. 2020 çıktığı zaman upgrade edemezsin ve cihazlar arası senkron + cloud özelliklerinden faydalanamazsın.

detaylı bilgi : https://products.office.com/…ice-2019#compare_table

bu nedenle office 365, sunduğu özellikler ve ücreti ile beraber kanımca tekli office ürünü almaktan daha makuldür.
  • şu an kuruyorum. lütfen biz son rötuşları yaparken çevrimiçi kalın diyor. rötüş dediği de bildiğin indirmek. kimi kandırıyon indiriyorum desene..
  • günlerdir bilgisayarımda etkinleştiremediğim ürün. "bu özellik yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" iletisi alıyorum..oturumu açamadığından da hiç bir belgeyi kullanamıyorum. "kayıt defterinde değişiklik yapın" deniyor ama ordan da olmuyor.

anında cevap geldi editi: regedit'te useonlinecontent dosyasını "kendimiz" oluşturacak ve değeri 2 olarak atayacakmışız. ardından signinoption dosyasını bulup değerini 0 olarak atayacakmışız. sorun yaşayanlara duyurulur.

etkinleştirme sorunları yaşayanları regedit'e yönlendiren program.
  • microsoft, yaptigi arayuz degisikligi vasitasiyla kullaniciyi outlook web app kapsaminda fonksiyonellik acisindan geri goturmustur bu hizmeti dahilinde. office 365 oncesinde exchange online ismiyle pazarlanan hizmetin outlook web access arayuzunde birden fazla dosyayi ayni anda maile ekleyebilirken; simdi tek tek secmek zorundayiz amele gibi. 50-60 adet ufak dosya ekleyecek olsak gotumuzden kan gelecek demek. bu projenin ux ekibinde nasil insanlar calisiyor merak ediyorum.

ps: zipleyip rarlayip gonderme secenegi de var tabii. bunun karsisinda mailden zip/rar indirip acamayan, mail ekindeki dosyayi tiklar tiklamaz goremeyince panik yapan kullanicilar da var.
  • legal olarak turkiye'de satilmiyor ve kullanima sunulamiyordur kendisi. olm office urunu lan ne legali neyden bahsediyonuz siz, demek istiyorum. mutlaka vardir bi bildikleri tabi ama bunun xbox'u turkiye'ye 10 yildir getirmeyen zihniyetle ayni zihniyet oldugunu hatirlatmakta fayda var.

kayit formunda turkiye gorunmuyor yani. neyse ben denedim fena degil, gideri var startup falansaniz.
  • edu uzantılı e postalar ile ücretsiz kullanılbilen office sürümü.
  • 2 yıldır kendisini kullanıyorum, ancak office 2019'dan üstün yanı nedir bilemiyorum. temelde aynı şey değil mi ikisi de? 365'in tek farkı cloud'dan çalışması değil mi 2019'dan?
  • yüksek öğrenim öğrencilerine "4 yıllık kullanım için 119 tl" gibi bir teklif sunuyor.
    hesaplayan adam olarak bunun aylık 2,5 tl'ye geldiğini söyleyeyim. bence lisanslı kullanım için gayet iyi.

ayrıca her zaman en güncel sürümü kullanıyorsunuz. office 2015 çıktı diyelim, tak diye ona geçiyorsunuz. ekstra para verme yok. mesele programa sahip olmak yerine, bir servis olarak onu kiralamak. saas yani.

office online meselesi ise ayrı güzellik bence.

özetle lisanslı olsun aga diyen adam için iyi. yok ben beleş istiyorum diyenler için "google docs" ve google drive mevcut zaten.
  • öğrencilik yıllarımdan kalan hesabımla halen daha ücretsiz kullanıyorum.

.edu uzantılı bir maille kayıt olabilirsiniz. en fazla 5 makinede kullanabilirsiniz.

yani alırsanız 5 lisansınız oluyor. lakin tek onedrive kullanıyorsunuz.

duymayanlara ben de duyurayım.
  • fiyatını 3'e katlayan ofis aboneliği sistemi. ofis paketi, 1tb onedrive, mail hizmeti özelliklerinin hepsini kullanıyorsanız 55tl yine iş gören bir fiyat ancak bunardan birini bile kullanmıyorsanız alternatif arayışına başlama vakti gelmiştir.
    online office özellikleri zaten ücretsiz. cloud desen google 2tb veriyor 30 liraya. mail hizmeti de 30 lira civarına aylık alınabilir.

edit: 55 tl ödemen gerek demesine rağmen karttan 18 tl çekmiş.
hesabın var mı? giriş yap