• son zamanlarda içecekler için kullanılan slogan. "ya yeni bişi çıkardık ama cesaretimiz yok, tutmazsa sınırlı sayıdaydı diip piyasadan çekicez" demenin kibar ve diplomatik yolu.

bunu nasıl yazmışım deyip şaşırdıktan sonra gelen edit: "sınırlı sayıda" başlığından taşınmış bu entry. yoksa numerus clausus dendiğinde aklıma gazlı içecekler geldiğinden ya da türkçe sloganları latinceye çevirme alışkanlığım olduğundan değil.
  • biletini almasının haberiyle sabah sabah yüzümü güldürmüştür, kaç ay var sorun değil ben program ayarlamalarına başlıyorum, mekan kapatacam senin için numerus, gerçi kapatmasam daha iyi olur.
  • instagram'daki numerus clausus ile hiç bir bağı bulunmayan yazardır.
    çocuğu da yoktur, kitap yazma girişimi de :)

edit: kitap yazma girişimi hala olmasa da artık bir çocuğu var :)
  • dünyaları yerinden oynatacak kadar güçlüdür. eşşeği ver eline kravatlı bir adama çevirebilir mesela, o kadar sabırlı, o kadar kabiliyetlidir. mesleğine aşık, tam da mesleğinin insanıdır. yurda dönmesi sabırsızlıkla beklenendir.
  • latince sınırlı sayıda manasına gelen bu tamlama hukuki anlamda linguistik manasından da pek sapmayarak sayılan biçimler/durumlar dışında başkalarının yaratılamayacağını belirtir.
  • almanyada bir üniversiteye başvururken
    - lise diploması da istiyorlarmış
    - neden?
    - bilmem abi, alman işte
    şeklinde vuku bulan sorunsalın sebebi...
  • avrupa'da yüksek öğretimde sıkça uygulanan bir öğrenci seçme yöntemidir. birinci sınıfa çok bol miktarda öğrenci alınır, yıl sonu ortalamalarına göre sıralanırlar ve en üstteki x kadar öğrenci okula devam eder.
  • en çok etkilendiğim entry'nin sahibidir kendisi. yüreğime dokundu, düşünmeye itti.

(bkz: selamlar sevgiler saygılar)
  • yaklaşık 3-4 ay önce adana'ya tayin isteyip gelen ben , adana'yi türkiye'nin en yaşanılır kenti olarak gören ben, "yılda iki ay dişimi sıkarım, sonra 10 ay cenneti yaşarım" diyen ben, gelmekle en doğru şeylerden birini yaptığımı farkeden ben...

ve fakat tüm bunları ben düşünürken yazan bu kişi.

ılginç..

tanım: yazar. yazmışta..
  • ekşi itiraf başlığına yazdığı entrysini okuduğum yazardır.

başına gelen onca üzücü olaydan sonra bile umudunu yitirmeyip yoluna devam etmesi gözlerimi yaşarttı.

ben de şu anda umutsuz bir dönemimdeyim. onun yaşadıklarının onda birini yaşamadım belki; ama kendisi ile dertleşmek isterdim.
hesabın var mı? giriş yap