• alışverişten sonra attıklar mesajda bizleri tebrik eden kurum.

"tebrikler... satış işleminiz başarıyla tamamlandı."

başarı beni şımartmayacak, buradan kendilerine söz veriyorum.
  • resmi ağızdan dinlediğinizde sanırsınız ki "kalite arayışı nedeniyle iş hacmi küçültülen" kurumsal bir birim.
    ancak samimi ağızdan dinlediğinizde anlıyorsunuz ki, demokratik çalışma ortamı, hiyerarşiden uzak duruşu, kendinden çok ekibini düşünen yöneticisi, baskıya yüz vermeyişi, primus inter paresliği, hem çalışan hem eğlenen ekibi, çok satan kitapları, okurlarının sevgisi, 5 milyona yakın cirosu ve elbette ki ntv'nin kendisini kat be kat aşan saygınlığı nedeniyle "kaliteli yayın hayatına son verilen" ilim-irfan yuvası.

http://goo.gl/4wpxi
    (bkz: mustafa alp dağıstanlı)

şöyle bir bakınca gerçekten "küçülen" neydi diye soruyor insan.
  • sözde "kapatılmamıştır", geriye adı kalmıştır. çalışanlarının neredeyse tamamı bir günde kapı dışarı edilmiş, tırpanlanmıştır. bundan sonrası meçhuldür. içerideki arkadaş alınmasın ama ayıptır zulümdür cinayettir.
  • bu sene -2009- tüyap kitap fuarında hayır duamı almışlardır. naylon ya da karton poşet yerine verdikleri bez çantalara aldığım her kitabı attım ve omzuma takıp rahat rahat dolaştım. allah razı olsun ne diyeyim.
  • çizgi roman olarak yayımlanan "suç ve ceza"da mc donald's reklamı yapan yayıncı.

aç kalan adam, çöpten burger bulup yiyor, ne hikmetse burger ambalajının üzerinde ünlü "m" var. şimdi geyik geyik, o çizimler orijinalinde öyle falan demeye kalkma. sanat yapıtı sonuçta.
  • stokları tükenen yayınevi.

** artık mahsuru yok sanırım, 29/4/2011'de yazdığım ilk entry: dün tüm çalışanlarının işine son vermiş şirket, ara verdik diyorlar.
    *** sen 2 kişi dışında herkesi işten çıkar, yeni iş akışı, maddi sıkıntı diyerek herkesin gözünü boya, sonra işe devam ediyoruz kapatmadık aslında biz diye tatlı dilli açıklamalarda bulun, yemezler.
  • yeni yayınladıkları film adlı kitabı çin'de bastırmışlar, ne çin'miş arkadaş dedim.
  • bir günde kapatılan yayınevi. yayınları bu kadar "satan" bir yayınevi neden kapatılır anlamış değilim, ne bekliyorlardı ki, bir yayınevi koskoca ntv'yi mi ihya edecekti? satıyordu işte kitaplar, daha ne?
  • 30. istanbul kitap fuarında desperate housewives yemek kitabını 35 lira yerine 8,75 liraya satmışlardır. çok da güzel yapmışlardır. fuardaki en fazla indirim onlara aitti sanırım.
  • dünyaca ünlü edebiyat eserlerinin çizgi roman uyarlamalarını yayınlamaya başlamış olup ilk çıkaracağı kitap macbeth dir.piyasa fiyatı 10 tl olmakla beraber internet sitesinden yapılan alışverişlerde kargo parası ödemeden 8,50 tl ye sahip olunabilir.bir çizgi roman sever olarak mutlulukla karşıladığım şeyler yapmaktadırlar.helal olsundur.
hesabın var mı? giriş yap