• allah affetsin ama bu kızın ismi bana yol boyunda mola verilen avm/outlet’leri hatırlatıyor.
  • farklı tarzıyla, şımarık sesli akustikçi kız furyasının ortasına güneş gibi doğmuş hatun.

müzik türlerinin alt kategorileriyle çok ilgilenmem ama bu hatunun tarzı elektro pop gibi bir şey sanırım. pop sevmem, elektronik müzik de sevmem. ikisinin birleşimini sevdim. tahin pekmez gibi. tahin de çirkin, pekmez de ama tahin-pekmez güzel.
    çok başarılı bir altyapı üzerine kurgulanmış şarkılar. melodiye uyum sağlamaktan, sözleri bile pek sallamıyorsunuz ama bir bakıyorsunuz, ''kuzeyi bul, kuzeye kaç'' derken buluyorsunuz kendinizi.

yalnız, bu hatun kişinin de akustik çalışmaları var. ona hiç bulaşmazsa özgünlüğü daha iyi olur. öyle bir ortam oluştu ki, akşam işten çıkınca hanımı arayıp;
    ''yoğurt var mı evde? çocuklara gofret alayım mı? bugün üzerine basılmış kedi sesiyle arabesk söyleyen gitarlı yeni kız çıktı mı?'' diye soruyorum. hiç bulaşmasın akustik işine, sağlam altyapılarla devam.

şaka lan şaka. kim evlenir benimle amk. gofreti kendim yiyorum.
  • ilaç firması zannederek başlığına geldiğim şarkıcı.
  • buraları okuduğunu biliyorum. kendisine birkaç samimi önerim olacak.

an itibariyle festival alanında değilim fakat hem kendi instagram hesabından yapılan canlı yayını izledim, hem de arkadaşlarımın paylaştığı hikayelerde dinledim kendisini.

beste tarafı kuvvetli ve gayet tatlı parçalar yapıyor. fakat sahnede, biraz da hoplayıp zıplamanın etkisiyle, bazı noktalarda nefessiz kaldığını, pes notaları da tam veremediğini duyuyorum. bunun temel nedeni sanırım idmansızlık. kondisyonu yoksa fazla hoplayıp zıplamadan sadece vokallere odaklanmasını öneririm. şayet dans edecekse de, önce düzenli spor yaparak(koşu olur, dans olur, bisiklet olur) kondisyonunu artırmasını öneririm.

aynı hevesle ve enerjiyle müzik yapmaya devam etmesini gönülden dilerim. bundan birkaç sene sonra çok daha ünlü olacağından da eminim.
  • sözlerinde bahsettiği kırılımı iki hafta önce yaşadım, bu sebeple iç sesim gibi şarkı sözü yazıyor.

--- spoiler ---

boşver tüm prensipleri yarattığın engeli,
    buyum dediğim kişiyi
    --- spoiler ---
  • iyi şarkı yazarı, korkunç şarkıcı. canlı performansın iyi şarkı yazmayla birlikte paket geldiğini sanmasın, boşver'de back vokalde kendisini destekleyen sebüktekin'den bir şeyler kapmaya baksın.

uzun zamandır bu kadar kötü canlı şarkı söyleyen bir şarkı yazarıyla rastlaşmamıştım. daha az gereksiz tekrarlı dans, daha çok diyafram.

her neyse, çok temel tekniklerden yoksun gördüm nova'yı sofar dinozorlar performansında.

galiba bir süre sadece kayıttan dinleyeceğim.
  • yakın zamanda "varım" şarkısıyla keşfettiğim müzisyen. popüler türk müziğindeki sesi güzelse müziği kötüdür ya da tam tersidir algımı darmaduman etti kendileri. çok kaliteli, çok keyifli. iyi ki varsın nova norda!
  • (bkz: ecem böke)
  • varım, zor,boşver gibi şarkılarıyla türkçe sözlü şarkı piyasasında bol bulunan (hatta büyük çoğunluğu olan) “aşklı,meşkli” anlatıların dışına çıkarak, şarkılarına başka konu başlıklarında da söz yazarak kalbimi kazanmıştır.

umarım zamanla kendini daha da geliştirip piyasaya daha güzel şarkılar hediye eder. sevgiler.
  • geçen hafta yayınladığı ilk albümü paralel evrende dünya tarihi içinde bir tane bile, tek 1 tane bile “meh idare eder” yorumu yaptırtacak şarkı yok.

hepsi mü kem mel.
hesabın var mı? giriş yap