• geçen gün annemden işitince şoka uğradığım kelime. bendeniz perdeyi pek çok girişime rağmen bi türlü onun istediği gibi takamayınca "ulan ne noob adamsın" diyiverdi kendisi.. sordum kardeşimden öğrenmiş. ahahah.. hala gülüyorum ya...
  • bir noob dan noob un anlamını bilmediği için oyuna katılmamasını bekleyemezsiniz
  • acemi anlamına gelen newbie'den türemiş bir kelime. ogame'de, aralarında beş kattan fazla puan farkı bulunan oyuncuların birbirlerine dokunamamasını sağlayan bir korumadır aynı zamanda.

ha bir de;
    (bkz: noob saibot)
  • newbie'den en büyük farkı amacı ve kişiliğidir. newbie oyunu bilmez ama öğrenmeye çalışır, kendisine yarım edenlere teşekkür eder. noob ise oyunu bilmeyen ve milleti aşağılayan salaklara denir. adama "bak öyle yaparsan ölürsün, şöyle şöyle şöyle yap ki daha az canın gitsin" gibi bir şey dersiniz, anında "sus lan gerzek sana mı sorucam nasıl oynacağımı" diye tersler. 10 saniye sonra gider ölür, suçu sizin onu meşgul etmenize atar. küfrede küfrede oyundan çıkar.

kısacası, katli vacip multiplayer oyuncularına denir.
  • "multiplayer" oyunlarda bolca kullanılan terim. bu insanlar her ne kadar oyunu bilmediğinden de olsa, tabiri caizse oyunu siken insanlardır. diğer bir özellikleri de oyun bitmeden oyundan çıkıp, küfür yemektir. bu yüzden oyun isimleri de şu şekillerde olur:

"no noob no quitter"
    "sadece pro"
    "nooblar gelmesin"
    ...
    ..
    .
  • online oyunları öldüren kelime. kullanan adamın zekasının 9 yaşından daha büyük olmadığı ön bilgisiyle oyun oynuyorum. legal bir küfür, flame.
  • güzel türkçe'mizde çöm gibi bir karşılığı bulunan kelime.
  • no objective 'in kısaltılarak söylenmesinden türemiş ingilizce bir kelimedir.
  • battlefield 3 ve bad company 2 için konuşacak olusak;

durduğu yerde mortar, (özellikle bf3 op. metro haritasında) m320, el bombası spamlayan,
    bütün bir oyunu uçak savarlarda ve kendi üssüne sabitlediği tanklarda geçiren,
    takım arkadaşınız olup da el fenerini, lazerini ısrarla gözünüze gözünüze tutan,
    sırf 100 puan fazla alayım diye ateş altında olduğunuzu göre göre revive eden,
    yine sırf 100 puan fazla almak için conquest modda, üsse en yakın bayrakta bekleyen, asıl savaşın geçeceği orta bayrağa koşmayan,

hıyarlara denmektedir, aklıma geldikçe daha da yazarım...
hesabın var mı? giriş yap