• gemiye binen hayvanların metroya binen insanlardan daha medeni olduğu film. efendi gibi binip köşelerine çekildiler.
  • --- spoiler ---

kötü adam kaşla göz arasında kertenkelenin soyunu tüketiyor.

--- spoiler ---
  • çekimleri sandy kasırgası nedeniyle ertelenen film. ironi budur.*
  • --- spoiler ---

madem insanlığın sona ermesini istiyor, neden kızları öldürme derdinde. kes erkeklerin cükünü al sana işte tükendi insanlık.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

finali,

...ve tanrı dedi ki ;
    beni bir tek sen anladın,onu da yanlış anladın noah

şeklinde bitseydi film açısından daha gerçekçi ve daha bütünleyici olurdu.

--- spoiler ---
  • 6 ayrı (yunan, mısır, çin, sümer, hindu, babil) medeniyetin mitolojilerinde yer alan bir kahramanı, ne hikmetse islamiyet gözlüğüyle izleyip eleştirenlerin beğenmediği film.

ne olacaktı? noah'ın başı kapalı hanımı olacak, şarap içmeyecek ve ikindiyi gemide mi kılacaktı?

4 kutsal din yeryüzüne inmeden önceki zamanı anlatan hikayede, gördüğün gibi insanların korkuları var, taşlaştığı iddia edilen ama yaratıcının varlığını kabul etmiş gözcüler var. hepsini geçtim, adem'den bu yana içindeki kötülüğü hiç yok edememiş insanoğluna odaklanman gerekirken eleştirdiğin noktalara bak.
    bir de zaman kavramını yok etmiş bir hikayede kalkıp "gemiden karaya çıktığı gibi şarapçı oldu noah, ohaaa" dersen 3d gözlüğü götüne taktığından şüphe ederim.

ek: tutku filmi gibi bu filmin de o dönemin diliyle anlatılmasını tercih ederdim.
  • --- spoiler ---

ben sonuna üzüldüm ya. film boyunca geminin bir yerinden nael çıkacak diye bekledim, çok hüzünlüydü.
    hem= ben
    karısızlıktan yollara düştü yavrucak.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

- nuh olayı yanlış anlamış.

- nuh blue jean giyiyormuş.

- nuh gemi karaya oturunca gürcan bilgiç - cüneyt arkın arası bir şeye dönüşmüş.

- tubal-cain bazı hayvanların neslinin tükenmesinde birinci dereceden sorumluymuş.

- baba-oğul problemleri çok eskiye dayanıyormuş

--- spoiler ---
  • özellikle 2. bölümünde çok sıkıldığım ama yine de izlenmesi gerektiğini düşündüğüm film.

--- spoiler ---

habil ve kabil arasındaki kavgayı canlandırırken sanırım bir ara roma askeri, sonra modern askeri de gösterdiler. gölgede normal bıçak varken bir anda normal günümüz silahları gibi birşey göründü. yanlış görmüş de olabilirim ama o sahne enteresan geldi bana.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap