• azerbaycan'da oldukça geniş bir ürün gamıyla yer alan üretici. türkiye'ye getirmedikleri ne çok model varmış.
    http://www.nissan.az/
    https://www.facebook.com/nissanazerbaijan
  • mitsubishi'nin %34'ünü satın alarak mitsubishi'yi iflastan kurtaran firma.
    haber linki
  • türkiye'de olmasa da amerika'da sedan otomobil satışını devam ettiren otomobil markası.

nissan maxima ve nissan altima gerçekten harika tasarımları olan otomobiller. türkiye'deki crossover talebininin büyük kısmını qashqai ile karşılayan nissan'ın neden bu üst donanımlı sedan araçları türkiye'ye getirmediğini anlayamadım. üretimi duran nissan almera ve nissan primera gibi modellerden çok daha üst kalitede oldukları görsellerden bile anlaşılıyor neredeyse. bu arada almera ve primera kötü arabalar değildi fakat altima ve maxima baya farklı duruyor.

bunun yanında eskiden türkiye'de de satılan nissan murano'da artık yok. ek olarak türkiye piyasasına hiç sokmadıkları bir dünya ticari vs model var adamların. ben açıkçası normalde hatchback ve crossover modellerle* türkiye piyasasında bulunmasını mantıklı buluyordum ama o sedan otomobiller kesinlikle yollarda olmalıydı. gerçekten çok güzeller.
  • 2 gün önce bir bayisine uğradığımda görevli kişi vergi indiriminden ötürü nissan x-trail modelinin indirim öncesinde 290 bin liraya satılırken indirimden sonra 190 bin liraya satıldığını ve showroom'da bir kaos yaşandığını söylemişti.

yalnız kaosu yaşatanlar araba almaya gelenler değil, bir gün önce indirimsiz olarak nissan x-trail satın alanlarmış.
  • almayı düşünüyorsanız yetkili servislerinin bakım ve yedek parça ücretlerinin yükseliğini de hesaba katmanız gereken marka. bakım ve yedek parçaya çok para vermeye razı olabilirsiniz ama buna ilaveten bazı yetkili servislerinde eşek yüküyle para verdikten sonra aracınızda ki arızaların giderilmediğini göredebilirsiniz. bakım diye verdiğiniz aracınıza doğru dürüst bakım yapılmadığını da hissedebilirsiniz. evet ben bunları hem yaşadım hem gördüm, nissan park plaza, güneşli'de...aman diyim!
  • tahminimce renault ortaklığı nedeniyle sentra, altima, maksima gibi sedan modellerini türkiye'ye ithal etmeyen marka. türkiye'de nissan'a suv pazarı tahsis edilmiş gibi. mesela aynı platform ve motora sahip olan kadjar, qasqai'den temiz 10 bin tl daha pahalıya satılıyor. suv'de de renault nissan'nın önünü açıyor anlayacağınız.

bilmiyorum arkadaşlar arasında yıllardır çevirdiğimiz bu geyik daha önce tekrarlandı mı?
  • "think outside the parking box" diye bi tasarım yarışması düzenlemiş. sonuçlar evlere şenlik.
    işte o sonuçlar: http://www.designboom.com/…winner.php?contest_pk=29
  • yanlış görmediysem uefa şampiyonlar ligi'ne sponsor olmuşlar. *
  • 1997 yılında bir hiç olan firma daha sonrasında yıllar içinde kendilerini geliştirdiler tabii ki.sayılı otomobil firmalarından biri oldular,fakaat hiç birisi 1997 yılında nissan vanette minibüsümüz için serviste(izmir) yatarak 6 ay boyunca japonyadan şanjıman dişlisi beklememizi unutturmadı unutturamadı.araç 6 aylıktı bir altı ayda serviste yattı dişli geldi takıldı hemen satıldı.doğru dürüst binememiştik bile.nissanın anısı budur bizde.
  • yeni nissan micra'da, abs, 6 hava yastığını ve esp'yi standart olarak sunarak, küçük sınıf otomobilleri tabut gibi piyasaya sürüp, fiyatı düşük tutarak para kazanma çakallığı yapmaktan uzak duran (ki volkswagen polo gibi fiyatı bile düşük tutma zahmeti göstermeyerek, 2007 yılında bile abs'yi opsiyonel sunanlar da mevcut. yalnız ve güzel ülkemizde.) ve son dönem nissan qashqai gibi başarılı suv larla da göz dolduran firma.
hesabın var mı? giriş yap