• "hazır kitle bulmuşken dur biriki espri yapiym" düşüncesiyle boktan esprilerini sergilerler.. ortamın getirdiği peltekleşme gereği gülünür bu esprilere..
  • bir daha dunyaya gelsem sececegim meslek. mutlu bir girisime vesile olmak bir yana, uste para aliyorsun. gittigin nikahta olmazsa olmazsin ve senin disinda herkes tatlı bir telaş icinde. ekstralarda pek cok degisik adeti, guruhu, dugun tipini gozlemlemek de cabasi. herkes sikir sikir giyinmis, suslenmis, ooh missss.
  • bir çoğunun hayali büyüdüğünde stand up yapmaktı.
  • nasıl kıyıyorlar bilmiyorum, ben olsam kıyamam; acırım.
  • sözlerini yazayım da tam olsun

birazdan gelecek , o gelin var ya
    araya aşk diye koydu gururu
    bir imzayla bitmez bizim aşkımız
    durdur bu nikahı nikah memuru
    kıyma bu nikahı , nikah memuru

ona bir iki söz diyeceğim var
    maziden bir hesap soracağım var
    ondan bir mutluluk alacağım var
    kıyma bu nikahı nikah memuru..

birazdan gelecek o gelin var ya
    araya aşk diye koydu gururu
    durdur bu nikahı nikah memuru...

kıyma bu nikahı nikah memuru...

bütün dostlarını davet etse de
    bensiz mutluluklar ümit etse de
    imzayı atarken imzayı atarken
    evet dese de.
    kıyma bu nikahı nikah memuru

bütün dostlarını davet etse de
    bensiz mutluluklar ümit etse de
    imzayı atarken imzayı atarken
    evet dese de.

imzayı atarken
    evet dese de.
    kıyma bu nikahı nikah memuru

durdur bu nikahı nikah memuru.

durdur bu nikahı nikah memuru.
    durdur bu nikahı nikah memuru.........

( alkışlar )
  • belediyenin verdigi yetki sayesinde iki dakkikalık kral.
  • "...hiçbir baskı ve yetki altında kalmadan..." diyerek sürekli olarak aynı hatayı yapanına rastladığım meslek (ben yanlış anlamadım. hem geline hem damada aynı şeklide "y" ile sorduğundan yanımdakilerle birlikte eminiz).
    ablam yılda kaç nikaha gidiyorsun. ezberlediğin şeylerin anlamını hiç mi düşünmüyorsun?

oldu olacak şöyle bitir bari cümleni de tam olsun:
    "ben de sizleri belediye başkanımızın bana verdiği etkiye dayanarak karı koca ilan ediyorum"
  • bir anısında anlattığına göre; tarık minkari 'nin annesi, oğlunun doktor değil nikah memuru olmasını istiyormuş.

"muhatap olduğu insanların her zaman temiz,güzel giyinmiş ve de mutlu insanlar olurlar,daha ne istiyorsun" dermiş.

her zaman temiz güzel giyinmiş ve mutlu insanlarla muhatap olan meslek türüdür efendim bu...evet
  • şarkının ortalarına doğru çoğu arif susam şarkısında olduğu gibi bir alkış yükselir. stüdyodakiler tarafından gerçekleştirilen bu hareketin amacı taverna ortamı yakalamaktır. fakat bu şarkıda alkış sesinin nikah kıyıldıktan sonra kopan alkış olduğunu düşünenler vardır. doğrudur da. stüdyodakiler çişe çıkmış olacak, bu kez alkış pek bir cılız çıkar. 5 kişidir sıksan. 2 anne, 2 baba, 1 de bacı desen tamam.

ama bir de şu var, eğer şarkının ortasında nikah kıyılmış olsa susam baba memurun da damadın da kafasında yamaha dx7 kırar, molotof düzeneğine sokulmuş tekirdağ şişesini nikah şahitlerine sallar, o gazla ümit besen'in kafasında beethoven albümü parçalardı.
  • "ondan bir mutlulughhhh alacagim var" cümlesi en vurucu bölümü olan sarki. bu cümle tam duvar yumruklarken söylenecek türden bir cümledir ki zaten sarki da bu duyguyu oldukça derinden verir, etkilidir...
hesabın var mı? giriş yap