• tüm entryleri okuyunca, gerçekten hepimizde aynı nihan 'ı mı tanıdık diye düşündürten gizemli isim ...
  • cocukken sahipleri tarafindan sevilmeyen, ismi koyan anneleri 'neden benim ismimi nihan koydunuz da ebru, çigdem ya da aysegül koymadiniz?' diye hesap sormalara maruz birakan, sahipler büyüdükçe, yani bej rengi, bordo, karnabahar, david lynch, caz vs gibi sıkıcı seylerden keyif alma moduna girdikce, söz konusu zevk incelmesinden nasibini almaya baslayan insan ismi.
  • en sevdiğim kadın ismi.

ilk gençlik yıllarımın gamzeli güzel yüzü, bayat esprilerimden bıktığından belki, beni ferhan şensoy'un kitaplarıyla tanıştıran samimi arkadaş. neden sevgili olmadığımızı hala merak ettiğim, izini kaybettiğim ve yıllardır bana hediye ettiği sezen aksu'nun "ışık doğudan yükselir" albümündeki "son sardunyalar" şarkısı ile andığım güzel insan.

yani kısacası, şu an burayı günlüğe çevirme sebebim... hakikaten yıllardır unutamadığım ve hala da gizemli olan eski hazinem. izmir gibi her zaman sevilecek, ne kadar uzak kalsa da asla unutulmayacak olanım.
  • nihal- cihan- nihat gibi isimlerle sürekli karıştırılarak adı nihan olan kişilerin sinir bozukluğu yaşamasına sebep olan isim
  • gizli,saklanmış,esrarengiz,sabah doğan güneş,yıldızların ötesinde vb. bir sürü mistik anlamlara sahip olması nedeniyle çok sevdiğim aynı zamanda kendi ismim olması nedeniyle son derece gurur duyduğum,lakin birtakım kendini bilmezlerin "nihal" diyerek sinir katsayımın artmasına neden olan güpgüzel,şipşirin dişi ismi..
  • sır gibi saklanası kadındır... en güzel sırrımdır...
  • son albümü "başka biri" nin neredeyse her şarkısı çok iyi olduğu halde, hakkını bulamamıştır. dinlemeyenlere özellikle tavsiye okunur: "buz", "kapını her an çalabilirim", "kendimi tanıyorum", "beni hiç unutamassın"....
  • 15 yıl önce aydan şener'in oynadığı bir dizideki karakterin ismi ... o yüzden o yaşlardaki bir çok kızın ismi nihandır.
  • kanka dediğim insan evladının,bu isimde bir hatundan ayrıldıktan sonraki 3 ay boyunca kurduğu cümlelerin %90ına öznelik yapan,uzak durulması gereken bir hatunun ismi...
  • saf arı olandır. cana yakın olandır. her gün yeniden doğandır.
    birde kaplumbağası bugünlerde hasta olandır. canı sıkılmıştır, korkar gideceğinden, görmüşken en yakınındakini giderken.
hesabın var mı? giriş yap