• f1 2016 sezonunu şampiyon bitirdikten hemen sonra ekrem abi gibi benim kumarım biter diyerek masadan kalkmıştır. lewis hamilton'ın birkaç sezon daha yarış teklifine kaçıcam kardeş işim var diyerek karşılık vermiştir. bunun üzerinde hamilton "nico abi, 2 yarışa şampiyonluk verdik, 1 sezon daha oyna sonra kalkarsın" teklifi yapmasına karşılık rosberg ne zaman kalkacağımı sana mı soracam aslanım diyerek kariyerini noktalamıştır.
  • hamilton cry baby'siyle arasi hep bozuktu ve genelde psikolojik savasta hep yeniliyordu hamilton'a. hamilton'u zar zor altina alip sampiyon olur olmaz bir sonraki sezonda tekrar yarisip kaybetme riskini almayip, emekli oldu boylelikle hamilton'u yenmis sekilde kapatti defteri. hamilton'a nasil koyduysa artik o yenilgiyi cikartamamak, yukaridaki gibi her firsatta rosberg'e karsi agliyor amk varos bebesi.

yaw zaten rosberg'den kac tane fazla sampiyonlugun var, kac gp zaferi fazlan var, hala ne rahatsizlaniyorsun amk hazimsiz sopari.
  • f1 tarihinin en iyi iki pilotunun takım arkadaşı olmuş ve onları aynı araçla yenmeyi başarmış 2016 f1 şampiyonu.
  • kendisine korkak, şampiyon oldu kaçtı diyenler oldu.

adam ingiliz medyasını da takım içi hamilton kayırmacılığını da hamiltonun ne kadar çirkef olduğunu da bildiği için yer yer takım emirlerine de karşı çıkarak inisiyatif alıp şampiyon oldu ve tabiri caizse işte adamı böyle sikerler diyerek bıraktı.

adam yapabileceğini gösterdi ve bıraktı. neden sjw ağlak bir dallama ve yancıları ile uğraşmaya devam edip kendini yıpratsın?

bir diğer örnek de raikkönen. reis f1'e geldiğinde “bir şampiyonluk istiyorum” dedi. 2007de oldu. sonra eğlencesine yarıştı adam resmen. herkes rekabetçi olacak hırs yapacak diye bir şey yok.
  • boş pilot değilmiş hocam ben kendimce bu sonucu çıkartıyorum 2020 itibari ile. hamilton gerçekten kusursuz, buna hiçbir lafım yoktur, laf edene de gülerim açıkçası. hamilton'u haas'a koy şampiyon olamaz demek, ronaldo'yu karagümrük'e koy şampiyon olamaz demekle aynı. bu adamlar, yeteneklerinden tut dışarıdaki imajlarına kadar her şeye bakılarak bu koltuklara oturtuluyorlar sonuçta. hamilton absürd derecede istikrarlı, bu kadar uzun süre aynı motivasyonu koruyabilmek aşırı zor iş, buna ek olarak da mercedes tarafından hem pistte hem de pist dışında da aşırı derecede korunan ve öne çıkartılan bir pilot. aha işte bu şartlar içinde rosberg, hamilton'a karşı şampiyonluk elde etmeyi başarmış, bir sezonu da son yarışlarda kaybetmiştir. bu tip adamlar ağzında gümüş kaşıkla doğmuş hocam, adamın babası da pilot, senin benim aklımızın alamayacağı bir zenginliğe doğmuş büyümüş. tüm bu imkanlardan gelip, 31 yaşında dünya şampiyonu olup da bu sporu kendi zirvende bırakmak kadar doğal bir olay yok. hele ki formula 1 gibi tehlikeli bir alanda yarışıyorsan. adam bana göre dünyanın en mantıklı işini yaptı, zirve takımda birkaç sene harika bir rekabet yaşadı ve yaşattı, şampiyonluğu da aldı baktı keyfine bu kadar basit.
  • alman ve fin ortak çalışması olduğu için, michael schumacher ve mika hakkinen karışımı bir şey olsa da ortalık şenlense dedirten pilottur.
  • f1'e veda etmesine rağmen halen hakkındaki tartışmalar devam etmekte olan 2016 formula 1 dünya şampiyonu. ama enteresan bir nokta var:

bu adam; aynı takımda, eşit şartlarda ve eşit araçlarda, f1 tarihinde en çok şampiyonluk kazanmış 2 pilot ile takım arkadaşı olmuş; ve 7 kez dünya şampiyonu michael schumacher ve şu an için* 6 kez dünya şampiyonu lewis hamilton'u mağlup etmeyi başarmış -ki bu galibiyetlerin birinde dünya şampiyonu olmuş- bir pilot. söyleyeceklerim bu kadar.
  • ansızın çıkıp gelsen uzaklardan...

bottas eşşeğini gördükçe ne kadar büyük bir pilot olduğunu tekrar tekrar görüyoruz. hamilton son 7 yılda 6 şampiyonluk aldı, sadece 2016'da rosberg'e kaybetti. o olmasa 7 yıl üst üste şampiyon olacaktı. sırf buna engel olduğu için seviyorum kendisini.

hamilton'la takım arkadaşı oldukları 4 sezonda galibiyetlerde 32-23 hamilton üstünlüğü varken hamilton-bottas rekabetinde durum 42-9.

nico gitti dönmez artık ama en azından hamilton'ı zorlayacak bir takım arkadaşı olsa da biraz daha keyifli sezonlar izlesek. mesela george russell.
  • 2016'da hamilton'ın eline verip dünya şampiyonu olan yarışçı.

hamilton gibi çirkef bir ingilizi aynı araçla yenmek büyük başarıdır. şimdilerde bottas'a en hızlı turu bile attırmayan bir takım var oradan hesap edin.
  • massa'nın intikamını da almıştır. hamilton'ın kendisini küçümsemesine karşı efendiliğini koruyup şampiyon olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap